притисни ентер »

Фонсека заминува од Рома на крајот од сезоната

Фонсека заминува од Рома на крајот од сезоната

Пауло Фонсека нема следната сезона да ја води Рома. Тоа е дефинтиивно затоа што самиот клуб, предмалку ја објави оваа информација. Управата на клубот не е задоволна од начинот на кој што Фонсека ја одработи сезонава, а очигледно дека моментот на прекшување беше оној пораз од Манчестер Јунајтед од 6:2 во првиот меч од полуфналето од Лигата на Европа

Фонсека заминува од Рома на крајот од сезоната

Фонсека заминува од Рома на крајот од сезоната

Пауло Фонсека нема следната сезона да ја води Рома. Тоа е дефинтиивно затоа што самиот клуб, предмалку ја објави оваа информација. Управата на клубот не е задоволна од начинот на кој што Фонсека ја одработи сезонава, а очигледно дека моментот на прекшување беше оној пораз од Манчестер Јунајтед од 6:2 во првиот меч од полуфналето од Лигата на Европа

Фонсека одбил да поднесе оставка, ќе заминел по завршувањето на сезоната

Фонсека одбил да поднесе оставка, ќе заминел по завршувањето на сезоната

Тренерот на Рома, Паоло Фонсека, одбил да поднесе оставка на функцијата. Италијанските медиуми пишуваат дека тој ќе го напушти клубот по завршувањето на сезоната. Рома се наоѓа во лоша форма, во финишот на сезоната. На последните пет натпревари, избраниците на Паоло Фонсека освиле само четири бода, а во Лига Европа беа прегазени од Манчестер јунајтед

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Тренерот Пауло Фонсека ќе си замине од Рома по крајот на сезоната 2020/21. Клубот од Рим ја потврди оваа информација преку соопштение. – Во име на сите во Рома, би сакале да му се заблагодариме на Пауло Фонсека за напорната работа и лидерството покажано во текот на овие две години. Пауло го водеше тимот низ низа предизвици, вклучувајќи ја пандемијата

Рома ќе добие нов тренер, Фонсека заминува по крајот на сезоната

Рома ќе добие нов тренер, Фонсека заминува по крајот на сезоната

Пауло Фонсека ќе остане во Рома до крајот на сезоната, а после тоа клубот ќе назначи нов тренер. Рома потврди дека нема да му биде продолжен договорот на Пауло Фонсека, португалскиот стратег ќе го напушти клубот. „Во име на сите во Рома би сакал да му заблагодарам на Пауло Фонсека за напорната работа и лидерство кои ги покажа во овие две години“, изјави

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Тренерот Пауло Фонсека ќе си замине од Рома по крајот на сезоната 2020/21. Клубот од Рим ја потврди оваа информација преку соопштение. – Во име на сите во Рома, би сакале да му се заблагодариме на Пауло Фонсека за напорната работа и лидерството покажано во текот на овие две години. Пауло го водеше тимот низ низа предизвици, вклучувајќи ја пандемијата

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната Тренерот Пауло Фонсека ќе си замине од Рома по крајот на сезоната 2020/21. Клубот од Рим ја потврди оваа информација преку соопштение. – Во име на сите во Рома, би сакале да му се заблагодариме на Пауло Фонсека за напорната работа и лидерството покажано во текот на овие две години. Пауло го водеше

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

– Тренерот Пауло Фонсека ќе си замине од Рома по крајот на сезоната 2020/21. Клубот од Рим ја потврди оваа информација преку соопштение. – Во име на сите во Рома, би сакале да му се заблагодариме на Пауло Фонсека за напорната работа и лидерството покажано во текот на овие две години. Пауло го водеше тимот низ низа предизвици, вклучувајќи ја пандемијата

Фонсека ги разочара клубот и навивачите, наскоро ќе ја напушти Рома!

Фонсека ги разочара клубот и навивачите, наскоро ќе ја напушти Рома!

Римската „волчица“ објави дека по завршувањето на тековната натпреварувачка сезона тренерската клупа ќе ја напушти Пауло Фонсека. Претседателот на Рома, Ден Фридкин потврди дека португалскиот стратег нема да добие нов договор, после разочарувачката сезона во Серија А. Договорот на Фонсека истекува во јуни и моментно во шампионатот екипата се наоѓа

Фонсека заминува од Рома на крајот од сезоната

Фонсека заминува од Рома на крајот од сезоната

Пауло Фонсека нема следната сезона да ја води Рома. Тоа е дефинтиивно затоа што самиот клуб, предмалку ја објави оваа информација. Управата на клубот не е задоволна од начинот на кој што Фонсека ја одработи сезонава, а очигледно дека моментот на прекшување беше оној пораз од Манчестер Јунајтед од 6:2 во првиот меч од полуфналето од Лигата на Европа

Официјално: Фонсека заминува од Рома

Официјално: Фонсека заминува од Рома

Пауло Фонсека ќе остане во Рома до крајот на сезоната, а после тоа клубот ќе назначи нов тренер. Рома потврди дека нема да му биде продолжен договорот на Пауло Фонсека, португалскиот стратег ќе го напушти клубот. „Во име на сите во Рома би сакал да му заблагодарам на Пауло Фонсека за напорната работа и лидерство кои ги покажа во овие две години“, изјави

Фонсека заминува, познато кој ќе го наследи

Фонсека заминува, познато кој ќе го наследи

Искусниот италијански стратег Маурицио Сари е фаворит за тренерското столче на Рома, пренесуваат медиумите на Апенините. Сари доби отказ од Јувентус минатата сезона, но се уште е на платниот список на „старата дама“. Сари во моментов има две понуди, едната е од Фиорентина, но медиумите тврдат дека тој ја прифатил понудата на Рома. Пауло Фонсека сигурно

Рома сепак презема важен чекор по срамниот пораз од Јунајтед

Рома сепак презема важен чекор по срамниот пораз од Јунајтед

Голем дел од италијанската јавност очекуваше отказ за Пауло Фонсека уште во петокот наутро, но сепак тренерот на Рома ги преживеа наредните неколку дена по срамниот пораз и ужасното издание на „Олд Трафорд“. Поразот од 6:2 ги разбесни фановите на клубот, но иако одговорните лица решија да не избрзуваат со одлуката, два дена по последниот пораз во Серија

Рома и Фонсека се разделуваат на крајот на сезоната, Сари прв кандидат за наследник на Португалецот

Рома и Фонсека се разделуваат на крајот на сезоната, Сари прв кандидат за наследник на Португалецот

Екипата на Рома денес објави дека по завршувањето на сезоната и официјално ќе ја прекинат соработката со Португалскиот тренер Паоло Фонсека. Италианскиот прволигаш сезонава бележи лоши резултати , и под очекувањата на раководството на „волчицата“ па разделбата со Фонсека делува неминовно. Тимот најверојатно нема да избори место во Лигата на шампионите

ОФИЦИЈАЛНО: По дебаклот во Манчестер, Фонсека ќе ја напушти Рома!

ОФИЦИЈАЛНО: По дебаклот во Манчестер, Фонсека ќе ја напушти Рома!

Екипата на Рома најави дека од следната сезона ќе има нов предводник. Пауло Фонсека ќе ја доработи сезоната на клупата на „Олимпико“ и договорот кој истекува налето нема да биде продолжен. Рома е пред елиминација во Лигата на Европа, загуби 6-2 кај Манчестер Јунајтед и дома мора да брка четири голови дефицит. Ниту во Серија А не котира како што се

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Тренерот Пауло Фонсека ќе си замине од клупата на италјанскиот фудбалски калчолигаш Рома по завршувањето на сезоната 2020/21. Клубот од Рим ја потврди оваа информација преку соопштение. – Во име на сите во Рома, би сакале да му се заблагодариме на Пауло Фонсека за напорната работа и лидерството покажано во текот на овие две години. Пауло го водеше