притисни ентер »

Почна да се продава првата комбуха во лименка во Европа

Почна да се продава првата комбуха во лименка во Европа

Белгиската компанија „Јухен“на европскиот пазар ја лансира првата комбуха во посебно дизајнирана лименка. „Јухен Комбуха“ е наменета за потрошувачите кои водат сметка за своето здравје и сакаат високо квалитетен органски производ во практична амбалажа , соопштија од компанијата. „Јухен Комбуха“ е достапен со три вкусови, а за секој од нив има посебен