притисни ентер »

Бријаторе: Шумахер се бореше со Сена, а сега Хамилтон само треба да заврши

Бријаторе: Шумахер се бореше со Сена, а сега Хамилтон само треба да заврши

Во негов познат стил, Флавио Бријаторе го даде своето мислење за споредбите меѓу Михаел Шумахер и Луис Хамилтон, кои сè повеќе се прават. Луис сега е шесткратен светски шампион и, при нова титула, дури можеше да го изедначи рекордот на Михаел од седум титули оваа година, што никој не веруваше дека никогаш ќе се случи. И покрај неспорните успеси на

Бријаторе: Шумахер се бореше со Сена, а сега Хамилтон само треба да заврши

Бријаторе: Шумахер се бореше со Сена, а сега Хамилтон само треба да заврши

Во негов познат стил, Флавио Бријаторе го даде своето мислење за споредбите меѓу Михаел Шумахер и Луис Хамилтон, кои сè повеќе се прават. Луис сега е шесткратен светски шампион и при нова титула, дури може да го изедначи рекордот на Михаел од седум титули оваа година, што никој не веруваше дека никогаш ќе се случи. И покрај неспорните успеси на Хамилтон,

Бријаторе: Шумахер се бореше со Сена, а сега Хамилтон само треба да заврши

Бријаторе: Шумахер се бореше со Сена, а сега Хамилтон само треба да заврши

Во негов познат стил, Флавио Бријаторе го даде своето мислење за споредбите меѓу Михаел Шумахер и Луис Хамилтон, кои сè повеќе се прават. Луис сега е шесткратен светски шампион и, при нова титула, дури можеше да го изедначи рекордот на Михаел од седум титули оваа година, што никој не веруваше дека никогаш ќе се случи. И покрај неспорните успеси на

Бријаторе во свој стил: Шумахер имаше конкуренција за разлика од Хамилтон

Бријаторе во свој стил: Шумахер имаше конкуренција за разлика од Хамилтон

Еден од најконтроверзните личнсти кога е во прашање Формула 1 е секако Флавио Бријаторе. Тој го даде своето мислење за споредбите меѓу Михаел Шумахер и Луис Хамилтон, кои сè почесто се прават. Луис сега е шесткратен светски шампион и, при нова титула, дури може да го изедначи рекордот на Михаел од седум титули оваа година, што никој не веруваше дека

Бријаторе: Шумахер се бореше со Сена, а сега Хамилтон само треба да заврши

Бријаторе: Шумахер се бореше со Сена, а сега Хамилтон само треба да заврши

Во негов познат стил, Флавио Бријаторе го даде своето мислење за споредбите меѓу Михаел Шумахер и Луис Хамилтон, кои сè повеќе се прават. Луис сега е шесткратен светски шампион и, при нова титула, дури можеше да го изедначи рекордот на Михаел од седум титули оваа година, што никој не веруваше дека никогаш ќе се случи. И покрај неспорните успеси на

„Алонсо или Шумахер? Тоа е како да ме прашувате Меси или Роналдо“

„Алонсо или Шумахер? Тоа е како да ме прашувате Меси или Роналдо“

Флавио Бријаторе поранешниот шеф на Бенетон, го споредил ривалството на Фернандо Алонсо и Михале Шумахер со ривалството што владее помеѓу Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Бријаторе во минатото имал можност да работи и со Алонсо и со Шумахер. „Ме прашувате кој е подобар Шумахер или Аонсо? Тоа е исто како да ме прашате да решам кој е подобар Меси или

Бријаторе: Шумахер се бореше со Сена, а сега Хамилтон само треба да заврши

Бријаторе: Шумахер се бореше со Сена, а сега Хамилтон само треба да заврши

– Во негов познат стил, Флавио Бријаторе го даде своето мислење за споредбите меѓу Михаел Шумахер и Луис Хамилтон, кои сè повеќе се прават. Луис сега е шесткратен светски шампион и, при нова титула, дури можеше да го изедначи рекордот на Михаел од седум титули оваа година, што никој не веруваше дека никогаш ќе се случи. И покрај неспорните успеси на

„Алонсо или Шумахер? Тоа ви е исто како да ме прашате за Меси и Роналдо“

„Алонсо или Шумахер? Тоа ви е исто како да ме прашате за Меси и Роналдо“

Легендарниот Формула 1 работник, Флавио Бриаторе, немаше соодветен одговор за тоа кој беше подобар меѓу двете легенди на овој спорт, Фернандо Алонсо и Михаел Шумахер. Италијанскиот бизнисмен, кој своевремено беше шеф во редовите на тимот кој сега не постои - Бенетон, ривалството на Алонсо и Шумахер го споредува со она меѓу фудбалските асови Кристијано

„Алонсо или Шумахер? Тоа е како да ме прашувате Меси или Роналдо“

„Алонсо или Шумахер? Тоа е како да ме прашувате Меси или Роналдо“

Флавио Бријаторе поранешниот шеф на Бенетон, го споредил ривалството на Фернандо Алонсо и Михале Шумахер со ривалството што владее помеѓу Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Бријаторе во минатото имал можност да работи и со Алонсо и со Шумахер. „Ме прашувате кој е подобар Шумахер или Аонсо? Тоа е исто како да ме прашате да решам кој е подобар Меси или

Бриаторе: Шумахер имаше поголема конкуренција од Хамилтон

Бриаторе: Шумахер имаше поголема конкуренција од Хамилтон

Поранешниот прв човек на Рено, Флавио Бриаторе направи споредба меѓу Луис Хамилтон и Михаел Шумахер, кои по крајот на годината би можеле да имаат идентичен број на титули шампион на светот во Ф1. Првите две титули, Германецот ги освои со Бенетон, а шеф на таа екипа беше токму Бриаторе. Шумахер преостанатите пет титули ги освои со Ферари. „ Михаел се

Хамилтон може да се „прошета“, Шумахер имаше посилна конкуренција

Хамилтон може да се „прошета“, Шумахер имаше посилна конкуренција

Поранешниот шеф на Бенетон и Рено ги спореди Луис Хамилтон и Михаел Шумахер кои на крајот од 2020 година би можеле да имаат идентичен број на Ф1 титули. Своите први две титули шампион на светот Шумахер ги имаше во болидот на Бенетон, а шеф на таа екипа беше Италијанецот Флавио Бријаторе. Поранешниот шеф на Бенетон и Рено ги спореди Луис Хамилтон и