притисни ентер »

Поради стара шега за холокаустот отпуштен режисерот на церемонијата на свечено отворање на ОИотвро

Поради стара шега за холокаустот отпуштен режисерот на церемонијата на свечено отворање на ОИотвро

Организацискиот комитет на Олимписките игри во Токио, му врачил отказ на режисерот на церемонијата на свеченато отворање на Игрите. Режисерот, Кентара Кобајаши, добил отказ поради непримерна шега, во 1998 година, кога градел кариера на комичар. Пред 23 години, на еден од своите настапи, Кобајаши рекол: „Ајде да си играме холокауст“. „Свесни сме дека

Директорот на церемонијата за отворањето на Олимпијада доби отказ

Директорот на церемонијата за отворањето на Олимпијада доби отказ

Стара снимка од 90-те со шега за холокаустот, пресуди кај принципиелните Јапонци да го отпуштат главниот лик кој стои за церемонијата и тоа на ден пред да се случи. Кентаро Кобајаши се соочува со отпуштање на ден пред отворањето со образложение дека се шегувал за Холокаустот во комично шоу во 1998 година. Во снимката пред 23 години се гледа како тој

Отказ за директорот на церемонијата на отворањето на Олимписките игри

Отказ за директорот на церемонијата на отворањето на Олимписките игри

Организаторите на Олимписките игри во Токио, денеска го отпуштија директорот на церемонијата на отворањето на игрите, само ден пред почетокот на игрите, откако неговите коментари околу холокаустот предизвикаа лавина на коментари. Кентаро Кобајаши е отпуштен од функацијата поради шегата која ја кажал за холокаустот, во рамки на една комична програма

ОТПУШТЕН режисерот на церемонијата за отварањето на ОИ, се ШЕГУВАЛ за Холокаустот

ОТПУШТЕН режисерот на церемонијата за отварањето на ОИ, се ШЕГУВАЛ за Холокаустот

Само 24 часа пред церемонијата на отворање на Олимписките игри во Токио, организаторите го отпуштија режисерот Кентер Кобајаши, за шега со холокаустот што ја направил за време на настап во 1998 година. Кобајаши е веќе четвртата личност во Организациониот комитет која е отпуштена или оставка заради лошо однесување. Шефот на Олимписките игри во Токио

Поради стара шега за холокаустот отпуштен режисерот на церемонијата на свечено отворање на ОИотвро

Поради стара шега за холокаустот отпуштен режисерот на церемонијата на свечено отворање на ОИотвро

Организацискиот комитет на Олимписките игри во Токио, му врачил отказ на режисерот на церемонијата на свеченато отворање на Игрите. Режисерот, Кентара Кобајаши, добил отказ поради непримерна шега, во 1998 година, кога градел кариера на комичар. Пред 23 години, на еден од своите настапи, Кобајаши рекол: „Ајде да си играме холокауст“. „Свесни сме дека

ОТПУШТЕН режисерот на церемонијата за отварањето на ОИ, се ШЕГУВАЛ за Холокаустот

ОТПУШТЕН режисерот на церемонијата за отварањето на ОИ, се ШЕГУВАЛ за Холокаустот

Само 24 часа пред церемонијата на отворање на Олимписките игри во Токио, организаторите го отпуштија режисерот Кентер Кобајаши, за шега со холокаустот што ја направил за време на настап во 1998 година. Кобајаши е веќе четвртата личност во Организациониот комитет која е отпуштена или оставка заради лошо однесување. Шефот на Олимписките игри во Токио

Директорот на отворањето на Игрите во Токио отпуштен поради антисемитски шеги од минатото

Директорот на отворањето на Игрите во Токио отпуштен поради антисемитски шеги од минатото

Директорот на церемонијата на отворање на Летните олимписки игри во Токио, 48-годишниот Кентаро Кобајаши, доби отказ поради зборови искажани во минатото. На Интернет се појави видео-снимка од неговиот говор во 1998 година, по што изби скандал. Во тоа време, Кобајаши настапи како дел од хумористично дуо. Во својот скеч, тој предложи „да се игра холокаустот“

Отказ за директорот на церемонијата на отворањето на Олимписките игри

Отказ за директорот на церемонијата на отворањето на Олимписките игри

Организаторите на Олимписките игри во Токио, денеска го отпуштија директорот на церемонијата на отворањето на игрите, само ден пред почетокот на игрите, откако неговите коментари околу холокаустот предизвикаа лавина на коментари. Кентаро Кобајаши е отпуштен од функацијата поради шегата која ја кажал за холокаустот, во рамки на една комична програма

На свеченото отворање на ЛОИ ќе има 950 официјални лица

На свеченото отворање на ЛОИ ќе има 950 официјални лица

Претставникот на организациониот комитет на Токио 2020 година, Хидемаса Накамура, откри колку луѓе ќе можат да присуствуваат на церемонијата на отворање на Олимписките игри во јапонската престолнина. Поради ковид-кризата веќе од поодамна е познато дека олимписките борилишта ќе бидат без фанови на трибините, а на свеченото отворање ќе има само 950 луѓе

Директорот на церемонијата за отворање на ОИ е сменет поради шега!

Директорот на церемонијата за отворање на ОИ е сменет поради шега!

Олимписките игри во Токио ги следат многу контроверзии, последната е смената на Кобајаши, директорот на церемонијата за отворање на Олимпијадата. Кентаро Кобајаши порано бил комичар, а неодамна се појавија снимки од 1998 година како тој во своите настапи се шегувал на сметка на холокаустот. Снимките предизвикаа многу критики во јавноста по што тој

Сменет директорот на церемонијата на свеченото отворање на Игрите поради расистички испад

Сменет директорот на церемонијата на свеченото отворање на Игрите поради расистички испад

Сменет директорот на церемонијата на свеченото отворање на Игрите поради расистички испад З.С. Пред 2 минути Фото: EPA-EFE/FRANCK ROBICHON Контроверзите и скандалите поврзани со Олимписките игри во Токио продолжуваа т, од проблемите со коронавирусот, преку петициите и барањата да се откажат Игрите, преку поранешниот премиер Шинзо Абе кој се откажа

Директорот на церемонијата на отворањето на Игрите во Токио отпуштен поради антисемитски шеги

Директорот на церемонијата на отворањето на Игрите во Токио отпуштен поради антисемитски шеги

Директорот на церемонијата на отворање на Летните олимписки игри во Токио, 48-годишниот Кентаро Кобајаши, доби отказ поради зборови искажани во минатото. На Интернет се појави видео-снимка од неговиот говор во 1998 година, по што изби скандал. Во тоа време, Кобајаши настапи како дел од хумористично дуо. Во својот скеч, тој предложи „да се игра холокаустот“

Директорот на церемонијата на отворањето на Игрите во Токио отпуштен поради антисемитски шеги

Директорот на церемонијата на отворањето на Игрите во Токио отпуштен поради антисемитски шеги

Директорот на церемонијата на отворање на Летните олимписки игри во Токио, 48-годишниот Кентаро Кобајаши, доби отказ поради зборови искажани во минатото. На Интернет се појави видео-снимка од неговиот говор во 1998 година, по што изби скандал. Во тоа време, Кобајаши настапи како дел од хумористично дуо. Во својот скеч, тој предложи „да се игра холокаустот“

Разрешен директорот на церемонијата на отворање на Олимписките игри

Разрешен директорот на церемонијата на отворање на Олимписките игри

Разрешен директорот на церемонијата на отворање на Олимписките игри Организаторите на Олимписките игри во Токио го отпуштија директорот на церемонијата на отворање денес, само еден ден пред почетокот на игрите, откако неговите претходни коментари за холокаустот предизвикаа негодување во јавноста. Кентаро Кобајаши беше отпуштен од таа позиција поради

Нов скандал во Токио: Поради шега со холокаустот сменет директорот на отворањето на ЛОИ

Нов скандал во Токио: Поради шега со холокаустот сменет директорот на отворањето на ЛОИ

Многу контроверзии и скандали ги следат овогодишните Летни олимписки игри. Од сите проблеми со коронавирусот, пишувањето петиции и барањето да бидат откажани, незадоволството на спортистите од организацијата, до најновите вести - директорот на церемонијата на Олимписките игри, Кентар Кобајаши, доби отказ. Кобајаши наводно пред неколку години се пошегувал

Директорот на церемонијата на отворањето на Игрите во Токио отпуштен поради антисемитски шеги

Директорот на церемонијата на отворањето на Игрите во Токио отпуштен поради антисемитски шеги

Директорот на церемонијата на отворање на Летните олимписки игри во Токио, 48-годишниот Кентаро Кобајаши, доби отказ поради зборови искажани во минатото. На Интернет се појави видео-снимка од неговиот говор во 1998 година, по што изби скандал. Во тоа време, Кобајаши настапи како дел од хумористично дуо. Во својот скеч, тој предложи „да се игра холокаустот“