притисни ентер »

(ФОТО) Внукот на Росана наполни една година

(ФОТО) Внукот на Росана наполни една година

Пејачката Росана Сариќ - Тодоровска на социјалните мрежи објави повеќе фотографии од првиот роденден на Ноа, внукот од ќерката Ивана и од зетот Џејмс кој е англичанец. За прославата, специјално од Австралија допатува и нејзината сестра-близначка Маријана Новачевска. - Внук ми Ноа е злато мало. По потреба одам да го чувам, но тоа не е многу често со

(Галерија) И роденден и крштевка, внукот на Росана наполни 1 година

(Галерија) И роденден и крштевка, внукот на Росана наполни 1 година

Внукот на фолк-пејачката Росана Сариќ-Тодоровска и глумецот Ѓорѓи Тодоровски, Ноа, наполни една година. Откако се роди тој, пејачката постојано со пријателите ја споделува својата среќа, па така и сега објави слики на „Фејсбук“ за да му го честита роденденот. „Среќна крштевка и роденден злато бабино“, напиша Росана. Таа откри дека направиле мала забава

(Галерија) И роденден и крштевка, внукот на Росана наполни 1 година

(Галерија) И роденден и крштевка, внукот на Росана наполни 1 година

Внукот на фолк-пејачката Росана Сариќ-Тодоровска и глумецот Ѓорѓи Тодоровски, Ноа, наполни една година. Откако се роди тој, пејачката постојано со пријателите ја споделува својата среќа, па така и сега објави слики на „Фејсбук“ за да му го честита роденденот. „Среќна крштевка и роденден злато бабино“, напиша Росана. Таа откри дека направиле мала забава