притисни ентер »

51 починат од 32 до 87 години, уште 1.302 ковид позитивни од 4.438 тестови

51 починат од 32 до 87 години, уште 1.302 ковид позитивни од 4.438 тестови

Триесет и двегодишно лице од Куманово е меѓу 51 починат од ковид-19 во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Ова е највисока дневна бројка на починати од почетокот на коронакризата во земјава откако минатата недела, на 2 април, починаа 50 болни, а досега починаа вкупно 4.073 лица. Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања,

Најмладиот починат пациент е од Куманово и има 32 години

Најмладиот починат пациент е од Куманово и има 32 години

Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19. И денес најмногу нови случаи има во Скопје – 523, а истото важи и за бројот на починати. Пријавени се вкупно 51 починато лице , и тоа 20 од Скопје (87г , 81г , 80г , 80г , 79г ,79г, 76г , 73г , 71г , 69г, 68г, 68г, 62г, 62г 60г, 56г, 55г, 53г, 51г,

ЦРН РЕКОРД И ДЕНЕС: 51 починат и 1.302 нови случаи на Ковид-19

ЦРН РЕКОРД И ДЕНЕС: 51 починат и 1.302 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 523, Битола – 119, Куманово – 87, Прилеп – 55, Охрид – 54, Тетово – 51, Велес – 47, Гостивар – 38, Штип- 34, Кочани – 31, Кавадарци – 30, Берово

Починати 51 лице од Ковид-19, регистрирани нови 1302 лица заразени со коронавирус

Починати 51 лице од Ковид-19, регистрирани нови 1302 лица заразени со коронавирус

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 523, Битола – 119, Куманово – 87, Прилеп – 55, Охрид – 54, Тетово – 51, Велес – 47, Гостивар – 38, Штип- 34, Кочани – 31, Кавадарци – 30, Берово –

Починати 51 лице од Ковид-19, регистрирани нови 1302 лица заразени со коронавирус

Починати 51 лице од Ковид-19, регистрирани нови 1302 лица заразени со коронавирус

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 523, Битола – 119, Куманово – 87, Прилеп – 55, Охрид – 54, Тетово – 51, Велес – 47, Гостивар – 38, Штип- 34, Кочани – 31, Кавадарци – 30, Берово –

Починати 51 лице од Ковид-19, регистрирани нови 1302 лица заразени со коронавирус

Починати 51 лице од Ковид-19, регистрирани нови 1302 лица заразени со коронавирус

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје – 523, Битола – 119, Куманово – 87, Прилеп – 55, Охрид – 54, Тетово – 51, Велес – 47, Гостивар – 38, Штип- 34, Кочани – 31, Кавадарци – 30, Берово –

Најмладиот починат пациент е од Куманово и има 32 години

Најмладиот починат пациент е од Куманово и има 32 години

Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19. И денес најмногу нови случаи има во Скопје – 523, а истото важи и за бројот на починати. Пријавени се вкупно 51 починато лице , и тоа 20 од Скопје (87г , 81г , 80г , 80г , 79г ,79г, 76г , 73г , 71г , 69г, 68г, 68г, 62г, 62г 60г, 56г, 55г, 53г, 51г,

ЦРН РЕКОРД И ДЕНЕС: 51 починат и 1.302 нови случаи на Ковид-19

ЦРН РЕКОРД И ДЕНЕС: 51 починат и 1.302 нови случаи на Ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 523, Битола – 119, Куманово – 87, Прилеп – 55, Охрид – 54, Тетово – 51, Велес – 47, Гостивар – 38, Штип- 34, Кочани – 31, Кавадарци – 30, Берово

Нови 1.302 заразени од коронавирус, починаа 51 лице

Нови 1.302 заразени од коронавирус, починаа 51 лице

Министерството за здравство во согласност со податоците од Институтот за јавно здравје информира: Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаја на Ковид-19, и тоа во: Скопје – 523, Битола – 119, Куманово – 87, Прилеп – 55, Охрид – 54, Тетово – 51, Велес – 47, Гостивар – 38, Штип- 34, Кочани – 31, Кавадарци

Повторно рекорден број починати – 51 жртва на коронавирусот и 1.302 новозаразени

Повторно рекорден број починати – 51 жртва на коронавирусот и 1.302 новозаразени

Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 523, Битола – 119, Куманово – 87, Прилеп – 55, Охрид – 54, Тетово – 51, Велес – 47, Гостивар – 38, Штип- 34, Кочани – 31, Кавадарци – 30, Берово – 27, Струмица и Кичево по – 25, Гевгелија – 24, Струга – 22, Неготино – 17, Ресен -14, Дебар

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ќе се утврдува одговорност за смртта на човекот од кратовско, во меѓувреме има уште 51 починат од ковид

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ќе се утврдува одговорност за смртта на човекот од кратовско, во меѓувреме има уште 51 починат од ковид

ЌЕ СЕ УТВРДУВА ОДГОВОРНОСТ ЗА СМРТТА НА  ЧОВЕКОТ ОД КРАТОВСКО Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов денеска на прес - конференција изјави дека формирале комисија и за смртта на кратовчанецот доколку некој направил пропуст ќе има дисциплинска постапка. Вели дека одговорноста ќе ја бараат и на други места. Барања се поднесени

51 починат и 1302 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

51 починат и 1302 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 523, Битола – 119, Куманово – 87, Прилеп – 55, Охрид – 54, Тетово – 51, Велес – 47, Гостивар – 38, Штип- 34, Кочани – 31, Кавадарци – 30, Берово – 27, Струмица и Кичево по – 25, Гевгелија – 24, Струга – 22, Неготино – 17, Ресен -14, Дебар

Еден починал дома, други 50 пациенти во болнички услови: Најмладиот бил од Куманово и имал 32 години

Еден починал дома, други 50 пациенти во болнички услови: Најмладиот бил од Куманово и имал 32 години

Еден починал дома, други 50 пациенти во болнички услови: Најмладиот бил од Куманово и имал 32 години Пријавени се вкупно 51 починати лица од коронавирус во последните 24 часа во Македонија. Од нив, 20 од Скопје (87г , 81г , 80г , 80г , 79г ,79г, 76г , 73г , 71г , 69г, 68г, 68г, 62г, 62г 60г, 56г, 55г, 53г, 51г, 47г ), по 5 починати пациенти од Прилеп

51 починат од 32 до 87 години, уште 1.302 ковид позитивни од 4.438 тестови

51 починат од 32 до 87 години, уште 1.302 ковид позитивни од 4.438 тестови

Триесет и двегодишно лице од Куманово е меѓу 51 починат од ковид-19 во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Ова е највисока дневна бројка на починати од почетокот на коронакризата во земјава откако минатата недела, на 2 април, починаа 50 болни, а досега починаа вкупно 4.073 лица. Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања,

И денес почина 32 годишен пациент меѓу 51 нови жртви од Ковид, 1302 нови позитивни случаи

И денес почина 32 годишен пациент меѓу 51 нови жртви од Ковид, 1302 нови позитивни случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 523, Битола – 119, Куманово – 87, Прилеп – 55, Охрид – 54, Тетово – 51, Велес – 47, Гостивар – 38, Штип- 34, Кочани – 31, Кавадарци – 30, Берово –

КОРОНАВИРУСОТ ПРОДОЛЖУВА ДА КОСИ: 51 починат, 1.302 нови случаи во Македонија

КОРОНАВИРУСОТ ПРОДОЛЖУВА ДА КОСИ: 51 починат, 1.302 нови случаи во Македонија

КОРОНАВИРУСОТ ПРОДОЛЖУВА ДА КОСИ: 51 починат, 1.302 нови случаи во Македонија Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – 523, Битола – 119, Куманово – 87, Прилеп – 55, Охрид – 54, Тетово – 51, Велес – 47, Гостивар – 38, Штип- 34, Кочани – 31, Кавадарци – 30, Берово – 27, Струмица

Црн рекорд: Починале 51 заболен, регистрирани се 1.302 нови случаи на Ковид 19

Црн рекорд: Починале 51 заболен, регистрирани се 1.302 нови случаи на Ковид 19

Во Скопје – 523, Битола – 119, Куманово – 87, Прилеп – 55, Охрид – 54, Тетово – 51, Велес – 47, Гостивар – 38, Штип- 34, Кочани – 31, Кавадарци – 30, Берово – 27, Струмица и Кичево по – 25, Гевгелија – 24, Струга – 22, Неготино – 17, Ресен -14, Дебар – 11, Свети Николе и Радовиш по -10, Пробиштип – 8, Крива Паланка и Валандово по – 7, Делчево и Виница

Страшно: 51 починати Во последните 24 часа, 1.302 нови позитивни на КОВИД-19

Страшно: 51 починати Во последните 24 часа, 1.302 нови позитивни на КОВИД-19

Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 523 -Битола 119 -Куманово 87 -Прилеп 55 -Охрид 54 -Тетово 51 -Велес 47 -Гостивар 38 -Штип 34 -Кочани 31 -Кавадарци 30 -Берово 27 -Струмица и Кичево по 25 -Гевгелија 24 -Струга 22 -Неготино 17 -Ресен 14 -Дебар 11 -Свети Николе и Радовиш по

Состојба до 07.04.2021: 51 смртен случај и 1.302 новозаразени од 4.438 тестирања

Состојба до 07.04.2021: 51 смртен случај и 1.302 новозаразени од 4.438 тестирања

Во последните 24 часа се направени 4.438 тестирања, а регистрирани се 1.302 нови случаи на КОВИД-19 во: -Скопје 523 -Битола 119 -Куманово 87 -Прилеп 55 -Охрид 54 -Тетово 51 -Велес 47 -Гостивар 38 -Штип 34 -Кочани 31 -Кавадарци 30 -Берово 27 -Струмица и Кичево по 25 -Гевгелија 24 -Струга 22 -Неготино 17 -Ресен 14 -Дебар 11 -Свети Николе и Радовиш по

Меѓу починатите од ковид е и 32 годишен пациент од Куманово

Меѓу починатите од ковид е и 32 годишен пациент од Куманово

Меѓу починатите од ковид во последните 24 часа е и 32 годишен пациент од Куманово. Уште еден црн ден за Македонија. Вирусот однесе 51 живот. Од нив 20 се од Скопје (87г , 81г , 80г , 80г , 79г ,79г, 76г , 73г , 71г , 69г, 68г, 68г, 62г, 62г 60г, 56г, 55г, 53г, 51г, 47г ), по 5 починати пациенти од Прилеп (84г, 82г, 77г, 72г, 72г) и Струмица (84г, 81г,