притисни ентер »

(ФОТО) Крава го отежна сообраќајот во Скопје

(ФОТО) Крава го отежна сообраќајот во Скопје

На најфрекфентниот булевар во Скопје „Партизански одреди“ утринава се појави и крава, која ги збуни возачите. Фотографијата е споделена на групата „Ѕид на сообраќајниот срам“. Засега, не е познато како кравата стигнала до градот.

(ФОТО) Крава бегаше по најпрометниот скопски булевар

(ФОТО) Крава бегаше по најпрометниот скопски булевар

Крава без стопан се најде на најпрометниот скопски булевар „Партизански одреди“, а збунетите возачи ја фотографираа и ја објавија. Не е познато како кравата успеала да стигне до булеварот и да се ослободи од сопственикот.

Крава излезе на чист воздух на „Партизанска“

Крава излезе на чист воздух на „Партизанска“

Утрово, на булеварот „Партизански одреди“ кај кружниот тек во Влае, учесник во сообраќајот беше и крава која шеташе по улицата. На социјалните мрежи се шегуваат дека таа излегла на чист воздух, откако загаденоста се намали. Други, пак, пишуваат дека кравата била толку брза што ниту едно возило не можело да ја помине. Извор: skopje1.mk

Крава излезе на чист воздух на „Партизанска“ (ФОТО)

Крава излезе на чист воздух на „Партизанска“ (ФОТО)

Утрово, на булеварот „Партизански одреди" кај кружниот тек во Влае, учесник во сообраќајот беше и крава која шеташе по улицата. На социјалните мрежи се шегуваат дека таа излегла на чист воздух, откако загаденоста се намали. Други, пак, пишуваат дека кравата била толку брза што ниту едно возило не можело да ја помине. Извор: skopje1.mk

Крава излезе на чист воздух на „Партизанска“ (ФОТО)

Крава излезе на чист воздух на „Партизанска“ (ФОТО)

Утрово, на булеварот „Партизански одреди" кај кружниот тек во Влае, учесник во сообраќајот беше и крава која шеташе по улицата. На социјалните мрежи се шегуваат дека таа излегла на чист воздух, откако загаденоста се намали. Други, пак, пишуваат дека кравата била толку брза што ниту едно возило не можело да ја помине. Извор: skopje1.mk

(ФОТО) Залутана крава се прошета по „Партизанска“

(ФОТО) Залутана крава се прошета по „Партизанска“

Залутана крава се прошета по новиот асвалт кај „Порта Влае“ на „Партизанска“, а минувачите кои можеа да уживаат во овој несекојдневен настан уживањето го споделија на социјалните мрежи.

Крава прошета по булеварот „Партизански одреди“ утрово

Крава прошета по булеварот „Партизански одреди“ утрово

Утрово, на булеварот „Партизански одреди“ кај кружниот тек во Влае, учесник во сообраќајот беше и крава која шеташе по улицата. извор: Скопје1.мк Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски

(ФОТО) Крава излезе на чист воздух на „Партизанска“

(ФОТО) Крава излезе на чист воздух на „Партизанска“

(ФОТО) Крава излезе на чист воздух на „Партизанска“ Утрово, на булеварот „Партизански одреди“ кај кружниот тек во Влае, учесник во сообраќајот беше и крава која шеташе по улицата. На социјалните мрежи се шегуваат дека таа излегла на чист воздух, откако загаденоста се намали. Други, пак, пишуваат дека кравата била толку брза што ниту едно возило не

ФОТО: Крава спокојно си шеташе на „Партизанска“

ФОТО: Крава спокојно си шеташе на „Партизанска“

Утрово, на булеварот „Партизански одреди“ кај кружниот тек во Влае, крава си шеташе спокојно по улица. Корисиниците на Фејсбук се шегуваат дека таа излегла на чист воздух, откако загаденоста се намали. Други, пак, пишуваат дека кравата била толку брза што ниту едно возило не можело да ја помине.

ЧЕКАЈ НЕ ЕВРОПО ДОАЃАМЕ: Крава се прошета на најфрекфентниот булевар во Скопје

ЧЕКАЈ НЕ ЕВРОПО ДОАЃАМЕ: Крава се прошета на најфрекфентниот булевар во Скопје

Неочекувано на најфреквентниот булевар во Скопје , пред  трговскиот центар Порта Влае се појави неочекуван учесник во сообраќајот. Социјалните мрежи зовреа со шеги и статуси. Некои пишуваа дека пробала да се пресмета со возилата да се знае кој е побрз, други дека по тешкиоте денови на загаден воздух ова животно излегло да се прошета и да ја наполни

loading...
ФОТО: Крава се шета по партизанска во Скопје

ФОТО: Крава се шета по партизанска во Скопје

Неочекувано на најфреквентниот булевар во Скопје , пред  трговскиот центар Порта Влае се појави неочекуван учесник во сообраќајот. Возачите имаа проблеми да ја „претекнат“ брзата крава која уживаше во прошетката по мазниот асфалт.

Залутана крава го испроба новиот асфалт на „Партизанска“, вика супер е (ФОТО)

Залутана крава го испроба новиот асфалт на „Партизанска“, вика супер е (ФОТО)

32 Споделувања Share Tweet По новиот асфалт на најфреквентниот булевар во Скопје се прошета и една крава. Кравата прошетала на делот од „Партизански одреди“ кај Порта Влае, а според очевидците, асфалтот толку ѝ се допаднал што од радост трчала толку брзо што возачите имале проблем да ја престигнат. На социјалните мрежи шпекулираат дали кравата излегла

Крава се прошета по „Партизанска“ (ФОТО)

Крава се прошета по „Партизанска“ (ФОТО)

На најфреквентниот булевар во Скопје, пред трговскиот центар Порта Влае се појави неочекуван учесник во сообраќајот. На социјалните мрежи се шегуваат дека таа излегла на чист воздух, откако загаденоста се намали. Други, пак, пишуваат дека кравата била толку брза што ниту едно возило не можело да ја помине. Возачите имаа проблеми да ја „претекнат“ брзата

Фото: Крава на прошетка по  „Партизанска“

Фото: Крава на прошетка по „Партизанска“

Неочекувано на најфреквентниот булевар во Скопје , пред  трговскиот центар Порта Влае се појави неочекуван учесник во сообраќајот. Возачите имаа проблеми да ја „претекнат“ брзата крава која уживаше во прошетката по мазниот асфалт.