притисни ентер »

Ким Кардашијан ќе го прикаже разводот од Кание Вест во реално шоу

Ким Кардашијан ќе го прикаже разводот од Кание Вест во реално шоу

Ким Кардашијан планира да се разведе од Кание Вест, а целата постапка планира да ја прикаже на американската јавност во две реални шоуа, пишува „Мирор“. Ким ја сними дваесеттата и последна сезона во реаното шоу „Во чекор со Кардашијани“, кое се снимаше во период кога се појавија гласови за разводот, а таа епизода ќе биде емитувана во март оваа година

Ким Кардашијан  ќе го прикаже разводот од Кание Вест во реално шоу

Ким Кардашијан ќе го прикаже разводот од Кание Вест во реално шоу

Ким Кардашијан планира да се разведе од Кание Вест, а целата постапка планира да ја прикаже на американската јавност во две реални шоуа, пишува „Мирор“. Ким ја сними дваесеттата и последна сезона во реаното шоу „Во чекор со Кардашијани“, кое се снимаше во период кога се појавија гласови за разводот, а таа епизода ќе биде … Continue reading Ким Кардашијан

Баналност: На Ким Кардашијан сите и се смеат откако ги наведе причините за развод со сопругот!

Баналност: На Ким Кардашијан сите и се смеат откако ги наведе причините за развод со сопругот!

Баналност: На Ким Кардашијан сите и се смеат откако ги наведе причините за развод со сопругот! Бракот на најпознатата старлета во светот Ким Кардашијан и познатио рапер Кање Вест е на самиот раб на опстојување.Светски познатата старлета и нејзиниот сопруг,  одлучија да го прекинат бракот, за кој се шпекулираше, а сега е потврдено и откако странските

Ким Кардашијан потврди дека се разведува од Кање Вест, а причините за оваа одлука ќе ве насмеат до солзи

Ким Кардашијан потврди дека се разведува од Кање Вест, а причините за оваа одлука ќе ве насмеат до солзи

Бракот на најпознатата старлета во светот Ким Кардашијан и познатио рапер Кање Вест е на самиот раб на опстојување.Светски познатата старлета и нејзиниот сопруг,  одлучија да го прекинат бракот, за што се шпекулираше, а сега е потврдено и откако странските медиуми објавија дека Ким поднела барање за развод. Целата ситуација околу разводот стана крајно

После седум годнини брак поднесени документи за развод

После седум годнини брак поднесени документи за развод

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан официјално поднесе барање за развод, после речиси седум години брак со раперот Каније Вест. Претходните месеци кружеа гласини дека еден од најпознатите парови на светот веќе подолго време не функционира и дека живее одвоено, а сега светските медиуми пренесуваат дека Кардашијан го направила првиот чекор за официјално

Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

Ким Кардашијан во петокот поднесе барање за развод од раперот Канје Вест, објавија американските медиуми. Двојката е во брак речиси седум години и имаат четири деца заедно. Веста, која најпрво беше објавена од „ТМЗ“, веб-страница со вести за селебрити-личности, доаѓа по неколкумесечни гласини за брачните тешкотии низ кои поминуваат Ким и Канје. Извештаите

Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

Ким Кардашијан во петокот поднесе барање за развод од раперот Канје Вест, објавија американските медиуми. Двојката е во брак речиси седум години и имаат четири деца заедно. Веста, која најпрво беше објавена од „ТМЗ“, веб-страница со вести за селебрити-личности, доаѓа по неколкумесечни гласини за брачните тешкотии низ кои поминуваат Ким и Канје. Извештаите

Баналност: На Ким Кардашијан сите и се смеат откако ги наведе причините за развод со сопругот!

Баналност: На Ким Кардашијан сите и се смеат откако ги наведе причините за развод со сопругот!

Бракот на најпознатата старлета во светот Ким Кардашијан и познатио рапер Кање Вест е на самиот раб на опстојување.Светски познатата старлета и нејзиниот сопруг,  одлучија да го прекинат бракот, за кој се шпекулираше, а сега е потврдено и откако странските медиуми објавија дека Ким поднела барање за развод. Целата ситуација околу разводот стана крајно

Разводот пред крај: Ким и Кание ги договорија деталите а кој ќе ги земе децата?

Разводот пред крај: Ким и Кание ги договорија деталите а кој ќе ги земе децата?

Вест ќе може да ги гледа децата кога сака, но не и во нивниот семеен дом од кој претходно се иселил. Иако Кание е официјално сопственик на тој имот, Ким и децата ќе останат да живеат во него и повеќе не е добредојден таму Риалити ѕвездата (40) Ким Кардашијан поднесе барање за развод од раперот Кание Вест (43), објавија странските медиуми. Кание и Ким

Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

Збогум Кими: Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест

Ким Кардашијан во петокот поднесе барање за развод од раперот Канје Вест, објавија американските медиуми. Двојката е во брак речиси седум години и има четири деца заедно. Веста, која најпрво беше објавена од „ТМЗ“, веб-страница со вести за селебрити-личности, доаѓа по неколкумесечни шпекулации  за брачните тешкотии низ кои поминуваат Ким и Канје. Извештаите

Ким Кардашијан ќе проговори за разводот во ново ТВ-шоу

Ким Кардашијан ќе проговори за разводот во ново ТВ-шоу

Ким Кардашијан Вест, наводно, ќе го документира својот развод во ново телевизиско шоу. Sвездата на „Дружење со семејството Кардашијан“ поднесе барање за развод од Канје Вест на почетокот на овој месец и сега беше објавено дека нивниот претстојна разделба ќе биде една од темите во нова програма за славното семејство. Извор изјави за весникот „Сандеј

Што добива Ким по разводот од Канје, според предбрачниот договор?

Што добива Ким по разводот од Канје, според предбрачниот договор?

Официјално беше објавено дека Ким поднела барање за развод од Канје, по 6 години брак, а по светските медиуми се објавуваат информации околу нивниот договор за развод и што наводно добива Ким по разводот. Парот се разведува наводно затоа што веќе подолго време „живеат одвоени животи.“ --> --> Но, што е со богатството кое што го стекнаа за време на

Што добива Ким по разводот од Канје, според договорот од адвокатите?

Што добива Ким по разводот од Канје, според договорот од адвокатите?

Официјално беше објавено дека Ким поднела барање за развод од Канје, по 6 години брак, а по светските медиуми се објавуваат информации околу нивниот договор за развод и што наводно добива Ким по разводот. Парот се разведува наводно затоа што веќе подолго време „живеат одвоени животи.“ --> --> Но, што е со богатството кое што го стекнаа за време на

Ким Кардашијан ќе проговори за разводот во ново ТВ-шоу

Ким Кардашијан ќе проговори за разводот во ново ТВ-шоу

Ким Кардашијан Вест, наводно, ќе го документира својот развод во ново телевизиско шоу. Sвездата на „Дружење со семејството Кардашијан“ поднесе барање за развод од Канје Вест на почетокот на овој месец и сега беше објавено дека нивниот претстојна разделба ќе биде една од темите во нова програма за славното семејство. Извор изјави за весникот „Сандеј

Ким и Кање ќе делат богатство од 2 милијарди долари

Ким и Кање ќе делат богатство од 2 милијарди долари

Двојката има потпишано предбрачен договор за да си ја заштитат заработката пред бракот, засега разводот ќе тече мирно и спогодбено САД- Ѕвездата на реално шоу Ким Кардашијан поднесе барање за развод од раперот Кање Вест, а големото прашање сега е што ќе се случи со огромното богатство на двојката. „Форбс“ процени дека Кардашијан и Вест имаат комбинирана

После седум годнини брак поднесени документи за развод- Ким веќе одамна ја извадила бурбмата

После седум годнини брак поднесени документи за развод- Ким веќе одамна ја извадила бурбмата

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан официјално поднесе барање за развод, после речиси седум години брак со раперот Каније Вест. Претходните месеци кружеа гласини дека еден од најпознатите парови на светот веќе подолго време не функционира и дека живее одвоено, а сега светските медиуми пренесуваат дека Кардашијан го направила првиот чекор за официјално