притисни ентер »

Облачно со повремен дожд, на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура, како што информираат од УХМР, ќе се движи од минус два до шест степени, а дневната температура од два до 11 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно

Облачно време со повремени врнежи од дожд и снег

Облачно време со повремени врнежи од дожд и снег

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег, информира УХМР. Пообилни врнежи ќе има во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 11 степени. Во Скопје претежно облачно со повремен дожд. Максималната температура

Облачно време со повремени врнежи од дожд и снег

Облачно време со повремени врнежи од дожд и снег

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег, информира УХМР. Пообилни врнежи ќе има во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 11 степени. Во Скопје претежно облачно со повремен дожд. Максималната температура

Облачно време со повремени врнежи од дожд и снег

Облачно време со повремени врнежи од дожд и снег

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег, информира УХМР. Пообилни врнежи ќе има во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 11 степени. Во Скопје претежно облачно со повремен дожд. Максималната температура

Денес претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините снег

Денес претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините снег

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура, како што информираат од УХМР,  ќе се движи од минус два до шест степени, а дневната температура од два до 11 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно

Метеоролозите со детална времена прогноза: Прво врнежи од дожд и снег, па потоа ќе имаме разведрување

Метеоролозите со детална времена прогноза: Прво врнежи од дожд и снег, па потоа ќе имаме разведрување

До крајот на денов ќе имаме претежно облачно време, на повеќе места со повремени врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во јужните и во југоисточните предели од државава, информира метеорологот Славчо Попоски. На планините врнежите ќе бидат од снег, а ќе дува и слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Максималната дневна температура на

Облачно со повремен дожд, на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

Утринската температура, како што информираат од УХМР,  ќе се движи од минус два до шест степени, а дневната температура од два до 11 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег.  Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе достигне до три степени, а дневната температура

Облачно со повремен дожд, на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура, како што информираат од УХМР, ќе се движи од минус два до шест степени, а дневната температура од два до 11 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно

Облачно со повремен дожд, на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура, како што информираат од УХМР,  ќе се движи од минус два до шест степени, а дневната температура од два до 11 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно

Славчо попоски: следува период на променливо, но и доста потопло време

Славчо попоски: следува период на променливо, но и доста потопло време

ИЗВОР Скопје24 | март 27, 2020 До крајот на денов ќе имаме претежно облачно време, на повеќе места со повремени врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во јужните и во југоисточните предели од државава. На планините врнежите ќе бидат од снег а ќе дува и слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Максималната дневна температура на воздухот

Облачно со повремен дожд, на планините снег

Облачно со повремен дожд, на планините снег

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура, како што информираат од УХМР, ќе се движи од минус два до шест степени, а дневната температура од два до 11 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно

Викенд временска прогноза

Викенд временска прогноза

Денес и утре дожд, а во недела престанок на врнежите. Денес, петок 87-от ден од годината, сонцето изгреа во 5  часот и 26 минути, а ќе зајде во 17 часот и 56 минути. Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Утринава беа измерени минимални 3 степени, додека максималната температура ќе се искачи до 9-от степен. Утре, сабота се очекува

Дожд и снег, утре обилни врнежи – од недела пораст на температурата

Дожд и снег, утре обилни врнежи – од недела пораст на температурата

Дожд и снег, утре обилни врнежи – од недела пораст на температурата Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура, како што информираат од УХМР,  ќе се движи од минус два до шест степени, а дневната

Дожд и снег - од недела пораст на температурата

Дожд и снег - од недела пораст на температурата

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура, како што информираат од УХМР,  ќе се движи од минус два до шест степени, а дневната температура од два до 11 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно

Времето денеска, облачно со повремен дожд

Времето денеска, облачно со повремен дожд

Во Македонија денеска ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Во Скопје ќе се задржи слично време, со температура од 3 до 8 степени. Loading...

Облаци, дожд и снег- УХМР со информација какво време не очекува до крајот на неделава

Облаци, дожд и снег- УХМР со информација какво време не очекува до крајот на неделава

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура, како што информираат од УХМР,  ќе се движи од минус два до шест степени, а дневната температура од два до 11 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно

Облачно со повремени врнежи од дожд

Облачно со повремени врнежи од дожд

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до шест степени, а дневната температура од два до 11 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд,

Облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег

Облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег

Денеска не очекува претежно облачно  време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до шест степени, а дневната температура од два до 11 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно со повремени врнежи