притисни ентер »

Xiaomi Mi 10T Pro пристигнува во Европа по цена од 699 евра

Xiaomi Mi 10T Pro пристигнува во Европа по цена од 699 евра

МОБИЛНИ , Тренди Xiaomi Mi 10T Pro пристигнува во Европа по цена од 699 евра 3 минути 0 0 Xiaomi се подготвува да го претстави новиот смартфон, под името Mi 10T Pro. За уредот уште претходно протекоа некои информации, а сега е потврдена и цената на телефонот за пазарите во Европа. Дојавувачот Digital Chat Station објави фотографија која истакнува дека Xiaomi

Xiaomi Mi 10T Pro доаѓа во Европа, ќе чини 699 евра

Xiaomi Mi 10T Pro доаѓа во Европа, ќе чини 699 евра

Xiaomi се подготвува да претстави нов паметен телефон кој ќе биде достапен на европскиот пазар. Станува збор за моделите Mi 10T Pro со главна камера од 108 MP, батерија од 5000 mAh и екран со брзина на освежување од 144Hz. Фотографијата направена во продавницата на Xiaomi открива дека Mi 10T Pro ќе чини 699 евра. Исто така, фотографијата покажува дека

Која ќе биде цената на Xiaomi Mi 10T Pro во Европа?

Која ќе биде цената на Xiaomi Mi 10T Pro во Европа?

Xiaomi наскоро во Европа ќе го лансира новиот моќен смартфон од високата класа Xiaomi Mi 10T Pro кој ќе чини околу 700 евра. Ова е под вообичаените 1000 евра кои треба да ги дадете за премиум модел, но и не е рекордно евтино во споредба со некои модели од минатото кои чинеле и по 500 евра. Xiaomi Mi 10T Pro ќе биде топ уред со импресивна стапка на

Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro ќе имаат 144Hz LCD екрани

Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro ќе имаат 144Hz LCD екрани

МОБИЛНИ , Тренди Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro ќе имаат 144Hz LCD екрани 5 минути 1 1 Кога сајтот на Amazon од Шпанија објави информации за Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro телефоните, откриени се само нивните цени и чиповите што ќе ги користат. Сега имаме нови информации, што се однесуваат на дисплеите на претстојните смартфони. Дојавувачот Digital Chat Station