притисни ентер »

Донарума нема да го напушти ПСЖ во зимскиот трансфер рок

Донарума нема да го напушти ПСЖ во зимскиот трансфер рок

Голманот Џанлуиџи Донарума не планира да го напушти Пари Сен-Жермен во зимскиот преоден рок, објави на Твитер новинарот Фабрицио Романо. Претходно, имаше гласини дека фудбалерот може да ја смени клупската средина претстојната зима, бидејќи не е задоволен од фактот дека не е прва опција за почетниот состав. Манчестер сити и Реал Мадрид покажаа сериозен

Донарума нема да го напушти ПСЖ во зимскиот трансфер рок

Донарума нема да го напушти ПСЖ во зимскиот трансфер рок

Голманот Џанлуиџи Донарума не планира да го напушти Пари Сен-Жермен во зимскиот преоден рок, објави на Твитер новинарот Фабрицио Романо. Претходно, имаше гласини дека фудбалерот може да ја смени клупската средина претстојната зима, бидејќи не е задоволен од фактот дека не е прва опција за почетниот состав. Манчестер сити и Реал Мадрид покажаа сериозен

Донарума нема да го напушти ПСЖ во зимскиот трансфер рок

Донарума нема да го напушти ПСЖ во зимскиот трансфер рок

Голманот Џанлуиџи Донарума не планира да го напушти Пари Сен-Жермен во зимскиот преоден рок, објави на Твитер новинарот Фабрицио Романо. Претходно, имаше гласини дека фудбалерот може да ја смени клупската средина претстојната зима, бидејќи не е задоволен од фактот дека не е прва опција за почетниот состав. Манчестер сити и Реал Мадрид покажаа сериозен

Покетино: Донарума? Имаме двајца одлични голмани

Покетино: Донарума? Имаме двајца одлични голмани

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино вели дека атмосферата меѓу голманите е добра иако признава дека секој од нив сака да е стартер. Информациите од Париз велат дека Донарума не е среќен што најчесто му е резерва на Кејлор Навас. Од ПСЖ секогаш го демантираат тоа, но тешко е да се поверува дека најдобриот играч на Европското првенство е задоволен да

Покетино го гаси оганот: Барем некако ќе се обиде да задоволи една од најголемите ѕвезди на тимот

Покетино го гаси оганот: Барем некако ќе се обиде да задоволи една од најголемите ѕвезди на тимот

Ситуацијата во ПСЖ е далеку од идеална. Тренерот на тимот Маурицио Покетино не успева да ги исполни жеблите и очекувањата на сите ѕвезди во тимот, а меѓу играчите кои најчесто се наведува дека се незадоволни и размислуваат за трансфер е голманот Џанлуиџи Донарума. Сепак, изгледа Покетино, најде начин како донекаде да го задоволи и смири италијанскиот

Донарума нема да го напушти ПСЖ во зимскиот трансфер рок

Донарума нема да го напушти ПСЖ во зимскиот трансфер рок

Голманот Џанлуиџи Донарума не планира да го напушти Пари Сен-Жермен во зимскиот преоден рок, објави на Твитер новинарот Фабрицио Романо. Претходно, имаше гласини дека фудбалерот може да ја смени клупската средина претстојната зима, бидејќи не е задоволен од фактот дека не е прва опција за почетниот состав. Манчестер сити и Реал Мадрид покажаа сериозен

Покетино: Донарума? Имаме двајца одлични голмани

Покетино: Донарума? Имаме двајца одлични голмани

Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино вели дека атмосферата меѓу голманите е добра иако признава дека секој од нив сака да е стартер. Информациите од Париз велат дека Донарума не е среќен што најчесто му е резерва на Кејлор Навас. Од ПСЖ секогаш го демантираат тоа, но тешко е да се поверува дека најдобриот играч на Европското првенство е задоволен да

Донарума ќе брани против Манчестер сити

Донарума ќе брани против Манчестер сити

Џанлуиџи Донарума не е задоволен од статусот што го има во ПСЖ. МВП на Европското првенство, во ПСЖ му е резерва на Кејлор Навас. Донарума, како слободен играч се пресели на „Паркот на принцовите“, тој потпиша петгодишен договор. Очекуваше дека ќе биде прв избор на голот, но од почетокот на сезоната Маурисио Покетино, предност му дава на Костариканецот,

Донарума незадоволен, Покетино најде начин како да го смири

Донарума незадоволен, Покетино најде начин како да го смири

Италијанскиот голман Џанлуиџи Донарума го изрази своето нез адоволство поради статусот во клубот. Донарума ова лето пристигна во ПСЖ, откако беше прогласен за најдобар играч на Европското првенство, па се очекуваше да биде прв голман во Париз. Меѓутоа, Покетино предност му дава на Кејлор Навас, а до сега Донарума запиша само два настапи. Донарума јавно

Донарума е тажен и осамен во Париз

Донарума е тажен и осамен во Париз

Џанлуиџи Донарума не очекуваше да ја грее клупата во ПСЖ по фантастичниот настап на Европското првенство. Италијанецот беше МВП на Еуро 2020, а претходно цели пет сезони беше стандарден на голот на Милан. Ги напушти „росонерите“ како слободен агент и потпиша огромен договор во Париз. Сепак на стартот на неговата кариера на „Паркот на принцовите“, работите

Шпекулациите стануваат се посилни: Донарума во јануари пристигнува во Јувентус

Шпекулациите стануваат се посилни: Донарума во јануари пристигнува во Јувентус

Италијанскиот голман Џанлуиџи Донарума повторно остана на клупата на ПСЖ, како замена за Кејлор Навас. А тоа веќе предизвика шпекулации дека тој ќе премине во Јувентус. Донарума беше прогласен за најдобар играч на Европското првенство каде стана првак со Италија, но досега одигра само два меча за ПСЖ, откако како слободен играч пристигна во Франција

Проблеми во рајот: Меси е главната причина зошто не игра големото засилување на ПСЖ?

Проблеми во рајот: Меси е главната причина зошто не игра големото засилување на ПСЖ?

Според медиумите, Џанлуиџи Донарума е незадоволен од ПСЖ, а главната причина зошто младиот голман не брани е Лионели Меси, кој сака Кејлор Навас да биде пред портите на парискиот клуб. Донарума летово бесплатно пристигна во Париз од Милано. Неговиот договор со италијанскиот клуб истече во јуни 2021 година. Италијанскиот голман постигна договор со Парижаните