притисни ентер »

Митревски: Одбраната го добива натпреварот

Митревски: Одбраната го добива натпреварот

Голманот на македонската ракометна репрезентација Никола Митревски ветува дека тој и неговите репрезентативни колеги ќе одговорат на дефанзивните задачи што е предуслов да се дојде до посакуваната победа над Австрија во 3. коло од Групата Б на Европското првенство. – Натпреварите се добиваат со добра одбрана. Можеме да ги спуштиме нивните бекови на

Никола Митревски повторно ќе застане на голот на Македонија

Никола Митревски повторно ќе застане на голот на Македонија

На голот на Македонија денес против Австрија повторно ќе застане Никола Митревски, подготвен за овој клучен натпревар од оваа групна фаза. - Сите знаеме дека ова е мало финале за нас, спремни сме и свесни за она што не очекува. Австријците се домаќини, но квалитативно не се подобри од нас. Имаме шанси, со победа на денешниот натпревар поразот од Чешка

Митревски посочи кој е клучот за победа над Австрија

Митревски посочи кој е клучот за победа над Австрија

За „Дерби“ од Виена, Ристе Влахов Макекедонската ракометна репрезентација денеска го игра последниот меч од групната фаза на Европскиот шампионат, а противник ни е домаќинот селекцијата на Австрија. Австријците по двете кола се со 100 процентен учинок и дефинитивно се опасен противник, меѓутоа во нашиот табор се оптимисти и веруваат дека имаме доволно

МИТРЕВСКИ: Австрија не е само Божовиќ и Билик, подготвени сме на сè

МИТРЕВСКИ: Австрија не е само Божовиќ и Билик, подготвени сме на сè

Клучно за победата на Македонија над Австрија денеска и пласманот во главната фаза од Европското првенство ќе биде одбраната и секако голманите. „Мало финале за нас. Да се биде или не. Свесни сме и подготвени да одиграме со една репрезентација која квалитативно не е подобра од нас. Имаме шанси и со победа денеска ќе го анулираме поразот од Чешка, кој

МИТРЕВСКИ: Австрија не е само Божовиќ и Билик, подготвени сме на сè

МИТРЕВСКИ: Австрија не е само Божовиќ и Билик, подготвени сме на сè

Клучно за победата на Македонија над Австрија денеска и пласманот во главната фаза од Европското првенство ќе биде одбраната и секако голманите. „Мало финале за нас. Да се биде или не. Свесни сме и подготвени да одиграме со една репрезентација која квалитативно не е подобра од нас. Имаме шанси и со победа денеска ќе го анулираме поразот од Чешка, кој

Митревски: Одбраната го добива натпреварот

Митревски: Одбраната го добива натпреварот

– Голманот на македонската ракометна репрезентација Никола Митревски ветува дека тој и неговите репрезентативни колеги ќе одговорат на дефанзивните задачи што е предуслов да се дојде до посакуваната победа над Австрија во 3. коло од Групата Б на Европското првенство. – Натпреварите се добиваат со добра одбрана. Можеме да ги спуштиме нивните бекови

Одбраната го добива натпреварот

Одбраната го добива натпреварот

Голманот на македонската ракометна репрезентација Никола Митревски ветува дека тој и неговите репрезентативни колеги ќе одговорат на дефанзивните задачи што е предуслов да се дојде до посакуваната победа над Австрија во 3. коло од Групата Б на Европското првенство. – Натпреварите се добиваат со добра одбрана. Можеме да ги спуштиме нивните бекови на

Митревски: Ова е мало финале, Австрија не е подобра

Митревски: Ова е мало финале, Австрија не е подобра

Денес од 18:15 часот Македонија ќе игра против Австрија и ова за нас е клучен натпревар за пласман во следната фаза. Македонија неколку сценарија ја водат во следната фаза (повеќе тука), но она кое е најреално е ние да ја победиме Австрија со два или повеќе гола разлика. Во претходните два натпревари на Австрија импресивна игра прикажаа бековите на

Митревски: Натпреварите се добиваат со добра одбрана- можеме да ги победиме

Митревски: Натпреварите се добиваат со добра одбрана- можеме да ги победиме

Митревски: Натпреварите се добиваат со добра одбрана- можеме да ги победиме Голманот на македонската ракометна репрезентација Никола Митревски ветува дека тој и неговите репрезентативни колеги ќе одговорат на дефанзивните задачи што е предуслов да се дојде до посакуваната победа над Австрија во 3. коло од Групата Б на Европското првенство. -Натпреварите

Митревски: Божовиќ и Билик ќе шутнат околу 30 пати, но поважно е да им ги затвориме другите позиции

Митревски: Божовиќ и Билик ќе шутнат околу 30 пати, но поважно е да им ги затвориме другите позиции

Никола Митревски знае дека играта на Австрија се темели на одличните бекови Божовиќ и Билик, но знае дека може да биде погубно ако се фокусираме на нив а ги занемариме другите позиции. Македонија денеска од 18:15 против Австрија брка победа од два или повеќе гола разлика за пласман во следната фаза на Европското првенство. Во првите две кола Австрија

Митревски: Божовиќ и Билик ќе шутнат едно 30 пати, ама го знаеме лекот!

Митревски: Божовиќ и Билик ќе шутнат едно 30 пати, ама го знаеме лекот!

Македонските голмани ќе бидат под силен притисок на вечерашниот натпревар со Австрија (18.15), но Никола Митревски уверува дека победата не е недостижна, напротив, со добра одбрана може да биде исполнета целта. На средбата со медиумите голманот кој беше херој на нашата единствена победа досега (со Украина) истакна дека Австрија не е ништо поквалитетна

Митревски: Со евентуална победа со два-три разлика ќе го анулираме поразот од Чешка

Митревски: Со евентуална победа со два-три разлика ќе го анулираме поразот од Чешка

Голманот на македонската ракометна репрезентација Никола Митревски ветува дека тој и неговите репрезентативни колеги ќе одговорат на дефанзивните задачи што е предуслов да се дојде до посакуваната победа над Австрија во 3. коло од Групата Б на Европското првенство. – Натпреварите се добиваат со добра одбрана. Можеме да ги спуштиме нивните бекови на

Митревски: Одбраната го добива натпреварот

Митревски: Одбраната го добива натпреварот

Голманот на македонската ракометна репрезентација Никола Митревски ветува дека тој и неговите репрезентативни колеги ќе одговорат на дефанзивните задачи што е предуслов да се дојде до посакуваната победа над Австрија во 3. коло од Групата Б на Европското првенство. – Натпреварите се добиваат со добра одбрана. Можеме да ги спуштиме нивните бекови на

МИТРЕВСКИ: Австрија не е само Божовиќ и Билик, подготвени сме на сè

МИТРЕВСКИ: Австрија не е само Божовиќ и Билик, подготвени сме на сè

Клучно за победата на Македонија над Австрија денеска и пласманот во главната фаза од Европското првенство ќе биде одбраната и секако голманите. „Мало финале за нас. Да се биде или не. Свесни сме и подготвени да одиграме со една репрезентација која квалитативно не е подобра од нас. Имаме шанси и со победа денеска ќе го анулираме поразот од Чешка, кој

Митревски: Одбраната скоро секогаш ги добива ваквите натпревари

Митревски: Одбраната скоро секогаш ги добива ваквите натпревари

Македонската ракометна репрезентација се наоѓа во иста ситуација како минатиот јануари во Минхен. Тогаш не успеавме да го победиме Исланд за пласман во главната групна фаза, а сега мораме да триумфираме против Австрија . Голманот Никола Митревски на денешната средба со новинарите го најави дуелот со домаќините. „Ова е мало финале за нас - да се биде