притисни ентер »

Динамо Загреб на тренерската клупа го сака Просинечки!

Динамо Загреб на тренерската клупа го сака Просинечки!

По отказот кој вчера му го врачи на Игор Јовичевиќ, и тоа апсолутно заслужено, Динамо Загреб е во потрага по ново тренерско име на клупата. Како што утринава известуваат хрватските медиуми, прв “пик“, и најпосакуван бил никој друг туку Роберт Просинечки, некогаш легендарниот хрватски фудбалер кој во два наврати го носеше дресот на “модрите“, а беше

Динамо Загреб на тренерската клупа го сака Просинечки!

Динамо Загреб на тренерската клупа го сака Просинечки!

По отказот кој вчера му го врачи на Игор Јовичевиќ, и тоа апсолутно заслужено, Динамо Загреб е во потрага по ново тренерско име на клупата. Како што утринава известуваат хрватските медиуми, прв “пик“, и најпосакуван бил никој друг туку Роберт Просинечки, некогаш легендарниот хрватски фудбалер кој во два наврати го носеше дресот на “модрите“, а беше

Анкета во Хрватска: Седлоски со најмали шанси за тренер на Динамо! (ФОТО)

Анкета во Хрватска: Седлоски со најмали шанси за тренер на Динамо! (ФОТО)

Динамо Загреб е во потрага по третиот тренер сезонава, откако Игор Јовичевиќ издржа само еден месец на клупата, откако го замени Ненад Бјелица. Хрватските медиуми шпекулираат со имињата на неколку тренери меѓу кои е и она на нашиот Гоце Седлоски. Поранешниот тренер на Вардар, Рига и Широки Брег моментално е дел од Динамо, но како тренер на вториот

Гоце Седловски седнува на клупата на Динамо Загреб

Гоце Седловски седнува на клупата на Динамо Загреб

Гоце Седловски е едно најчесто споменуваните имиња во хрватските медиуми за прв човек на клупата на Динамо Загреб. Јовичевиќ неочекувано доби отказ, имаше епизодна улога кај Динамо Загреб, сега Седлоски се споменува како фаворит да биде предводник на првиот тим на „модрите“. Седлоски работи со вториот тим на Динамо, има големи шанси да биде промовиран

Просинечки, Мамиќ, Седлоски меѓу кандидатите за тренер на Динамо Загреб

Просинечки, Мамиќ, Седлоски меѓу кандидатите за тренер на Динамо Загреб

Како што е веќе познато, поранешниот македонски репрезентативец е тренер на вториот тим на Динамо Загреб. А откако Игор Јовичевиќ доби отказ во првиот тим, хрватските медиуми веднаш направија листа на кандидати за преземање на клупата на „модрите“. Помеѓу нив е и Гоце Седлоски, а на списокот се наоѓаат уште Здравко Мамиќ, Роберт Просинечки, Жељко Копиќ,

Седлоски пред сериозен тренерски ангажман: Стратегот меѓу имињата кои претендираат за нов тренер на Динамо Загреб

Седлоски пред сериозен тренерски ангажман: Стратегот меѓу имињата кои претендираат за нов тренер на Динамо Загреб

Динамо Загреб во текот на вчерашниот ден му врачи отказ на досегашниот тренер Игор Јовичевиќ кој не се снајде најдобро како замена за Ненад Бјелица кој имаше фантастични резултати со клубот. Сега хрватските медиуми поставуваат прашање кој ќе биде нов тренер на „модрите“, а неизбежно беше да се спомене и името на нашиот Гоце Седлоски кој во моментов

Гоце Седлоски кандидат за тренер на првиот тим на Динамо Загреб

Гоце Седлоски кандидат за тренер на првиот тим на Динамо Загреб

Македонската фудбалска легенда, а сегашен тренер, Гоце Седлоски, е меѓу кандидатите за тренерското столче на хрватскиот и балкански фудбалски првак Динамо Загреб. Тренерот Јовичевиќ по само неколку меча доби отказ, а Седлоски се споменува како еден од главните фаворити да биде предводник на првиот тим на „модрите“. Некогашниот стопер моментално работи

Динамо Загреб на тренерската клупа го сака Просинечки!

Динамо Загреб на тренерската клупа го сака Просинечки!

По отказот кој вчера му го врачи на Игор Јовичевиќ, и тоа апсолутно заслужено, Динамо Загреб е во потрага по ново тренерско име на клупата. Како што утринава известуваат хрватските медиуми, прв “пик“, и најпосакуван бил никој друг туку Роберт Просинечки, некогаш легендарниот хрватски фудбалер кој во два наврати го носеше дресот на “модрите“, а беше

По два ипол месеци Динамо го избрка тренерот, бараат нов за ЛШ

По два ипол месеци Динамо го избрка тренерот, бараат нов за ЛШ

Иако убедливо, уште пред одредено време Динамо Загреб ја освои титулата во Хрватска, сепак клубот се наоѓа во криза. Потврда за тоа доаѓа по последната одлука на Управата на „модрите“ да му врачи отказ на тренерот на екипата, Игор Јовиќевиќ. Тој на кормилото на еден од најдобрите клубови на Балканот беше само два ипол месеци, откако го наследи Немања

Динамо му врачи отказ на Јовичевиќ!!!

Динамо му врачи отказ на Јовичевиќ!!!

Игор Јовичевиќ кратко траеше на клупата на Динамо Загреб за кого настапува македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми. По катастрофалните игри, и уште полоши резултати, раководството на “модрите“ денеска одлучи да му врачи отказ на младиот тренер кој седеше на клупата само неколку месеци. “Жалиме за вака брзата разДелба, но фудбалот е таков.Мораме

Динамо му врачи отказ на Јовичевиќ!!!

Динамо му врачи отказ на Јовичевиќ!!!

Игор Јовичевиќ кратко траеше на клупата на Динамо Загреб за кого настапува македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми. По катастрофалните игри, и уште полоши резултати, раководството на “модрите“ денеска одлучи да му врачи отказ на младиот тренер кој седеше на клупата само неколку месеци. “Жалиме за вака брзата разДелба, но фудбалот е таков.Мораме

Динамо му врачи отказ на Јовичевиќ: Жалиме за брзата разделба, но мора да бидеме одговорни

Динамо му врачи отказ на Јовичевиќ: Жалиме за брзата разделба, но мора да бидеме одговорни

Динамо претрпе турбулентен период за време на КОВИД паузата и се случи промена на тренерската позиција, но неполни два месеци по назначувањето на Игор Јовичевиќ, човекот кој мина во клубот во различни улоги, денеска сосема неочекувано заработи отказ. Хрватскиот великан нема никаква опасност на табелата и веќе беше прогласен за шампион, но очигледно

Кога дојде, кога си замина: Јовичевиќ по само месец ипол раскина со Динамо Загреб!

Кога дојде, кога си замина: Јовичевиќ по само месец ипол раскина со Динамо Загреб!

После само еден ипол месец откако седна на клупата на загрепски Динамо, Игор Јовичевиќ не е повеќе тренер на „модрите“, чиј капитен е македонскиот репрезентативец Аријан Адеми. Јовичевиќ денеска и официјално си замина од Динамо, после спогодбениот раскин на договорот, еден ипол месец на клупата откако на 22 април годинава официјално седна на клупата

Динамо му врачи отказ на Јовичевиќ!!!

Динамо му врачи отказ на Јовичевиќ!!!

Игор Јовичевиќ кратко траеше на клупата на Динамо Загреб за кого настапува македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми. По катастрофалните игри, и уште полоши резултати, раководството на “модрите“ денеска одлучи да му врачи отказ на младиот тренер кој седеше на клупата само неколку месеци. “Жалиме за вака брзата разДелба, но фудбалот е таков.Мораме

Динамо Загреб и тренерот Јовичевиќ ја завршија соработката

Динамо Загреб и тренерот Јовичевиќ ја завршија соработката

Повеќекратниот хрватски фудбалски првак Динамо Загреб и тренерот Игор Јовичевиќ договорно ја завршија соработката, соопшти на клупскиот сајт тимот од Максимир. Јовичевиќ е сменет од првата позиција на жешката клупа по првенствениот пораз од Риека (2:0). Во измиантите седум кола под негово водство Динамо забележа само три победи и тоа беше сигнал раководството

Шок во Динамо: Јовичевиќ доби отказ, доаѓа ли Седлоски?

Шок во Динамо: Јовичевиќ доби отказ, доаѓа ли Седлоски?

Хрватскиот првак Динамо Загреб објави дека Игор Јовичевиќ повеќе не е тренер на екипата, откако двете страни се договорија за спогодбен раскин на договорот. Јовичевиќ пристигна во таборот на „модрите“ пред неколку меча, па оставката е како гром од ведро небо. Истата доаѓа по поразот од Ријека на „Рујевица“ во дербито на колото. Навивачите не беа импресионирани

Во Динамо не се шегуваат - Гоце Седлоски е во самоизолација!

Во Динамо не се шегуваат - Гоце Седлоски е во самоизолација!

Тимот Б на Динамо Загреб почна со подготовките за второлигашката сезона, меѓутоа составот не е комплетиран бидејќи тренерот Гоце Седлоски не работи со играчите затоа што е во самоизолација. Хрватскиот тим сериозно ги сфати мерките и препораките околу Ковид-19, па тие се многу внимателни за да спречат влез на вирусот во екипата. Секако, не може да влијаат