притисни ентер »

Баерн и Нојер не успеале да се договорат за нова соработка

Баерн и Нојер не успеале да се договорат за нова соработка

Дали Мануел Нојер ќе остане во Баерн Минхен или ќе направи сензационален летен трансфер? Илјадници фанови деновиве си го поставуваат ова прашање. Весникот „Билд“ објави дека во вторникот, агентот на голманот, Томас Крот се состанал со главниот извршен директор на Баварците, Карл-Хајнц Румениге и спортскиот директор Хасан Салихамиџиќ. Темата веројатно

Баерн и Нојер не успеале да се договорат за нова соработка

Баерн и Нојер не успеале да се договорат за нова соработка

Дали Мануел Нојер ќе остане во Баерн Минхен или ќе направи сензационален летен трансфер? Илјадници фанови деновиве си го поставуваат ова прашање. Весникот „Билд“ објави дека во вторникот, агентот на голманот, Томас Крот се состанал со главниот извршен директор на Баварците, Карл-Хајнц Румениге и спортскиот директор Хасан Салихамиџиќ. Темата веројатно

Ноер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

Ноер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Ноер изјави дека е природно играчите да прифатат намалување на платите заради кризата со коронавирус. Фудбалерите на Баерн се согласија да ги намалат надоместоците и Нојер ги повика сите клубови да го следат овој тренд. – Ние, играчите, имаме привилегија да примаме високи плати и сосема е нормално да ги намалиме платите

Нојер: Ние сме привилегирани луѓе и мора да прифатиме намалување на платата

Нојер: Ние сме привилегирани луѓе и мора да прифатиме намалување на платата

За разлика од некои други фудбалери, голманот на Баерн Минхен се согласува со иницијативата за намалување на платата со цел да им се помогне на оние со помали примања кои можат и да останат без работа. Баерн Минхен за 20% ќе им ги намали платите на фудбалерите во престојниот период со цел да се покријат трошоците на другите вработени во клубот во периодот

Баерн скрати од платите на фудбалските ѕвезди за да ги заштити останатите вработени, Нојер веднаш се огласи

Баерн скрати од платите на фудбалските ѕвезди за да ги заштити останатите вработени, Нојер веднаш се огласи

Баерн Минхен донесе мерка за намалување на платите на фудбалерите од првиот тим и на директорите на клубот во период на експанзија на коронавирусот во Германија, сето тоа со јасна цел платите на останатите вработени во клубот да останат недопрени и кризата да не се одрази врз нивните семејства. Ваквиот класа потег на германскиот првак многу брзо наиде

Баерн и Нојер не успеале да се договорат за нова соработка

Баерн и Нојер не успеале да се договорат за нова соработка

Дали Мануел Нојер ќе остане во Баерн Минхен или ќе направи сензационален летен трансфер? Илјадници фанови деновиве си го поставуваат ова прашање. Весникот „Билд“ објави дека во вторникот, агентот на голманот, Томас Крот се состанал со главниот извршен директор на Баварците, Карл-Хајнц Румениге и спортскиот директор Хасан Салихамиџиќ. Темата веројатно

Нојер: Ние сме привилигирани луѓе и мора да прифатиме намалување на платата

Нојер: Ние сме привилигирани луѓе и мора да прифатиме намалување на платата

За разлика од некои други фудбалери, голманот на Баерн Минхен се согласува со иницијативата за намалување на платата со цел да им се помогне на оние со помали примања кои можат и да останат без работа. Баерн Минхен за 20% ќе им ги намали платите на фудбалерите во престојниот период со цел да се покријат трошоците на другите вработени во клубот во периодот

Нојер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

Нојер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Нојер изјави дека е природно играчите да прифатат намалување на платите заради кризата со коронавирус. Фудбалерите на Баерн се согласија да ги намалат надоместоците и Нојер ги повика сите клубови да го следат овој тренд. – Ние, играчите, имаме привилегија да примаме високи плати и сосема е нормално да ги намалиме платите

Ноер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

Ноер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

Ноер: Нормално е играчите да земаат пониски плати Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Ноер изјави дека е природно играчите да прифатат намалување на платите заради кризата со коронавирус. Фудбалерите на Баерн се согласија да ги намалат надоместоците и Нојер ги повика сите клубови да го следат овој тренд. – Ние, играчите, имаме привилегија да примаме

Нојер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

Нојер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Нојер изјави дека е природно играчите да прифатат намалување на платите заради кризата со коронавирус. Фудбалерите на Баерн се согласија да ги намалат надоместоците и Нојер ги повика сите клубови да го следат овој тренд. – Ние, играчите, имаме привилегија да примаме високи плати и сосема е нормално да ги намалиме платите

Ноер: Нормално е фудбалерите да го намалат платите!

Ноер: Нормално е фудбалерите да го намалат платите!

Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Ноер истакна дека во ваква ситуација со која се соочува целиот свет, нормално е фудбалерите да ги намалат своите плати. Кризата го зафати и фудбалот, клубовите бележат огромни загуби, па една од мерките е намалување на платата на фудбалерите. „Ние фудбалерите имаме привилегија да добиваме големи плати и нормално е

Нојер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

Нојер: Нормално е играчите да земаат пониски плати

– Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Нојер изјави дека е природно играчите да прифатат намалување на платите заради кризата со коронавирус. Фудбалерите на Баерн се согласија да ги намалат надоместоците и Нојер ги повика сите клубови да го следат овој тренд. – Ние, играчите, имаме привилегија да примаме високи плати и сосема е нормално да ги намалиме

Играчите на Барселона дигнаа бунт против намалување на платите

Играчите на Барселона дигнаа бунт против намалување на платите

Прекинувањето на првенствата поради коронавирус направи големи проблеми во клубовите. Многумина останаа без оние приходи од влезници, продажба на дресови…за да можат да функционираат во овие тешки денови, челниците на тимови донесоа одлука да ги намалат платите на играчите. Фудбалерите на Андрлех се откажаа од своите плати за да клубот не пропадне,

Играчите на Барселона дигнаа бунт против намалување на платите

Играчите на Барселона дигнаа бунт против намалување на платите

Прекинувањето на првенствата поради коронавирус направи големи проблеми во клубовите. Многумина останаа без оние приходи од влезници, продажба на дресови…за да можат да функционираат во овие тешки денови, челниците на тимови донесоа одлука да ги намалат платите на играчите. Фудбалерите на Андрлех се откажаа од своите плати за да клубот не пропадне,

Играчите на Барселона дигнаа бунт против намалување на платите

Играчите на Барселона дигнаа бунт против намалување на платите

Прекинувањето на првенствата поради коронавирус направи големи проблеми во клубовите. Многумина останаа без оние приходи од влезници, продажба на дресови…за да можат да функционираат во овие тешки денови, челниците на тимови донесоа одлука да ги намалат платите на играчите. Фудбалерите на Андрлех се откажаа од своите плати за да клубот не пропадне,

Фудбалерите на Баерн прифатија скратена плата, во Барселона најавија преговори

Фудбалерите на Баерн прифатија скратена плата, во Барселона најавија преговори

Откако управата на Барселона одржа прелиминарни преговори со капитените на тимот, Меси и Пике, играчите одлучија да ги одбијат првичните барања за намалување на платите додека фудбалот е во пауза. Деновиве ќе има нов состанок на кој одново ќе се преговара со дел од играчите кои решиле да не попуштаат, и си ги барат платите во полн износ за март, април

Во Баерн Минхен и Борусија Дортмунд се согласија на пониски плати како помош за вработените

Во Баерн Минхен и Борусија Дортмунд се согласија на пониски плати како помош за вработените

Убав гест на обата клуба, претходно и во Борусија Менхенгладбах фудбалерите имаа убав гест откако понудија дел од платите да се пренасочат кон вработените во клубот. Фудбалерите на Баерн Минхен и Борусија Дортмунд се согласија да им се намалат платите во кризата со коронавирусот која сериозно навлезе и во фудбалот, првенствата се суспендирани, а

Баерн и Борусија се договориле со играчите: Намалување на платите како помош за останатите вработени

Баерн и Борусија се договориле со играчите: Намалување на платите како помош за останатите вработени

Германските тимови се свесни дека не можат да ја издржат финансиската криза. Двата најпопуларни германски клуба решиле да ги намалат платите наместо да отпуштаат работници. Оние што добиваат најмногу биле поканети на состанок на кој им се презентирал планот. Директорите на Баерн Минхен и Борусија Дортмунд решиле да ги разгледаат сите можни опции на