Аргентинецот Бонано потпиша за Бидасоа Ирун

Левиот бек Николас Бонано е нов ракометар на шпанскиот вицешампион Бидасоа Ирун. 29-годишниот лев бек, кој подолго време игра во шпанската АСОБАЛ лига, минатата сезона настапуваше за Грањољерс, а претходно три сезони го носеше дресот на Хуеска. Тренерот Јакобо Куатера е задоволен од потписот на Бонано и се надева дека со неговото доаѓање ќе биде покриена