притисни ентер »

Конечно добри вести за Зидан: Марсело и Валверде отпатуваа за Лондон

Конечно добри вести за Зидан: Марсело и Валверде отпатуваа за Лондон

Откако остане без Рафаел Вардар, тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан денеска доби добри вести, бидејќи може да смета на двајца фудбалери кои беа неизвесни за настап на реваншот против Челси во Лигата на шампиони. Марсело ќе може да игра утре на „Стемфорд Бриџ“ откако беше ослободен од обврските да биде чувар на гласачко место во Мадрид. Зидан за

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон Двајца фудбалери на Реал Мадрид кои можеа да го пропуштат натпреварот против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (1:1 прв натпревар) полетаа за Велика Британија. Играчот за врска Федерико Валверде имаше негативен тест на коронавирус и влезе

Марсело се “ослободи“ од изборите, патува за Лондон!

Марсело се “ослободи“ од изборите, патува за Лондон!

Конечно добра вест за Реал Мадрид, односно стратегот Зинедин Зидан пред утрешниот возвратен полуфинален дуел против Челзи во Лондон во Лигата на Шампионите. Имено повеќе од сигурно е дека “кралевите“ ќе сметаат на Марсело, бразилецот со шпански пасош кој мораше да биде контролор на едно избирачко место во текот на денешниот ден во Мадрид. Сепак левиот

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон

Двајца фудбалери на Реал Мадрид кои можеа да го пропуштат натпреварот против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (1:1 прв натпревар) полетаа за Велика Британија. Играчот за врска Федерико Валверде имаше негативен тест на коронавирус и влезе во апликацијата, како и дефанзивецот Марсело, кој би можел да ја пропушти средбата поради својата работа

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон

– Двајца фудбалери на Реал Мадрид кои можеа да го пропуштат натпреварот против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (1:1 прв натпревар) полетаа за Велика Британија. Играчот за врска Федерико Валверде имаше негативен тест на коронавирус и влезе во апликацијата, како и дефанзивецот Марсело, кој би можел да ја пропушти средбата поради својата

Засилувања за Реал: Феде негативен, Марсело не мора да оди на избори

Засилувања за Реал: Феде негативен, Марсело не мора да оди на избори

Реал во среда ќе игра со Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите, а пред  реваншот, кралскиот клуб доби две важни засилувања затоа што ќе може да смета на Федерико Валверде и Марсело. Уругвајскиот играч за врска Феде Валверде имаше проблеми со коронавирусот, а пред патувањето во Лондон е негативен на корона вирусот и ќе може да игра против „сините“

Засилувања за Реал пред Челси – Феде негативен на коронавирусот, Марсело ослободен од граѓанската должност

Засилувања за Реал пред Челси – Феде негативен на коронавирусот, Марсело ослободен од граѓанската должност

Реал ќе биде засилен со двајца фудбалери, за утрешниот полу-финален реванш во Лигата на шампионите, против Челси. Првиот натпревар, одигран минатиот вторник, во Мадрид, заврши без победник 1:1. За реваншнот Зинедин Зидан ќе може да смета на Федерико Валверде и Марселона. Валверде, еден од клучните фудбалери на Реал, во претходната рунда против Ливерпул,

„Засилувања“ за Реал: Валверде негативен на ковид-19, Марсело не мора на избори!

„Засилувања“ за Реал: Валверде негативен на ковид-19, Марсело не мора на избори!

Реал Мадрид в среда ќе игра против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (првиот меч во Мадрид заврши 1:1), а пред реваншот во Лондон, „кралскиот“ клуб доби две важни засилувања, затоа што ќе може да смета на Федерико Валверде и Марсело. Уругвајскиот играч за врска Валверде имаше проблеми со коронавирусот, а пред патувањето на мадридскиот клуб

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон

Рамос, Марсело, Менди и Валверде, во составот на Реал за средбата со Челзи, Варан не отпатува за Лондон

Двајца фудбалери на Реал Мадрид кои можеа да го пропуштат натпреварот против Челзи во полуфиналето од Лигата на шампионите (1:1 прв натпревар) полетаа за Велика Британија. Играчот за врска Федерико Валверде имаше негативен тест на коронавирус и влезе во апликацијата, како и дефанзивецот Марсело, кој би можел да ја пропушти средбата поради својата работа

Марсело се “ослободи“ од изборите, патува за Лондон!

Марсело се “ослободи“ од изборите, патува за Лондон!

Конечно добра вест за Реал Мадрид, односно стратегот Зинедин Зидан пред утрешниот возвратен полуфинален дуел против Челзи во Лондон во Лигата на Шампионите. Имено повеќе од сигурно е дека “кралевите“ ќе сметаат на Марсело, бразилецот со шпански пасош кој мораше да биде контролор на едно избирачко место во текот на денешниот ден во Мадрид. Сепак левиот

Марсело се “ослободи“ од изборите, патува за Лондон!

Марсело се “ослободи“ од изборите, патува за Лондон!

Конечно добра вест за Реал Мадрид, односно стратегот Зинедин Зидан пред утрешниот возвратен полуфинален дуел против Челзи во Лондон во Лигата на Шампионите. Имено повеќе од сигурно е дека “кралевите“ ќе сметаат на Марсело, бразилецот со шпански пасош кој мораше да биде контролор на едно избирачко место во текот на денешниот ден во Мадрид. Сепак левиот

Реал Мадрид без стандардниот првотимец на мегдан против Челзи

Реал Мадрид без стандардниот првотимец на мегдан против Челзи

Реал Мадрид без стандардниот првотимец на мегдан против Челзи Пред дуелот со Челзи во полуфиналето од фудбалската Лига на Шампиони тренерот Зинедин Зидан дефинитивно нема да може да смета на уште еден стандарден првотимец Рафаел Варан. Варан се повреди на лигашката средба против Осасуна и нема да биде подготвен за мечот на  „Стемфорд Бриџ“, а ќе биде

Варан се повреди и не игра против Челзи

Варан се повреди и не игра против Челзи

На потврда на клубот, шпанските медиуми штотуку информираа дека Рафаел Варан го повредил адукторот и дека нема да биде во можност да настапи за тимот на Реал Мадрид на гостувањето кај Челзи в среда во рамките од реванш полуфиналето од Лигата на Шампионите. Ова секако дека е голем удар за Мадрид, кој и онака кубури со одбраната, па според истите информации,