притисни ентер »

Нови детали за ликвидацијата во Нов Белград- полицијата има осомничен за убиството на Стојановиќ

Нови детали за ликвидацијата во Нов Белград- полицијата има осомничен за убиството на Стојановиќ

Експлозивната направа поставена под џипот на Страхиња Стојановиќ (30), кој е убиен во неделата во Нов Београд , најверојатно ја активирал велосипедист, кој бил во непосредна близина, пишува Курир.рс. Прегледани се снимките од надзорните камери од околните објекти и се проверува дижењето на сите минувачи кои за време на експлозијата се нашле во близина

Познати детали од ликвидацијата на криминалецот Стојановиќ

Познати детали од ликвидацијата на криминалецот Стојановиќ

Страхиња Стојановиќ (30), кој во неделата беше ликвидиран со бомба поставена под неговиот џип БМВ Х5 во Нов Белград, не носел панцир, неговиот џип не бел блиндиран, а неговата девојка од Колумбија, Соња Суарез Гомез (45), често објавувала на социјалните мрежи каде патуваат, па затоа им бил лесен плен на атентаторите да го испланираат неговото убиство

Откриен атентаторот на Стојановиќ: Велосипедист кој се наоѓал во близина го разнел џипот!

Откриен атентаторот на Стојановиќ: Велосипедист кој се наоѓал во близина го разнел џипот!

Експлозивната направа поставена под џипот на Страхиња Стојановиќ (30), кој беше убиен во неделата во Нов Белград, најверојатно ја активирал велосипедист, кој бил во непосредна близина, ексклузивно дознава српски Курир. Тој бил снимен од камери. – Прегледана е снимка од безбедносните камери од околните згради и е проверено движењето на сите минувачи

(ВИДЕО) Колумбијката, која го преживеа атентатот во Белград: ,,Смртта не постои”

(ВИДЕО) Колумбијката, која го преживеа атентатот во Белград: ,,Смртта не постои”

Да потсетиме, таа била во автомобилот со убиениот Страхиња Стојановиќ, кој загина во атентатот. Првиот обид за атентат врз него се случи во август 2018 година, кога на совозачкото седиште со него била шпанска мисица. Ола Билбао Гонзалес тогаш речиси останала без нога, поради тешките повреди што ги здобила во експлозијата на автомобилот на Стојановиќ

Колумбијката, која го преживеа атентатот во Белград објави видео:,,Смртта не постои”

Колумбијката, која го преживеа атентатот во Белград објави видео:,,Смртта не постои”

„Смртта не постои, таа е измислена од луѓето“, стои во описот на видеото. View this post on Instagram A post shared by Sonia Suarez. (@soniasuarezgmz) on Sep 15, 2020 at 7:08am PDT Да потсетиме, таа била во автомобилот со убиениот Страхиња Стојановиќ, кој загина во атентатот. Првиот обид за атентат врз него се случи во август 2018 година, кога на совозачкото

Колумбијката, која го преживеа атентатот во Белград објави видео:,,Смртта не постои”

Колумбијката, која го преживеа атентатот во Белград објави видео:,,Смртта не постои”

Колумбијката, која го преживеа атентатот во Белград објави видео:,,Смртта не постои” На профилот на Инстаграм на Колумбијката Соња Суарез Гомез, која се најде во автомобилот под кој беше поставена бомбата за време на експлозијата во Нов Белград завчера, е објавено видео во кое се вели дека смртта не постои. „Смртта не постои, таа е измислена од луѓето“,

Стојановиќ, кој беше брутално ликвидиран со бомба на далечинско, пред пет години извршил атентат врз својот татко?

Стојановиќ, кој беше брутално ликвидиран со бомба на далечинско, пред пет години извршил атентат врз својот татко?

Страхиња Стојановиќ, кој вчера беше разнесен со бомба на далечинско во Нов Белград, се спомнуваше како можен убиец на неговиот роден татко, пишуваат српските портали. Таткото на Страхиња, Паја Стојановиќ беше убиен на 24 септември 2015 во населбата Галеника во Земун, а таа ликвидација остана нерешена. Стојановиќ беше убиен на четвртиот кат, пред вратата

Стојановиќ, кој беше брутално ликвидиран со бомба на далечинско, пред пет години извршил атентат врз својот татко!?

Стојановиќ, кој беше брутално ликвидиран со бомба на далечинско, пред пет години извршил атентат врз својот татко!?

Стојановиќ, кој беше брутално ликвидиран со бомба на далечинско, пред пет години извршил атентат врз својот татко!? Страхиња Стојановиќ, кој вчера беше разнесен со бомба на далечинско во Нов Белград, се спомнуваше како можен убиец на неговиот роден татко, пишуваат српските портали. Таткото на Страхиња, Паја Стојановиќ беше убиен на 24 септември 2015

По бруталлната ликвидација на Страхиња во Белград се огласи и Колумбијката која ја преживеа експлозијата

По бруталлната ликвидација на Страхиња во Белград се огласи и Колумбијката која ја преживеа експлозијата

Колумбијката Соња Суарез Гомез (45), која беше во возилото со Страхиња Стојановиќ во времето кога неговиот автомобил експлодирал во Нов Белград, за прв пат се огласи по страшната ликвидација. Колумбијката на својот Инстаграм напиша: "Ние сме душа. Смртта не постои, таа е само човечка конструкција". View this post on Instagram A post shared by Sonia

Се огласи Колумбијката по ликвидацијата на Стојановиќ: „Егото сака квантитет, но душата сака квалитет“ (фото)

Се огласи Колумбијката по ликвидацијата на Стојановиќ: „Егото сака квантитет, но душата сака квалитет“ (фото)

Колумбијката Соња С.Г. (45), кој била во џипот со сега починатиот Страхиња Стојановиќ, во времето кога неговиот џип експлодирал во Нов Белград, за првпат се огласи по извршената ликвидација. Имено, таа на својот Инстаграм објавила фотографија со цитат: „Егото сака квантитет, но душата сака квалитет“. И нејзината ќерка Пола, исто така се огласи по смртта

Атентатот во Белград е дел од мафијашка војна , во која досега се убиени 50 лица

Атентатот во Белград е дел од мафијашка војна , во која досега се убиени 50 лица

Колку траело одбројувањето пред да избувне експлозијата? Беше недела напладне, но фактот дека во тој момент немало други автомобили на фреквентниот булевар во Нов Белград, дека немало минувачи, дека никој не чекал превоз на автобуската станица, ја поддржува тезата дека теренот за егзекуција на Стојановиќ бил подготвуван веќе некое време, наведува Н1

Детали за атентатот во Белград

Детали за атентатот во Белград

Страхиња Стојановиќ, криминалец познат на полицијата, е убиен во теренецот што полетал во воздух во Нов Белград, а во возилото била и 45-годишната Колумбијка Соња Суарез Гомез. Стојановиќ починал во болница кратко време по силната експлозија. Првичните анализи сугерираат дека најверојатно во ликвидацијата се користел пластичен експлозив P500 попознат

Детали за атентатот во Белград: Го лоцирале со помош на атрактивна Колумбијка

Детали за атентатот во Белград: Го лоцирале со помош на атрактивна Колумбијка

Детали за атентатот во Белград: Го лоцирале со помош на атрактивна Колумбијка Страхиња Стојановиќ, криминалец познат на полицијата, е убиен во теренецот што полетал во воздух во Нов Белград, а во возилото била и 45-годишната Колумбијка Соња Суарез Гомез. Стојановиќ починал во болница кратко време по силната експлозија. Првичните анализи сугерираат

Детали за атентатот во Белград: Го лоцирале со помош на атрактивна  Колумбијка

Детали за атентатот во Белград: Го лоцирале со помош на атрактивна Колумбијка

Страхиња Стојановиќ, криминалец познат на полицијата, е убиен во теренецот што полетал во воздух во Нов Белград, а во возилото била и 45-годишната Колумбијка Соња Суарез Гомез. Стојановиќ починал во болница кратко време по силната експлозија. Првичните анализи сугерираат дека најверојатно во ликвидацијата се користел пластичен експлозив P500 попознат

Стојановиќ, кој вчера беше брутално ликвидиран со бомба на далечинско, пред пет години извршил атентат врз својот татко!?

Стојановиќ, кој вчера беше брутално ликвидиран со бомба на далечинско, пред пет години извршил атентат врз својот татко!?

Страхиња Стојановиќ, кој вчера беше разнесен со бомба на далечинско во Нов Белград, се спомнуваше како можен убиец на неговиот роден татко, пишуваат српските портали. Таткото на Страхиња, Паја Стојановиќ беше убиен на 24 септември 2015 во населбата Галеника во Земун, а таа ликвидација остана нерешена. Стојановиќ беше убиен на четвртиот кат, пред вратата

Нови за детали за убиството во Белград: Колумбијката која била со починатиот Стојановиќ е пуштена на домашно лекување

Нови за детали за убиството во Белград: Колумбијката која била со починатиот Стојановиќ е пуштена на домашно лекување

Колумбијката Соња С. Г. (45), која вчера била во џипот со Страхиња Стојановиќ кога се случи експлозијата на автомобил во Нов Белград, е пуштена на домашно лекување. „По неопходната дијагноза не беше потребно да остане во болница, па беше пуштена дома“, изјавилеод Ургентниот центар. Да потсетиме, вчера во Нов Белград експлодираше автомобил, а настрада

Ќерката на Колумбијката чии џип експлодираше вчера во Белград, БИЛА ДЕВОЈКА НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО

Ќерката на Колумбијката чии џип експлодираше вчера во Белград, БИЛА ДЕВОЈКА НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО

Српскиот бизнисмен Страхиња Стојановиќ синоќа беше ликвидиран во Белград откако бомба експлодира под неговиот џип. Тој се поврзувал со тесни врски со српската мафија а со него во возилото била и преубаваа Колумбијка Соња Суарез. Таа му била девојка на Страхиња а маклу е познато со што се занимава освен дека има фотографии од луксузни дестинациии и

Ќерката на Колумбијката чии џип експлодираше вчера во Белград, БИЛА ДЕВОЈКА НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО

Ќерката на Колумбијката чии џип експлодираше вчера во Белград, БИЛА ДЕВОЈКА НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО

Српскиот бизнисмен Страхиња Стојановиќ синоќа беше ликвидиран во Белград откако бомба експлодира под неговиот џип. Тој се поврзувал со тесни врски со српската мафија а со него во возилото била и преубаваа Колумбијка Соња Суарез. Таа му била девојка на Страхиња а маклу е познато со што се занимава освен дека има фотографии од луксузни дестинациии и

Првите анализи покажуваат каков експлозив е користен: Направата била под седиштето на Страхиња а активиран е од далечина

Првите анализи покажуваат каков експлозив е користен: Направата била под седиштето на Страхиња а активиран е од далечина

Првите анализи на поставениот експлозив под џипот на Страхиња Станојковиќ во Белград покажуваат дека е користен експлозив пластичен P500, попознат како Ц-4. На тоа укажуваат и остатоците од џипот, бидејќи последниве години овој експлозив се користеше во пресметките на мафијата на белградските улици. - Да беше поставен посилен експлозив, уништувањето

Убавата Колумбијка била фатална за Страхиња: Девојката „нацртала“ мета- познато како помогнала да се лоцира и убие нејзиното момче

Убавата Колумбијка била фатална за Страхиња: Девојката „нацртала“ мета- познато како помогнала да се лоцира и убие нејзиното момче

Страхиња Стојановиќ (30) загина во ужасна експлозија што се случи среде бел ден вчера, на улицата „Бригада Омладински“ во Нов Белград, додека Колумбијката Соња Суарез Гомез (45), која беше на совозачкото место, беше полесно повредена. Експлозивна направа била ставена под сџипот БМВ Х5 на Стојановиќ, која била активирана додека возилото било во движење