притисни ентер »

Рашфорд му го „расипа“ враќањето на Мурињо во Манчестер, Челси и Лестер со нови победи (видео)

Рашфорд му го „расипа“ враќањето на Мурињо во Манчестер, Челси и Лестер со нови победи (видео)

Маркус Рашфорд постигна два гола, имаше една статива и ги предводеше Манчестер јунајтед до 2:1 победа над Тотенхем во дуелот од 15. коло од Премиер лигата, во меч кој беше прв за Жозе Мурињо на „Олд Трафорд“ како тренер на друг тим по отпуштањето минатиот декември. „Ѓаволите“ почнаа многу порасположено во првото полувреме и уште во шестата минута Рашфорд

Слави Манчестер: Јунајтед му го нанесе првиот пораз на Мурињо во Тотенхем

Слави Манчестер: Јунајтед му го нанесе првиот пораз на Мурињо во Тотенхем

Манчестер Јунајтед го победи Тотенхем со 2:1 во денешното враќање на Жозе Мурињо на „Олд Трафорд“ за прв пат откако доби отказ од Јунајтед. Двата гола за Манчестер ги постигна Рашфорд, а Али беше стрелец за Тотенхем. Манчестер водеше, потоа Тотенхем израмни пред крајот на првиот дел, а во второто полувреме Рашфорд од пенал донесе нова радост, и резултатот

Слави Манчестер: Јунајтед му го нанесе првиот пораз на Мурињо во Тотенхем

Слави Манчестер: Јунајтед му го нанесе првиот пораз на Мурињо во Тотенхем

Манчестер Јунајтед го победи Тотенхем со 2:1 во денешното враќање на Жозе Мурињо на „Олд Трафорд“ за прв пат откако доби отказ од Јунајтед. Двата гола за Манчестер ги постигна Рашфорд, а Али беше стрелец за Тотенхем. Манчестер водеше, потоа Тотенхем израмни пред крајот на првиот дел, а во второто полувреме Рашфорд од пенал донесе нова радост, и резултатот

Рашфорд му го „расипа“ враќањето на Мурињо во Манчестер, Челси и Лестер со нови победи (видео)

Рашфорд му го „расипа“ враќањето на Мурињо во Манчестер, Челси и Лестер со нови победи (видео)

Маркус Рашфорд постигна два гола, имаше една статива и ги предводеше Манчестер јунајтед до 2:1 победа над Тотенхем во дуелот од 15. коло од Премиер лигата, во меч кој беше прв за Жозе Мурињо на „Олд Трафорд“ како тренер на друг тим по отпуштањето минатиот декември. „Ѓаволите“ почнаа многу порасположено во првото полувреме и уште во шестата минута Рашфорд

Мурињо имаше непријатно враќање на Олд Трафорд, Тотнем загуби од Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Мурињо имаше непријатно враќање на Олд Трафорд, Тотнем загуби од Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Жозе Мурињо со наведната глава си замина од Олд Трафорд откако неговиот Тотнем загуби од Манчестер јунајтед со 2-1, Рашфорд беше херој на мечот. Фудбалерите на Манчестер јунајтед како да беа дополнително мотивирани од доаѓањето на нивниот поранешен терен, одиграа одличен меч и заслужено дојдоа до голем триумф. Резултатот беше отворен уште во шестата

За Мурињо и натаму е „Театар на кошмарите“! (ВИДЕО)

За Мурињо и натаму е „Театар на кошмарите“! (ВИДЕО)

Ова беше прв пораз на португалскиот менаџер после трите победи по ред од седнувањето на клупата на Тотенхем... Фудбалерите на Манчестер јунајтед славеа на домашен терен во големото дерби против Тотенхем со 2:1, благодарение на двојниот стрелец на Маркус Решфорд, во 15. коло од Премиер лигата. Во мечот кој го оодбележа враќањето на Жозе Мурињо на „Олд

Мурињо поразен на Олд Трафорд, Манчестер јунајтед го победи Тотнем (ВИДЕО)

Мурињо поразен на Олд Трафорд, Манчестер јунајтед го победи Тотнем (ВИДЕО)

Жозе Мурињо со наведната глава си замина од Олд Трафорд откако неговиот Тотнем загуби од Манчестер јунајтед со 2-1, Рашфорд беше херој на мечот. Фудбалерите на Манчестер јунајтед како да беа дополнително мотивирани од доаѓањето на нивниот поранешен терен, одиграа одличен меч и заслужено дојдоа до голем триумф. Резултатот беше отворен уште во шестата

Рашфорд и Јунајтед му го нанесоа првиот пораз на Мурињо, Челси и Лестер сигурни пред своите гледачи (Видео)

Рашфорд и Јунајтед му го нанесоа првиот пораз на Мурињо, Челси и Лестер сигурни пред своите гледачи (Видео)

Екипата на Манчестер Јунајтед славеше над Тотенхем со 2-1 во најинтересниот меч од терминот 20:30 часот во Премиер лигата. „Црвените ѓаволи“ одиграа добар натпревар и успеаа да му го нанесат првиот пораз на Жозе Мурињо на тренерската позиција во Тотенхем. Човек на одлука беше Маркус Рашфорд кој беше двоен стрелец, погоди во 6 и 49 минута од пенал откако

Супер Рашфорд за победа на Солскјер над Мурињо! (ВИДЕО)

Супер Рашфорд за победа на Солскјер над Мурињо! (ВИДЕО)

Денес во рамките од 15. коло во рамките од Премиер лигата Манчестер Јунајтед го победи Тотенхем со 2:1. Од самиот старт Јунајтед предводен од Маркус Рашфорд играше одлично и создаваше прилики. Таквата игра им се исплатеше уште во шестата минута кога гол постигна Маркус Рашфорд . Тотенхем без игра, практично без да создаде една посериозна шанса дојде

ВИДЕО: Мурињо поразен од Јунајтед, Рашфорд херој со два гола

ВИДЕО: Мурињо поразен од Јунајтед, Рашфорд херој со два гола

Маркус Рашворд донесе победа за Јунајтед со два гола против Тотенхем во Манчестер со 2-1, Мурињо поразен за прв пат на клупата на Тотенхем. Напаѓачот на Јунајтед погоди уште во шестата минута од средбата. Кога се чинеше дека првиот дел ќе заврши со предност на домашниот тим, Деле Али погоди за 1-1 и израмнување за Тотенхем. Само што започна второто

Слави Манчестер: Јунајтед му го нанесе првиот пораз на Мурињо во Тотенхем

Слави Манчестер: Јунајтед му го нанесе првиот пораз на Мурињо во Тотенхем

Манчестер Јунајтед го победи Тотенхем со 2:1 во денешното враќање на Жозе Мурињо на „Олд Трафорд“ за прв пат откако доби отказ од Јунајтед. Двата гола за Манчестер ги постигна Рашфорд, а Али беше стрелец за Тотенхем. Манчестер водеше, потоа Тотенхем израмни пред крајот на првиот дел, а во второто полувреме Рашфорд од пенал донесе нова радост, и резултатот

ВИДЕО: Рашфорд од пенал носи предност на Јунајтед

ВИДЕО: Рашфорд од пенал носи предност на Јунајтед

Маркус Рашфорд со удар од единаесет метри му носи предност на Јунајтед на дербото против Тотенхем во Манчестер. За Рашфорд ова е  втор гол на мечот вечерва, беше успешен во 6 минута во првото полувреме кога за прв пат го доведе својот тим до предност.

ВИДЕО: Рашфорд расположен со прекрасен гол, Деле Али одговори за израмнување

ВИДЕО: Рашфорд расположен со прекрасен гол, Деле Али одговори за израмнување

Јунајтед и Тотенхем играат со нерешен резултат 1-1  по 45 минути  во Манчестер . Маркус Рашфорд во 6 минута од првиот дел погоди за водство на Јунајтед на почетокот од средбата. Тотехнем беше во дефанзива, но пред крајот на првиот дел со голот на Деле Али во 39 минута стигна до израмнување.

Рашфорд е играчот на Јунајтед за големи натпревари! (ВИДЕО)

Рашфорд е играчот на Јунајтед за големи натпревари! (ВИДЕО)

Вечерва играат Манчестер Јунајтед и Тотенхем во Премиер лигата, овој натпревар е посебно интересен поради враќањето на Жозе Мурињо на „Олд Трафорд“. Маркус Рашфорд уште во шестата минута го отвори резултатот и донесе предност за Тотенхем. Со овој гол Маркус Рашфорд дојде и до една интересна статистика оваа сезона против тимовите од горниот дел на табелата

ВИДЕО: Рашворд расположен со прекрасен гол, Деле Али одговори за израмнување

ВИДЕО: Рашворд расположен со прекрасен гол, Деле Али одговори за израмнување

Јунајтед и Тотенхем играат со нерешен резултат 1-1  по 45 минути  во Манчестер . Маркус Рашворд во 6 минута од првиот дел погоди за водство на Јунајтед на почетокот од средбата. Тотехнем беше во дефанзива, но пред крајот на првиот дел со голот на Деле Али во 39 минута стигна до израмнување.

Рашфорд го реши Тотенхем на Мурињо (ВИДЕО)

Рашфорд го реши Тотенхем на Мурињо (ВИДЕО)

Младиот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд е творец на победата на својот тим, откако постигна два гола во победата од 2-1 над Тотенхем. Жозе Мурињо се врати на „Олд Трафорд“ како менаџер на Тотенхем, но неговата екипа го доживеа првиот пораз под водство на Португалецот. Јунајтед ја забележа само петта победа оваа сезона која во моментот

ВИДЕО: Неуспешен кам-бек на Мурињо, Рашфорд им ја загорчи вечерта на „петлите“

ВИДЕО: Неуспешен кам-бек на Мурињо, Рашфорд им ја загорчи вечерта на „петлите“

По една година од отказот Жозе Мурињо се врати на „Олд Трафорд“ и запиша пораз со својот Тотенхем против поранешната екипа Манчестер Јунајтед (2-1), во дербито од вонредното 15. коло во Премиер лигата. Човек на одлука беше Маркус Рашфорд , кој со два погодоци беше автор на големиот триумф на домашниот тим. Мурињо го запиша првиот пораз како тренер