притисни ентер »

(Фото) Луј Витон торта и домашна журка за јубилјниот роденден на Елена

(Фото) Луј Витон торта и домашна журка за јубилјниот роденден на Елена

Фолк пејачкижата  Елена Велевска славеше роденден заедно со своите најблиски. Торта, мафини и стрите деца за 40 роденден на пејачката. “До овој ден Бог ми дал сѐ што може една жена да посака и да биде реализирана.И не би била ни јас ова да не бевте и вие дел од мојот живот.Ви благодарам што постоите,што секогаш бевте мој најголем мотив,така нека остане

(Фото) Луј Витон торта и домашна журка за јубилјниот роденден на Елена

(Фото) Луј Витон торта и домашна журка за јубилјниот роденден на Елена

Фолк пејачкижата  Елена Велевска славеше роденден заедно со своите најблиски. Торта, мафини и стрите деца за 40 роденден на пејачката. “До овој ден Бог ми дал сѐ што може една жена да посака и да биде реализирана.И не би била ни јас ова да не бевте и вие дел од мојот живот.Ви благодарам што постоите,што … Continue reading (Фото) Луј Витон торта и домашна

ФОТО: Елена Велевска прослави роденден и откри колку години наполни

ФОТО: Елена Велевска прослави роденден и откри колку години наполни

Една од најубвите фолк пејачки во Македонија, Елена Велевска  славеше роденден заедно со своите најблиски,  тортата и мафините беа неизбежни, a таа откри дека го прослави својот 40 роденден, а честитките пристигаа од сите страни. Велевска се пофали  и со роденденската  трпеза на која има торта со нејзините инцијали и бројот 40, како и мафини. “До овој

ФОТО: Елена Велевка прослави роденден и откри колку години наполни

ФОТО: Елена Велевка прослави роденден и откри колку години наполни

Една од најубвите фолк пејачки во Македонија, Елена Велевска  славеше роденден заедно со своите најблиски,  тортата и мафините беа неизбежни, a таа откри дека го прослави својот 40 роденден, а честитките пристигаа од сите страни. Велевска се пофали  и со роденденската  трпеза на која има торта со нејзините инцијали и бројот 40, како и мафини. “До овој

Елена Велевка прослави роденден: Откри колку лета изживеала

Елена Велевка прослави роденден: Откри колку лета изживеала

ИЗВОР Скопје24 | октомври 27, 2020 И, додека за многу од жените е тешко да ги кажат своите години, за фолкерката Елена Велевска тоа не е воопшто проблем. Имено, таа славеше роденден заедно со своите најблиски,  тортата и мафините беа неизбежни, a таа откри дека го прослави својот 40 роденден, и што е најважно честитките пристигаа од сите страни. По

За Елена Велевска годините се само бројка: Фолкерката славеше јубилеј – еве колку наполни

За Елена Велевска годините се само бројка: Фолкерката славеше јубилеј – еве колку наполни

фото: принтскрин/инстаграм/еленавелевска За многу жени годините се само бројка, а со текот на времето тие стануваат се позгодни, поубави, поривлични. Иако се вели дека дамите не се прашуваат за годините,  ретко ќе слушнете некоја припадничка на понежниот пол која како од пушка го изговара бројот на летата кои ги изживеала. Тоа не е случај со некои

Елена Миленковска неколку месеци по породувањето направи драстична промена

Елена Миленковска неколку месеци по породувањето направи драстична промена

фото: Принтксрин/инстагам/еленамиленковска/гутемаринковиќ Македонската пејачка Елена Миленковска на публика и стана уште повеќе позната по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Меѓутоа, шоуто не само што и донесоа успех на професионално поле туку Елена ја сретна и љубовта на својот живот, па така на почетокот на годината