притисни ентер »

Реал Мадрид и Барселона планираат пријателско „Ел Класико“ во САД

Реал Мадрид и Барселона планираат пријателско „Ел Класико“ во САД

Најголемото шпанско фудбалско дерби помеѓу Реал Мадрид и Барселона може да се игра во САД ова лето, откако „ЕСПН“ објави дека двата клуба се во преговори за такво нешто. Се работи за пријателски дуел во рамки на „Интернационалниот куп на шампиони“, а натпреварот би можел да се игра или во Лос Анџелес или во Лас Вегас ова лето за време на подготвителниот

Реал Мадрид и Барса ќе играат пријателски меч на стадион од 1,9 милијарди долари во Лас Вегас

Реал Мадрид и Барса ќе играат пријателски меч на стадион од 1,9 милијарди долари во Лас Вегас

Двете најголеми шпански екипи Реал Мадрид и Барселона би можеле да одиграат пријателски натпревар во Лас Вегас летово. Тие би биле првите кои би играле на стадионот вреден 1.9 милиони долари, кој „Градот на гревовите“ го изгради и кој ќе биде наменет за одигрување на НФЛ натпревари, со оглед на тоа дека Лас Вегас добива своја франшиза во ова натпреварување

Реал Мадрид и Барса ќе играат пријателски меч на стадион од 1,9 милијарди долари во Лас Вегас

Реал Мадрид и Барса ќе играат пријателски меч на стадион од 1,9 милијарди долари во Лас Вегас

Двете најголеми шпански екипи Реал Мадрид и Барселона би можеле да одиграат пријателски натпревар во Лас Вегас летово. Тие би биле првите кои би играле на стадионот вреден 1.9 милиони долари, кој „Градот на гревовите“ го изгради и кој ќе биде наменет за одигрување на НФЛ натпревари, со оглед на тоа дека Лас Вегас добива своја франшиза во ова натпреварување

Реал Мадрид и Барса ќе играат пријателски меч на стадион од 1,9 милијарди долари во Лас Вегас

Реал Мадрид и Барса ќе играат пријателски меч на стадион од 1,9 милијарди долари во Лас Вегас

Двете најголеми шпански екипи Реал Мадрид и Барселона би можеле да одиграат пријателски натпревар во Лас Вегас летово. Тие би биле првите кои би играле на стадионот вреден 1.9 милиони долари, кој „Градот на гревовите“ го изгради и кој ќе биде наменет за одигрување на НФЛ натпревари, со оглед на тоа дека Лас Вегас добива своја франшиза во ова натпреварување

Реал Мадрид и Барселона ќе играат во Лас Вегас на стадион вреден 1.9 милијарди долари?

Реал Мадрид и Барселона ќе играат во Лас Вегас на стадион вреден 1.9 милијарди долари?

Двата најголеми шпански клуба Реал Мадрид и Барселона во текот на летото би можеле да одиграат пријателски натпревар во Лас Вегас. Лос Анџелес доби стадион вреден 1.9 милијардо долари и судејќи според се првиот натпревар на овој спектакуларен фудбалски храм ќе го одиграа Реал и Барселона. Засега се водат преговори за организацијата на натпреварот кој