притисни ентер »

Казнен налог за три лица од Дебар за непочитување на прописи за време на епидемија

Казнен налог за три лица од Дебар за непочитување на прописи за време на епидемија

Поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, двајца сопственици на угостителски објект од Дебар, кои послужувале гости и еден жител, кој наспроти забраната се обидел да го напушти подрачјето на Општината, се соочуваат со парична казна во висина од 10 до 100 дневни глоби. Од Основното јавно обвинителство – Дебар информираат

Казни за четири лица кои во Арачиново се возеле со џип во текот на полицискиот час

Казни за четири лица кои во Арачиново се возеле со џип во текот на полицискиот час

Четири лица во скопско Арачиново во 01:30 часот на 24 март биле затекнати како се движат по улиците со џип „гранд чироки“. Со ова тие извршиле кривично дело – непостапување по здравствените прописи за време на епидемија. На 23 март, уште едно лице не се придржувало до полицискиот час, односно ограничувањето на движењето од 21 до 5 часот. Возач во 21:25

Казни за четири лица кои во Арачиново се возеле со џип во текот на полицискиот час

Казни за четири лица кои во Арачиново се возеле со џип во текот на полицискиот час

Четири лица во скопско Арачиново во 01:30 часот на 24 март биле затекнати како се движат по улиците со џип „гранд чироки“. Со ова тие извршиле кривично дело – непостапување по здравствените прописи за време на епидемија. На 23 март, уште едно лице не се придржувало до полицискиот час, односно ограничувањето на движењето од 21 до 5 часот. Возач во 21:25

Казни за четири лица кои во Арачиново се возеле со џип во текот на полицискиот час

Казни за четири лица кои во Арачиново се возеле со џип во текот на полицискиот час

Четири лица во скопско Арачиново во 01:30 часот на 24 март биле затекнати како се движат по улиците со џип „гранд чироки“. Со ова тие извршиле кривично дело – непостапување на здравствените прописи за време на епидемија. На 23 март, уште едно лице не се придржувало до полицискиот час, односно ограничувањето на движењето од 21 до 5 часот. Возач во 21:25

Арачиновци мислеле дека за нив не важи полицискиот час ПА СЕ РАЗВОЗУВАЛЕ СО ЏИПОТ

Арачиновци мислеле дека за нив не важи полицискиот час ПА СЕ РАЗВОЗУВАЛЕ СО ЏИПОТ

Против пет лица од Скопје, скопското Основното јавно обвинителство денеска поднесе предлог за издавање казнен налог заради сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, велат од Јавното обвинителство во Скопје. Сите обвинети ја прекршиле Одлуката со која се забранува движењето на населението, при што еден

Арачиновци мислеле дека за нив не важи полицискиот час ПА СЕ РАЗВОЗУВАЛЕ СО ЏИПОТ

Арачиновци мислеле дека за нив не важи полицискиот час ПА СЕ РАЗВОЗУВАЛЕ СО ЏИПОТ

Против пет лица од Скопје, скопското Основното јавно обвинителство денеска поднесе предлог за издавање казнен налог заради сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, велат од Јавното обвинителство во Скопје. Сите обвинети ја прекршиле Одлуката со која се забранува движењето на населението, при што еден

Обвиненија за скопјанец и четворица кавадарчани за непостапување според здравствените прописи

Обвиненија за скопјанец и четворица кавадарчани за непостапување според здравствените прописи

Едно лице од Скопје и четири лица од Кавадарци ќе треба да платат по 2.000 евра, доколку Судот го прифати предлогот на Обвинителството, за нивно санкционирање поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје доставил предлог за издавање

Пет лица во Скопје не го почитувале полицискиот час

Пет лица во Скопје не го почитувале полицискиот час

Против пет лица од Скопје, скопското Основното јавно обвинителство денеска поднесе предлог за издавање казнен налог заради сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, велат од Јавното обвинителство во Скопје. – Сите обвинети ја прекршиле Одлуката со која се забранува движењето на населението во Република

Парични казни за жители на Скопје, Свети Николе и Кавадарци кои не се самоизолирале

Парични казни за жители на Скопје, Свети Николе и Кавадарци кои не се самоизолирале

Парични казни за непочитување на здравствените прописи за време на епидемија ќе добијат еден жител на Скопје, три лица од Свети Николе и четири од Кавадарци. Сите се обвинети дека не се самоизолирале откако се вратиле од ризични земји. Обвинетиот скопјане, на возраст од 33 години, на 12 март се вратил во земјава по престој во Франција како високоризична

Скопјанец не почитувал самоизолација, следува казна од 2.000 евра

Скопјанец не почитувал самоизолација, следува казна од 2.000 евра

Жител на Скопје е обвинет за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Триесет и тригодишниот скопјанец на 12 март се врати од Франција и потпишал изјава за самоизолација. Обвинетиот на 21 март, при проверка од полицијата, не бил затекнат во неговиот дом. Како што соопшти Јавното обвинителство, Основното јавно обвинителство

Парични казни за жители на Скопје, Свети Николе и Кавадарци кои не се самоизолирале

Парични казни за жители на Скопје, Свети Николе и Кавадарци кои не се самоизолирале

Парични казни за непочитување на здравствените прописи за време на епидемија ќе добијат еден жител на Скопје, три лица од Свети Николе и четири од Кавадарци. Сите се обвинети дека не се самоизолирале откако се вратиле од ризични земји. Обвинетиот скопјане, на возраст од 33 години, на 12 март се вратил во земјава по престој во Франција како високоризична

Парични казни за жители на Скопје, Свети Николе и Кавадарци кои не се самоизолирале

Парични казни за жители на Скопје, Свети Николе и Кавадарци кои не се самоизолирале

Парични казни за непочитување на здравствените прописи за време на епидемија ќе добијат еден жител на Скопје, три лица од Свети Николе и четири од Кавадарци. Сите се обвинети дека не се самоизолирале откако се вратиле од ризични земји. Обвинетиот скопјане, на возраст од 33 години, на 12 март се вратил во земјава по престој во Франција како високоризична

Битолчанец ќе добие казна од 2.000 евра за непочитување на полицискиот час

Битолчанец ќе добие казна од 2.000 евра за непочитување на полицискиот час

Битолското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казна за 32-годишник кој на 24 март околу 22 часот бил затекнат како се движи по битолската улица „Илинденска“, со што не го почитувал полицискиот час односно забраната за движење на населението во периодот од 21 до 5 часот. Битолчанецот се товари за кривично дело – непостапување според здравствените

Казнен налог за три лица од Дебар за непочитување на прописи за време на епидемија

Казнен налог за три лица од Дебар за непочитување на прописи за време на епидемија

Поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, двајца сопственици на угостителски објект од Дебар, кои послужувале гости и еден жител, кој наспроти забраната се обидел да го напушти подрачјето на Општината, се соочуваат со парична казна во висина од 10 до 100 дневни глоби. Од Основното јавно обвинителство – Дебар информираат

Битолчанец ќе добие казна од 2.000 евра за непочитување на полицискиот час

Битолчанец ќе добие казна од 2.000 евра за непочитување на полицискиот час

Битолското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казна за 32-годишник кој на 24 март околу 22 часот бил затекнат како се движи по битолската улица „Илинденска“, со што не го почитувал полицискиот час односно забраната за движење на населението во периодот од 21 до 5 часот. Битолчанецот се товари за кривично дело – непостапување според здравствените

Казнен налог за три лица од Дебар за непочитување на прописи за време на епидемија

Казнен налог за три лица од Дебар за непочитување на прописи за време на епидемија

Казнен налог за три лица од Дебар за непочитување на прописи за време на епидемија Поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, двајца сопственици на угостителски објект од Дебар, кои послужувале гости и еден жител, кој наспроти забраната се обидел да го напушти подрачјето на Општината, се соочуваат со парична казна во висина

Битолчанец ќе добие казна од 2.000 евра за непочитување на полицискиот час

Битолчанец ќе добие казна од 2.000 евра за непочитување на полицискиот час

Битолското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казна за 32-годишник кој на 24 март околу 22 часот бил затекнат како се движи по битолската улица „Илинденска“, со што не го почитувал полицискиот час односно забраната за движење на населението во периодот од 21 до 5 часот. Битолчанецот се товари за кривично дело – непостапување според здравствените

За време на полициски час битолчанец бил затекнат на улица

За време на полициски час битолчанец бил затекнат на улица

Oсновното јавно обвинителство Битола поднесе предлог за определување казнен налог против едно лице за кривично дело – непостапување според здравствените прописи за време на епидемија, информираат од Јавното обвинителство. – Обвинетиот 32-годишник, на 24 март околу 22:00 часот бил затекнат како се движи по улица „Илинденска“ во Битола, со што не ги

Сто дневни глоби казна за гостиварец за непочитување на полицискиот час

Сто дневни глоби казна за гостиварец за непочитување на полицискиот час

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлог за издавање казнен налог за лице кое вечерта на 24 март, по 21.00 часот управувало со патничко моторно возило по улиците на Гостивар, во период кога е на сила забраната за движење, информираат од Јавното обвинителство. – Со тоа, обвинетиот за време на епидемијата на опасна болест Ковид-19 не постапил

Скопјанец и четворица кавадарчани казнети со 2.000 евра за непочитување здравствени прописи

Скопјанец и четворица кавадарчани казнети со 2.000 евра за непочитување здравствени прописи

Едно лице од Скопје и четири лица од Кавадарци ќе треба да платат по 2.000 евра, доколку Судот го прифати предлогот на Обвинителството, за нивно санкционирање поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Како што соопшти Јавното обвинителство, Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави