притисни ентер »

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

Во време на „Ковид-19“ и само лоши вести, конечно и една убава. Абделхак Нури, фудбалерот на Ајакс се разбуди од кома во која беше точно две години и девет месеци. Некогаш екстра талентираниот член на тимот од Амстердам, инаку голем пријател од детството на Френки де Јонг, сега е во својот дом, кој е прилагоден токму за неговата моментална здравствена

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

Во време на „Ковид-19“ и само лоши вести, конечно и една убава. Абделхак Нури, фудбалерот на Ајакс се разбуди од кома во која беше точно две години и девет месеци. Некогаш екстра талентираниот член на тимот од Амстердам, инаку голем пријател од детството на Френки де Јонг, сега е во својот дом, кој е прилагоден токму за неговата моментална здравствена

Состојбата на Нури се подобрува, но прогресот е многу спор!

Состојбата на Нури се подобрува, но прогресот е многу спор!

Состојбата на Абделхак Нури, поранешниот фудбалер на Ајакс кој доживеа срцев напад во 2017 и оштетување на мозокот, е подобрена, но тој уште е „врзан за креветот“ открива неговиот постар брат Абдерахим. Талентираниот фудбалер од средниот ред колабираше на пријателски меч со Вердер Бремен во 2017 година, кога по срцевиот напад доби постојано оштетување

Се разбуди фудбалерот на Ајакс кој речиси три години беше во кома!

Се разбуди фудбалерот на Ајакс кој речиси три години беше во кома!

Голема вест пристигнува од Амстердам, талентираниот фудбалер на Ајакс, Абделхак Нури се разбуди од кома. По две години и девет месеци, фудбалерот на Ајакс, Нури се разбуди од кома. 22-годишниот фудбалер колабрираше на теренот во јули 2017 година и оттогаш беше во кома со мали шанси дека ќе се разбуди. Но сега тој е буден, спие, јаде, комуницира со

Чудо во Амстердам: Фудбалерот на Ајакс по две години се разбуди од кома

Чудо во Амстердам: Фудбалерот на Ајакс по две години се разбуди од кома

Чудо во Амстердам: Фудбалерот на Ајакс по две години се разбуди од кома Во период на лоши вести ширум светот прекрасна информација доаѓа од Амстердам, каде фудбалерот на Ајакс, Абделхак Нури, се разбуди од кома повеќе од два години откако колабираше среде терен за време на натпревар на холандскиот гигант. Талентираниот ас на Ајакс се онесвести за време

ЧУДО ВО ХОЛАНДИЈА: Фудбалерот Нури од Ајакс се пробуди од кома по две години и осум месеци

ЧУДО ВО ХОЛАНДИЈА: Фудбалерот Нури од Ајакс се пробуди од кома по две години и осум месеци

По повеќе од две години поминати во кома се разбуди фудбалерот на Ајакс, Абделах Нури. Нури, како што објави порталот Екипа, се разбуди од кома по повеќе од два години, откако колабираше на терен за време на натпревар. Талентираниот фудбалер на Ајакс се онесвести за време на пријателскиот меч со Вердер одигран на 8 јули 2017 година. Тој оттогаш беше

По речиси три години: Апи Нури повеќе не е во кома, свесен е каде се наоѓа! (Видео)

По речиси три години: Апи Нури повеќе не е во кома, свесен е каде се наоѓа! (Видео)

Приказната за младиот и надежен Абделхак Нури ја расплака цела фудбалска спорстска јавност пред три години, бидејќи тоа што требаше да претставува шанса за талентиран фудбалер, се претвори во вистински кошмар на пријателски натпревар против Вердер Бремен. Популарниот Апи колабираше на средба против Вердер во летниот период во 2017-та година и поради

Фудбалер на Ајакс по речиси три години се разбуди од кома!

Фудбалер на Ајакс по речиси три години се разбуди од кома!

Голема вест пристигнува од Амстердам, талентираниот фудбалер на Ајакс, Абделхак Нури се разбуди од кома. По две години и девет месеци, фудбалерот на Ајакс, Нури се разбуди од кома. 22-годишниот фудбалер колабрираше на теренот во јули 2017 година и оттогаш беше во кома со мали шанси дека ќе се разбуди. Но сега тој е буден, спие, јаде, комуницира со

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Абделхак Нури, фудбалерот на Ајакс, се рабуди од која во која беше од јули 2017 година. Младиот фудбалер на холандскиот тим во јули 2017 година за време на пријателски натпревар против Вердер доживеа срцев удар, а во исто време претрпе и оштетување на мозокот. Денеска, неговиот брат на јавноста и соопшти дека Абделхак Нури повеќе не е во кома, дека

Фудбалер на Ајакс се пробуди од кома по речиси три години!

Фудбалер на Ајакс се пробуди од кома по речиси три години!

Талентираниот фудбалер на Ајакс, Абделах Нури, се пробуди од кома по речиси три години (две години и девет месеци). Мароканецот  во јули 2017 година, на еден пријателски натпревар против Вердер Бремен, падна како покосен на теренот, па итно беше префрлен во болница каде му беше констатиран проблем со срцето. Во тие моменти неговата здравствена состојба

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Абделхак Нуди, фудбалер на Ајакс, се разбуди од кома во која беше од јули 2017 година. Тој на пријателски натпревар против Вердер доживеа срцев удар, но од ударот претрпел и оштетувања на мозокот. Неговиот брат соопшти дека Абделхак не е веќе во кома, дека се опоравува и оти сега може да комуницира и да ја мрда устата. Неговиот татко изјавил дека сите

Фудбалер на Ајакс беше во кома речиси три години и потоа се случи „чудо“

Фудбалер на Ајакс беше во кома речиси три години и потоа се случи „чудо“

Фудбалерот на Ајакс, Абделхак Нури, се разбуди од кома по речиси три години од инцидентот на средбата со Вердер во јули, 2017 година. Холанѓанецот со потекло од Мароко, колабираше на пријателскиот натпревар поради срцев удар, по 2 години и 9 месеци се разбуди од кома јавуваат медиумите од Холандија. Нури има 22 години, се беше речиси безнадежно до

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома после три години!

Во време на „Ковид-19“ и само лоши вести, конечно и една убава. Абделхак Нури, фудбалерот на Ајакс се разбуди од кома во која беше точно две години и девет месеци. Некогаш екстра талентираниот член на тимот од Амстердам, инаку голем пријател од детството на Френки де Јонг, сега е во својот дом, кој е прилагоден токму за неговата моментална здравствена

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по две години и девет месеци!

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по две години и девет месеци!

Абделхак Нури, фудбалерот кој е дел од Ајакс , се разбуди од кома по две години и девет месеци, соопштуваат од Холандија . 22-годишниот Холанѓанец колабираше на терен во 2017 година поради срцев удар и доживеа оштетувања на мозочните келии. Последните информации за фудбалерот гласат дека тој е буден и дека јаде и гестикулира, но е премногу зависен