притисни ентер »

Реал цел меч водеше на крајот загуби, ЦСКА се врати од -14 и се пласираше во финале!

Реал цел меч водеше на крајот загуби, ЦСКА се врати од -14 и се пласираше во финале!

ЦСКА Москва е вториот финалист во Евролига, шампионот на Русија се врати од -14 и со пресврт во финишот од мечот стигна до триумф од 95-90 над Реал Мадрид. Евролигата ќе добие нов шампион откако вечерва Реал Мадрид загуби од ЦСКА Москва во второто полуфинале. „Кралевите“ практично водеа цел натпревар, често имаа двоцифрена предност а најмногу стигнаа

ЦСКА со пресврт во последниот период го надмудри Реал за Ф4 финале

ЦСКА со пресврт во последниот период го надмудри Реал за Ф4 финале

ЦСКА Москва имаше двоцифрена негатива во второто полувреме на дуелот со Реал Мадрид, но не само што не се предаде, туку рускиот тим направи и целосен пресврт (95:90) и обезбеди ново финале на фајнл-фор турнирите на кошаркарската Евролига. На полувреме Реал имаше само два поена позитива, но во третиот период го засили темпото и стигна до највисока предност

ЦСКА Москва во трилер завршница го „нокаутираше“ Реал Мадрид

ЦСКА Москва во трилер завршница го „нокаутираше“ Реал Мадрид

ЦСКА Москва успеа со неверојатен пресврт во последната четвртина да слави со 95-90 против Реал Мадрид и така се пласираше во финалето во Евролигата. Реал Мадрид и ЦСКА водеа израмнета борба во првите неколку минути (6-6), но потоа „кралевите“ заиграа многу подобро и поведоа со +11 (22-11), но сепак руската екипа со неколку одлични акции намали на 18-22