притисни ентер »

„Македонија блокира“ пред домот на Пешевски извикуваа дека е предавник

„Македонија блокира“ пред домот на Пешевски извикуваа дека е предавник

Група граѓани се собраа пред домот на поранешниот функционер од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Пешевски каде извикуваа „предавник“. Од „Македонија блокира“ го повикаа Пешевски да излезе и да го прими нивното писмо. Извикувајќи „Предавник“, му порачаа дека Македонија не поддржува насилна промена на името, и дека е срамно да учествува во национално предавство

Граѓани викаа „предавник" пред домот на Пешевски - полицијата ги спречи да влезат

Граѓани викаа „предавник" пред домот на Пешевски - полицијата ги спречи да влезат

Триесетина граѓани со знамиња синоќа излегоа пред домот на Пешевски и му прочитаа писмо кое му го донесоа. Извикувајќи Предавник, му порачаа дека Македонија не поддржува насилна промена на името, и дека е срамно да учествува во национално предавство. - Народот ќе ве чува ако ви се закануваат, излезете да ја спасиме Македонија, велеа тие. Полицијата

Протест пред домот на Пешевски, учесниците извикуваат „предавник“

Протест пред домот на Пешевски, учесниците извикуваат „предавник“

Триесетина граѓани со знамиња и патриотски песни се собраа пред зградата на ексфункционерот Владимир Пешевски каде извикуваат „предавник“. Тие прочитаа писмо кое сакаа да му го предат лично на Пешевски и да влезат во неговиот дом, но полицијата ги спречи во ваквата намера. „Македонскиот народ не поддржува насилничка промена на името. На сите ни е јасно

Протест пред домот на Пешевски, учесниците извикуваат „предавник“

Протест пред домот на Пешевски, учесниците извикуваат „предавник“

Триесетина граѓани со знамиња и патриотски песни се собраа пред зградата на ексфункционерот Владимир Пешевски каде извикуваат „предавник“. Тие прочитаа писмо кое сакаа да му го предат лично на Пешевски и да влезат во неговиот дом, но полицијата ги спречи во ваквата намера. „Македонскиот народ не поддржува насилничка промена на името. На сите ни е јасно

Протест пред домот на Пешевски, учесниците извикуваат „предавник“

Протест пред домот на Пешевски, учесниците извикуваат „предавник“

Триесетина граѓани со знамиња и патриотски песни се собраа пред зградата на екс-функционерот Владимир Пешевски каде извикуваат „предавник“. Тие прочитаа писмо кое сакаа да му го предат лично на Пешевски и да влезат во неговиот дом, но полицијата ги спречи во ваквата намера. „Македонскиот народ не поддржува насилничка промена на името. На сите ни е

Демонстрантите извикуваа „Предавник“ пред домот на Пешевски: Срамно е да ги повикувате пратениците да прават национално предавство

Демонстрантите извикуваа „Предавник“ пред домот на Пешевски: Срамно е да ги повикувате пратениците да прават национално предавство

Триесетина граѓани со знамиња и патриотски песни се собраа пред зградата на ексфункционерот Владимир Пешевски каде извикуваат „Предавник“. Тие прочитаа писмо кое сакаа да му го предадат лично на Пешевски, во неговиот дом, но полицијата ги спречи да влезат внатре. „Македонскиот народ не поддржува насилничка промена на името. На сите ни е јасно дека

„Македонија блокира“ пред домот на Пешевски - го нарекоа предавник

„Македонија блокира“ пред домот на Пешевски - го нарекоа предавник

Група граѓани се собраа пред домот на поранешниот функционер од ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Пешевски каде извикуваат „предавник“. Од „Македонија блокира“ и го повикаа Пешевски да излезе и да го прими нивното писмо. Протестот е реакција на отвореното писмо на Пешевски во кое повика на помирување и поддршка за уставните измени. Велат дека народот не поддржува

Протест пред домот на Пешевски, учесниците извикуваат „предавник“

Протест пред домот на Пешевски, учесниците извикуваат „предавник“

Триесетина граѓани со знамиња и патриотски песни се собраа пред зградата на ексфункционерот Владимир Пешевски каде извикуваат „предавник“. Тие прочитаа писмо кое сакаа да му го предат лично на Пешевски и да влезат во неговиот дом, но полицијата ги спречи во ваквата намера. „Македонскиот народ не поддржува насилничка промена на името. На сите ни е јасно

Полицијата спречи демонстранти да влезат во домот на Пешевски

Полицијата спречи демонстранти да влезат во домот на Пешевски

Триесетина граѓани со знамиња и патриотски песни се собраа пред зградата на ексфункционерот Владимир Пешевски каде што извикуваат „предавник“. Тие прочитаа писмо кое сакаа да му го предат лично на Пешевски и да влезат во неговиот дом, но полицијата ги спречи во ваквата намера. „Македонскиот народ не поддржува насилничка промена на името. На сите ни

СПЕЦИЈАЛЦИ ПРЕД ДОМОТ НА ПЕШЕВСКИ: ЕБР, специјалци и униформирана полиција ќе го чуваат екс-вицепремиерот за економија од вечерашните протести

СПЕЦИЈАЛЦИ ПРЕД ДОМОТ НА ПЕШЕВСКИ: ЕБР, специјалци и униформирана полиција ќе го чуваат екс-вицепремиерот за економија од вечерашните протести

Десетици припадници на специјалните единици на МВР вечерва се распоредени пред домот на екс вицепремиерот за економија Владимир Пешевски, објави Експрес.мк . Меѓу нив има и припадници на Единицата за брзи интервенции на МВР кои што се подготвуваат да го обезбедат теренот на кој вечерва ќе протестираат членови на политички партии и организации од движењето

(ФОТО) Специјалци на МВР распоредени пред домот на екс вицепремиерот Пешевски

(ФОТО) Специјалци на МВР распоредени пред домот на екс вицепремиерот Пешевски

Десетици припадници на специјалните единици на МВР вечерва се распоредени пред домот на екс вицепремиерот за економија Владимир Пешевски, објави Експрес.мк . Меѓу нив има и припадници на Единицата за брзи интервенции на МВР кои што се подготвуваат да го обезбедат теренот на кој вечерва ќе протестираат членови на политички партии и организации од движењето

Вечерва „Македонија блокира“ пред домот на Пешевски  – го обвинуваат за „вклучување во национално предавство“

Вечерва „Македонија блокира“ пред домот на Пешевски – го обвинуваат за „вклучување во национално предавство“

Припадници на Граѓанското движење против уставните промени „Македонија блокира“ вечерва пред домот на поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски ќе му предаде протестно писмо поради како што велат „неочекуваното негово вклучување во националното предавство со упатување писмо до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да гласаат за уставните промени со кои се брише

„Македонија блокира“ пред домот на Пешевски – го обвинуваат за „вклучување во национално предавство“

„Македонија блокира“ пред домот на Пешевски – го обвинуваат за „вклучување во национално предавство“

Припадници на Граѓанското движење против уставните промени „Македонија блокира“ вечерва пред домот на поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски. 1ТВ пренесе дека движењето ќе му предаде протестно писмо поради како што велат „неочекуваното негово вклучување во националното предавство со упатување писмо до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да гласаат за уставните

Вечерва „Македонија блокира“ пред домот на Пешевски  – го обвинуваат за „вклучување во национално предавство“

Вечерва „Македонија блокира“ пред домот на Пешевски – го обвинуваат за „вклучување во национално предавство“

Припадници на Граѓанското движење против уставните промени „Македонија блокира“ вечерва пред домот на поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски ќе му предаде протестно писмо поради како што велат „неочекуваното негово вклучување во националното предавство со упатување писмо до пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да гласаат за уставните промени со кои се брише