притисни ентер »

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Две жени, едната пејачка, другата риалити ѕвезда, се најдоа на врвот на најновата листа на 100 најплатени јавни личности на„Форбс“ . На прво место е пејачката Тејлор Свифт која за период од една година заработила 185 милиони долари, на второ место е Кајли Џенер со 170 милиони долари, а на трето место е нејзиниот зет, Кание Вест со заработени 150 милиони

Ви се верува ли? Еве како Тејлор Свифт ги заработила првите пари

Ви се верува ли? Еве како Тејлор Свифт ги заработила првите пари

Тоа беше во она време додека Тејлор беше кантри пејачка. Денеска е планетарно позната музичка ѕвезда: зад себе ги има најпопуларните албуми на годината,а денес е најплатената јавна личност. Но, пред сето ова, Тејлор беше кантри пејачка од Нешвил, која повремено заработувала пари со глума, и тоа во една од најпопуларните серии на денешницата, CSI. Тејлор

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Две жени, едната пејачка, другата риалити ѕвезда, се најдоа на врвот на најновата листа на 100 најплатени јавни личности на„Форбс“ . На прво место е пејачката Тејлор Свифт која за период од една година заработила 185 милиони долари, на второ место е Кајли Џенер со 170 милиони долари, а на трето место е нејзиниот зет, Кание Вест со заработени 150 милиони

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Две жени, едната пејачка, другата риалити ѕвезда, се најдоа на врвот на најновата листа на 100 најплатени јавни личности на„Форбс“ . На прво место е пејачката Тејлор Свифт која за период од една година заработила 185 милиони долари, на второ место е Кајли Џенер со 170 милиони долари, а на трето место е нејзиниот зет, Кание Вест со заработени 150 милиони

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Тејлор Свифт најплатена јавна личност во светот

Две жени, едната пејачка, другата риалити ѕвезда, се најдоа на врвот на најновата листа на 100 најплатени јавни личности на„Форбс“ . На прво место е пејачката Тејлор Свифт која за период од една година заработила 185 милиони долари, на второ место е Кајли Џенер со 170 милиони долари, а на трето место е нејзиниот зет, Кание Вест со заработени 150 милиони

Топ 100 најплатени: На врвот е Тејлор Свифт со 185 милиони долари

Топ 100 најплатени: На врвот е Тејлор Свифт со 185 милиони долари

Според најновата „Форбс“-листа 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „од Холивуд до Боливуд”, на врвот е пејачката Тејлор Свифт со 185 милиони долари. По неа следи ѕвездата од реалните шоуа, Кајли Џенер со нејзините 170 милиони, а на трето место е сопругот на нејзината сестра – Кање Вест, со заработени 150 милиони

Форбс“: Тејлор Свифт е број 1 по богатство за 2019 година

Форбс“: Тејлор Свифт е број 1 по богатство за 2019 година

Пејачката Тејлор Свифт беше објавена од страна на магазинот „Форбс“ за најплатената славна личност во 2019 година. Тејлор Свифт беше рангирана на прво место во престижниот рејтинг со 185 милиони долари приходи. Таа успеа да ја надмине реалити ѕвезда Кајли Џенер, како и раперот Кејн Вест. 29-годишната Свифт беше на врвот на листата и во 2016 година

Форбс: Тејлор Свифт најплатената јавна личност

Форбс: Тејлор Свифт најплатената јавна личност

Според најновата листа на Форбс на 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „Од Холивуд до Боливуд“ пејачката Тејлор Свифт со 185 милиони долари, реалити ѕвездата Кајли Џенер со 170 и раперот и продуцент Кајне Вест со 150 милиони долари се тројцата најплатени јавни личности на Светот. Форбс листата на најплатени јавни

Форбс: Тејлор Свифт најплатената јавна личност

Форбс: Тејлор Свифт најплатената јавна личност

Според најновата листа на Форбс на 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „Од Холивуд до Боливуд“ пејачката Тејлор Свифт со 185 милиони долари, реалити ѕвездата Кајли Џенер со 170 и раперот и продуцент Кајне Вест со 150 милиони долари се тројцата најплатени јавни личности на Светот. Форбс листата на најплатени јавни

Тејлор Свифт е највисоко платената ѕвезда

Тејлор Свифт е највисоко платената ѕвезда

Честитки, Тејлор Свифт! Ѕвездата ja предводи листата Топ 100 на највисокоплатените славни личности за 2019. 29-годишната пејачка заработила околу 185 милиони долари за една година, што е со 131% повеќе од приходите за изминатата. Огромното мнозинство од нив доаѓаат од нејзини настапи. До неа е Кајли Џенер, која, според Форбс, заработила 170 милиони

Тејлор Свифт прогласена за најбогата јавна личност од светот на музиката

Тејлор Свифт прогласена за најбогата јавна личност од светот на музиката

фото: инстаграм/тејлорсвифт Според најновата листа на Форбс со 100 најплатени личности од светот на музиката, спортот и забавата од „Холивуда до Боливуда“, на прво место е Тејлор Свифт со заработени 185 милиони долари. На второ место е Кајли Џенер со 170, а на трето место Кање Вест со 150 милони долари. фото: принтскрин Листата се прави еднаш во годината,

Тејлор Свифт е најплатената јавна личност

Тејлор Свифт е најплатената јавна личност

Според најновата „Форбс“-листа 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „од Холивуд до Боливуд”, на врвот е пејачката Тејлор Свифт со 185 милиони долари. По неа следи ѕвездата од реалните шоуа, Кајли Џенер со нејзините 170 милиони, а на трето место е сопругот на нејзината сестра – Кање Вест, со заработени 150 милиони

Оваа пејачка е најплатената јавна личност- еве кој се` е на списокот

Оваа пејачка е најплатената јавна личност- еве кој се` е на списокот

Оваа пејачка е најплатената јавна личност- еве кој се` е на списокот Според најновата „Форбс“-листа 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „од Холивуд до Боливуд”, на врвот е пејачката Тејлор Свифт со 185 милиони долари. По неа следи ѕвездата од реалните шоуа, Кајли Џенер со нејзините 170 милиони, а на трето место

Тејлор Свифт е најплатената јавна личност

Тејлор Свифт е најплатената јавна личност

Според најновата „Форбс“-листа 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „од Холивуд до Боливуд”, на врвот е пејачката Тејлор Свифт со 185 милиони долари. По неа следи ѕвездата од реалните шоуа, Кајли Џенер со нејзините 170 милиони, а на трето место е сопругот на нејзината сестра – Кање Вест, со заработени 150 милиони

Форбс: Тејлор Свифт е најбогата славна личност

Форбс: Тејлор Свифт е најбогата славна личност

САД- Поп-ѕвездата Тејлор Свифт (29) е на врвот на листата на Форбс на славни личности со најголема заработка лани од 185 милиони долари. Најмладата милијардерка Кајли Џенер е втора на листата со заработка од 170 милиони долари. Следат раперот Кање Вест, поп-ѕвездата Ед Ширан и др. Фил. Свифт го зголеми контото откако ја напушти старата издавачка куќа

Тејлор Свифт е најплатената јавна личност

Тејлор Свифт е најплатената јавна личност

Според најновата „Форбс“-листа 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „од Холивуд до Боливуд”, на врвот е пејачката Тејлор Свифт со 185 милиони долари. По неа следи ѕвездата од реалните шоуа, Кајли Џенер со нејзините 170 милиони, а на трето место е сопругот на нејзината сестра – Кање Вест, со заработени 150 милиони

„Форбс“ ја прогласи Тејлор Свифт за славна личност со најголема заработка

„Форбс“ ја прогласи Тејлор Свифт за славна личност со најголема заработка

Поп пејачката Тејлор Свифт ја предводи листата на славни личности со најголема заработка, објави „Форбс“. Магазинот ја стави 29-годишната пејачка на првото место со заработени 185 милиони долари, во периодот од 1 јуни 2018. Најголемиот дел од тие пари доаѓа од нејзината стадионска турнеја „Репутација“, за која „Форбс“ вели дека е турнеја со најголем

Тејлор Свифт е најплатената јавна личност

Тејлор Свифт е најплатената јавна личност

Според најновата „Форбс”-листа 100 најплатени јавни личности од светот на музиката, спортот и забавата, „од Холивуд до Боливуд”, на врвот е пејачката Тејлор Свифт со 185 милиони долари. По неа следи ѕвездата од реалните шоуа, Кајли Џенер со нејзините 170 милиони, а на трето место е сопругот на нејзината сестра – Кање Вест, со заработени 150 милиони