притисни ентер »

Во Србија 330 новозаразени од Ковид-19, починале 9 лица

Во Србија 330 новозаразени од Ковид-19, починале 9 лица

Во Србија во последниве 24 часа тестирани се 9.109 граѓани, од кои 330 се позиитивни на Ковид-19. Според последните податоци, на респиратор се поставени 159 лица, а починале девет пациенти. Текстот Во Србија 330 новозаразени од Ковид-19, починале 9 лица е превземен од А1он .

Во Србија 330 новозаразени, починаа девет пациенти

Во Србија 330 новозаразени, починаа девет пациенти

Според последните податоци, во Србија починаа уште девет лица од последиците од Ковид-19. Потврдени се нови 330 заразени. На респиратори има 159 пациенти. Додека во болница од Ковид-19 се лекуваат 4.256 пациенти.

Девет нови жртви од корона во Србија, 330 се новозаразени

Девет нови жртви од корона во Србија, 330 се новозаразени

Во изминатите 24 часа во Србија починаа девет лица како резултат на инфекција со коронавирус. Од последниот пресек, тестирани се 9.109 граѓани, од кои 330 се новозаразени. Според Министерството за здравство, во болниците низ целата земја има 159 пациенти на респиратори.