притисни ентер »

Бебешка пудра во чевлите против плускавици, кокосово масло за чистење лице - 10 корисни совети за убавина

Бебешка пудра во чевлите против плускавици, кокосово масло за чистење лице - 10 корисни совети за убавина

Секоја жена сака да изгледа најдобро, секогаш. Без разлика дали се работи за излегување во шопинг, дружење со пријатели или тренирање во сала. За жал, поради зафатен и брз живот, скоро никогаш немаме време за себе. Без грижа, пронајдовме неколку мудри совети за убавина што ќе ви го олеснат животот. Со нив ќе заштедите време, енергија и пари. Ова се

Аргановото масло во замена на сите лосиони и креми што ги користите

Аргановото масло во замена на сите лосиони и креми што ги користите

Аргановото масло е органски производ, кој се произведува од кернели на дрвото арган (Argania spinisa L.), ендемичен вид во Мароко. Тоа е особено богато со корисни хранливи материи, вклучувајќи масни киселини и витамин Е. Неговите својства го прават особено корисно за косата и кожата, заради што е популарен козметички производ. Следуваат некои од неговите