притисни ентер »

Малерозниот Хејворд ја скрши раката и ја засени новата победа на Бостон (Видео)

Малерозниот Хејворд ја скрши раката и ја засени новата победа на Бостон (Видео)

Составот на Бостон Селтикс ја продолжи победничката серија и славеше на гостувањето во Тексас кај Сан Антонио Спарс со 135-115, но овој триумф дефинитно беше засенет од повредата на ѕвездата на „келтите“ Гордон Хејворд. Хејворд се повреди во првото полувреме при еден судир со Олдриџ, а тестовите покажаа дека се работи за фрактура на раката што значи

ВИДЕО: Хејворд ја скрши раката

ВИДЕО: Хејворд ја скрши раката

Крилото на Бостон селтикс, Гордон Хејворд, нема среќа со повредите откако стана член на „келтите“. Хејворд на првиот меч како кошаркар на Селтикс во 2017 година, се здоби со страшна повреда, ја скрши ногата и паузираше цела година, а синоќа на гостувањето на Бостон во Сан Антонио, ја повреди раката, и рентгенските снимки покажаа дека има скршеница

Нов малер за Гордон Хејворд, заработи скршеница на раката

Нов малер за Гордон Хејворд, заработи скршеница на раката

Кошаркарите на Бостон Селтикс по пауза од 8 години славеја на гостувањето кај Сан Антонио со убедливи 20 поени разлика, но оваа победа е во сенка по новата повреда на Гордон Хејворд. Имено, крилото на Бостон при еден потполно безопасен контакт заработи скршеница на раката и го очекува нова долга пауза. Тој минатата сезона во првиот меч имаше страшна

Малерозниот Хејворд ја скршил раката (Видео)

Малерозниот Хејворд ја скршил раката (Видео)

Гордон Хејворд крилниот играч на Бостон Селтикс нема среќа со повредите. Откако минатата сезона ја пропушти поради повреда, тој од иста причина ќе пропушти добар дел од оваа сезона. Хејворд се повреди на мечот со Сан Антонио кој Селтикс го добија 135:115. 29 годишникот во една акција едноставно се забил во противничкиот играч и го извлекол подебелиот

Малерозниот Хејворд ја скршил раката (Видео)

Малерозниот Хејворд ја скршил раката (Видео)

Гордон Хејворд крилниот играч на Бостон Селтикс нема среќа со повредите. Откако минатата сезона ја пропушти поради повреда, тој од иста причина ќе пропушти добар дел од оваа сезона. Хејворд се повреди на мечот со Сан Антонио кој Селтикс го добија 135:115. 29 годишникот во една акција едноставно се забил во противничкиот играч и го извлекол подебелиот

НБА: Хејворд ја скрши раката

НБА: Хејворд ја скрши раката

Крилото на Бостон селтикс, Гордон Хејворд, нема среќа со повредите откако стана член на „келтите“. Хејворд на првиот меч како кошаркар на Селтикс во 2017 година, се здоби со страшна повреда, ја скрши ногата и паузираше цела година, а синоќа на гостувањето на Бостон во Сан Антонио, ја повреди раката, и рентгенските снимки покажаа дека има скршеница

Хејворд ја скрши раката

Хејворд ја скрши раката

Крилото на Бостон селтикс, Гордон Хејворд, нема среќа со повредите откако стана член на „келтите“. Хејворд на првиот меч како кошаркар на Селтикс во 2017 година, се здоби со страшна повреда, ја скрши ногата и паузираше цела година, а синоќа на гостувањето на Бостон во Сан Антонио, ја повреди раката, и рентгенските снимки покажаа дека има скршеница

Најголем малер во НБА, пред две годни заработи фрактура на ногата, а сега на раката (ВИДЕО)

Најголем малер во НБА, пред две годни заработи фрактура на ногата, а сега на раката (ВИДЕО)

Гордон Хејвард пред две години одигра само пет минути за Бостон, а сезонава веќе во осмиот натпревар ја заврши сезоната. Кошаркарот на Бостон селтикс, Гордон Хејвард заедно со Демаркус Казнс се најголемите малери во НБА лигата. Крилото на најтрофејниот тим во НБА лигата, пред две години утше на првиот заработи скршеница на ногата, а сега сезоната за

Хејворд ја скрши раката (ВИДЕО)

Хејворд ја скрши раката (ВИДЕО)

Крилото на Бостон селтикс, Гордон Хејворд, нема среќа со повредите откако стана член на „келтите“. Хејворд на првиот меч како кошаркар на Селтикс во 2017 година, се здоби со страшна повреда, ја скрши ногата и паузираше цела година, а синоќа на гостувањето на Бостон во Сан Антонио, ја повреди раката, и рентгенските снимки покажаа дека има скршеница

Хејворд ја скрши раката

Хејворд ја скрши раката

Крилото на Бостон селтикс, Гордон Хејворд, нема среќа со повредите откако стана член на „келтите”. Хејворд на првиот меч како кошаркар на Селтикс во 2017 година, се здоби со страшна повреда, ја скрши ногата и паузираше цела година, а синоќа на гостувањето на Бостон во Сан Антонио, ја повреди раката, и рентгенските снимки покажаа дека има скршеница

Хејворд повторно се повреди, ќе отсуствува од терените неколку есеци

Хејворд повторно се повреди, ќе отсуствува од терените неколку есеци

Крилото на Бостон селтикс, Гордон Хејворд, нема среќа со повредите откако стана член на „келтите“. Хејворд на првиот меч како кошаркар на Селтикс во 2017 година, се здоби со страшна повреда, ја скрши ногата и паузираше цела година, а синоќа на гостувањето на Бостон во Сан Антонио, ја повреди раката, и рентгенските снимки покажаа дека има скршеница