притисни ентер »

Тијана призна: УШТЕ СЕ ТРЕСАМ!

Тијана призна: УШТЕ СЕ ТРЕСАМ!

Те сакам сесре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно! По којзнае кој пат сум ГОРДА!, напиша Тијана по синоќешниот пласман на сестра и Тамара во големото евровизиско финале. Тијана не само што ја поддржа сестра си написмено, постојано објавуваше и видеа на Инстаграм а посебно интересен беше моментот на реакцијата кога името на Тамара

Тијана призна: УШТЕ СЕ ТРЕСАМ!

Тијана призна: УШТЕ СЕ ТРЕСАМ!

Те сакам сесре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно! По којзнае кој пат сум ГОРДА!, напиша Тијана по синоќешниот пласман на сестра и Тамара во големото евровизиско финале. Тијана не само што ја поддржа сестра си написмено, постојано објавуваше и видеа на Инстаграм а посебно интересен беше моментот на реакцијата кога името на Тамара

(ВИДЕО+ФОТО) Тијана со емотивна изјава по вчерашниот настап на Тамара: „Те сакам сестре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно!“

(ВИДЕО+ФОТО) Тијана со емотивна изјава по вчерашниот настап на Тамара: „Те сакам сестре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно!“

Тамара е во тел Авив, а нејзината Хана е во Белград, кај тета Тијана со која заедно го следела настапот на мама…Токму онаа тета која „кинела нерви“, советувала, каква песна да се избере, што да се напише за Евровизија…но токму Тијана вчера и днеес објавува постови за успехот ан својата сестра… Тамара Тодевска, нашата претставничка на овогодинешната

Еве ја реакцијата на Тијана Дапчевиќ кога слушна дека сестра и ни обезбеди влез во финале на Евровизија

Еве ја реакцијата на Тијана Дапчевиќ кога слушна дека сестра и ни обезбеди влез во финале на Евровизија

Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи на својот Инстаграм профил по пласирањето во финалето на Македонија како и на нејзината сестра Тамара Тодевска. Тамара Тодевска која е нашиот претставник на овогодинешната Евровизија која се случува во Тел Авив, Израел вчеравечер одлично ја изведе песната „Proud“ со што и обезбеди влез на земјата во финалето кое

Тијана со емотивна изјава по вчерашниот настап на Тамара на Евровизија: Уште се тресам...

Тијана со емотивна изјава по вчерашниот настап на Тамара на Евровизија: Уште се тресам...

Тамара Тодевска, нашата преставничка на овогодинешната Евровизија која се случува во Тел Авив, Израел, вчеравечер одлично ја изведе песната „Proud“ со што нѝ обезбеди влез во финале, кое со нетрпение го очекуваме оваа сабота. Многу познати личности јавно ѝ честитаа на Тамара за успехот. Исто така и нејзините фанови се во неверување дека омилената пејачка,

Реакцијата на Тијана откако беше соопштено дека Тамара влегува во финале

Реакцијата на Тијана откако беше соопштено дека Тамара влегува во финале

Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи на социјалните мрежи откако нејзината сестра, Тамара Тодевска, успеа синоќа да се пласира во финалето на Евровизија. Бесценета е реакцијата на Тијана откако водителите на фестивалот го соопштија прво името на нашата земја, меѓу десетте земји кои влегуваат во финале. Видеото можете да го видите тука . Тамара доби

Еве што и порача Тијана Дапчевиќ на својата сестра по пласирањето во финалето на Евровизија! (ВИДЕО)

Еве што и порача Тијана Дапчевиќ на својата сестра по пласирањето во финалето на Евровизија! (ВИДЕО)

Еве што и порача Тијана Дапчевиќ на својата сестра по пласирањето во финалето на Евровизија! (ВИДЕО) Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи на својот Инстаграм профил по пласирањето во финалето на Македонија како и на нејзината сестра Тамара Тодевска. Тамара Тодевска која е нашиот претставник на овогодинешната Евровизија која се случува во Тел Авив, Израел

Tијана горда на Тамара: Растури!

Tијана горда на Тамара: Растури!

Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи на социјалните мрежи откако нејзината сестра, Тамара Тодевска, успеа синоќа да се пласира во финалето на Евровизија. Таа објави и видео од моментот кога беше кажано дека Тамара оди во финале.

ФОТО: Тијана не можеше да се соземе од успехот на Тамара - ова го порача на Инстаграм

ФОТО: Тијана не можеше да се соземе од успехот на Тамара - ова го порача на Инстаграм

Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи на својот Инстаграм профил по пласирањето во финалето на Македонија како и на нејзината сестра Тамара Тодевска. Тамара Тодевска која е нашиот претставник на овогодинешната Евровизија која се случува во Тел Авив, Израел вчеравечер одлично ја изведе песната „Proud“ со што и обезбеди влез на земјата во финалето кое

Еве што и порача Тијана Дапчевиќ на својата сестра по пласирањето во финалето на Евровизија!

Еве што и порача Тијана Дапчевиќ на својата сестра по пласирањето во финалето на Евровизија!

Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи на својот Инстаграм профил по пласирањето во финалето на Македонија како и на нејзината сестра Тамара Тодевска. Тамара Тодевска која е нашиот претставник на овогодинешната Евровизија која се случува во Тел Авив, Израел вчеравечер одлично ја изведе песната „Proud“ со што и обезбеди влез на земјата во финалето кое

Тијана емотивна: „Уште се тресам, маестрално, беспрекорно!“

Тијана емотивна: „Уште се тресам, маестрално, беспрекорно!“

Не стивнуваат реакциите за одличниот настап на Тамара Тодевска на „Евровизија“. Со емотивен статус се јави и Тијана Дапчевиќ која на својата сестра ѝ порача: Те сакам сесре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно! По којзнае кој пат сум ГОРДА! Фото: Принтскрин По влезот во финалето како први од десетте земји, се огласи повторно и

Тијана: Те сакам Тамара, маестрално, емотивно, беспрекорно!

Тијана: Те сакам Тамара, маестрално, емотивно, беспрекорно!

По маестралниот настап на Тамара на Евровизија со емотивен статус се јави и Тијана која на својата сестра ѝ порача: – Те сакам сестре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно! По којзнае кој пат сум ГОРДА! РАСТУРИ! Идеме на победа! ФОРЦААААААА Тамара сестро, напиша Тијана.

(ФОТО) Бурна реакција: Тијана, Вук и Хана се најгласните навивачи за Тамара

(ФОТО) Бурна реакција: Тијана, Вук и Хана се најгласните навивачи за Тамара

Тијана Дапчевиќ вчеравечер беше една од најгласните навивачки за Македонија на Евровизија. Иако многумина очекуваа дека токму Дапчевиќ ќе биде првиот избор на Тодевска кога се во прашање вокалите кои ќе ја придружуваат на сцена, нејзината сестра остана во Белград да ја чува Хана. - Тие се мојата Евровизија. И во четврток( а богами и во сабота на финале),

Тијана емотивна: Уште се тресам, маестрално, беспрекорно!

Тијана емотивна: Уште се тресам, маестрално, беспрекорно!

Не стивнуваат реакциите за одличниот настап на Тамара Тодевска на „Евровизија“. Со емотивен статус се јави и Тијана која на својата сестра ѝ порача: Те сакам сесре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно! По којзнае кој пат сум ГОРДА! РАС ТУ РИ! Идеме на победа! ФОРЦААААААА Тамара сестро!

Тијана емотивна: Уште се тресам, маестрално, беспрекорно!

Тијана емотивна: Уште се тресам, маестрално, беспрекорно!

Не стивнуваат реакциите за одличниот настап на Тамара Тодевска на „Евровизија“. Со емотивен статус се јави и Тијана која на својата сестра ѝ порача: Те сакам сесре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно! По којзнае кој пат сум ГОРДА! РАС ТУ РИ! Идеме на победа! ФОРЦААААААА Тамара сестро!

Тијана: Те сакам Тамара, маестрално, емотивно, беспрекорно!

Тијана: Те сакам Тамара, маестрално, емотивно, беспрекорно!

По маестралниот настап на Тамара на Евровизија со емотивен статус се јави и Тијана која на својата сестра ѝ порача: – Те сакам сестре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно! По којзнае кој пат сум ГОРДА! РАСТУРИ! Идеме на победа! ФОРЦААААААА Тамара сестро, напиша Тијана.

Тијана со емотивна поракадо Тамара: Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно!

Тијана со емотивна поракадо Тамара: Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно!

Не стивнуваат реакциите за одличниот настап на Тамара Тодевска на „Евровизија“. Со емотивен статус се јави и Тијана која на својата сестра ѝ порача: Те сакам сесре Тамара! Уште се тресам, маестрално, емотивно, беспрекорно! По којзнае кој пат сум ГОРДА! РАС ТУ РИ! Идеме на победа! ФОРЦААААААА Тамара сестро!