притисни ентер »

Запленета дрога во вредност од околу 200.000 евра, пресечен меѓународен транспорт од Албанија кон Грција

Запленета дрога во вредност од околу 200.000 евра, пресечен меѓународен транспорт од Албанија кон Грција

На 12.10.2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ и Единицата за брзо распоредување во рамки на Одделот за специјални полициски операции, во полициска акција, беа лишени од слобода 6 лица и запленети 67,5 кг марихуана, вредна околу 200.000

(Видео) Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога во вредност од околу 200.000 евра, приведени шест лица

(Видео) Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога во вредност од околу 200.000 евра, приведени шест лица

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ и Единицата за брзо распоредување во рамки на Одделот за специјални полициски операции, во полициска акција, уапсија шест лица и запленија 67,5 кг марихуана, вредна околу 200.000 евра. „ На 12.10.2021 во попладевните

(Видео) Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога во вредност од околу 200.000 евра, приведени шест лица

(Видео) Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога во вредност од околу 200.000 евра, приведени шест лица

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ и Единицата за брзо распоредување во рамки на Одделот за специјални полициски операции, во полициска акција, уапсија шест лица и запленија 67,5 кг марихуана, вредна околу 200.000 евра. „ На 12.10.2021 во попладевните

Четворица Албанци и двајца Македонци приведени, шверцувале дрога вредна 200 илјади евра

Четворица Албанци и двајца Македонци приведени, шверцувале дрога вредна 200 илјади евра

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е запленета дрога во вредност од околу 200 илјади евра. „На 12.10.2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ и Единицата за брзо распоредување во рамки на Одделот за специјални полициски

Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција, приведени шест лица

Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција, приведени шест лица

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ и Единицата за брзо распоредување во рамки на Одделот за специјални полициски операции, вчера во полициска акција привеле шест лица и заплениле 67,5 кг марихуана, вредна околу 200.000 евра. – На 12.10.2021 во попладевните

Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција во вредност од околу 200.000 евра

Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција во вредност од околу 200.000 евра

На 12.10.2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ и Единицата за брзо распоредување во рамки на Одделот за специјални полициски операции, во полициска акција, беа лишени од слобода 6 лица и запленети 67,5 кг марихуана, вредна околу 200.000

Уапсени 6 лица, пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција

Уапсени 6 лица, пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција

Вчера македонската полиција приведе шест лица и запленети 67,5 кг марихуана, вредна околу 200.000 евра. Во близина на граничниот премин Богородица, при обид нелегално да пренесат две  торби со марихуана (67,5 кг)  уапсени биле двајца албански државјани, Л.М. (44) и  А.М. (36). Во рамки на истрагата беа обезбедени докази за инволвираност на уште 4 лица,

МВР: Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција, лишени од слобода шест лица

МВР: Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција, лишени од слобода шест лица

Во полициска акција, вчера беа лишени од слобода шест лица и запленети 67,5 кг марихуана, вредна околу 200.000 евра, соопшти МВР. Во попладевните часови од страна на полициските службеници во непосредна близина на Граничен премин Богородица, при обид нелегално да пренесат две  торби со марихуана во количина од 67,5 кг биле лишени од слобода Л.М.(44)

Детали за големата акција на МВР: Запленети 67 килограми марихуана, уапсени шестмина (ФОТО)

Детали за големата акција на МВР: Запленети 67 килограми марихуана, уапсени шестмина (ФОТО)

Министерството за внатрешни работи ги соопшти деталите за вчерашната акција во која беше запленета марихуана вредна околу 200.000 евра. Портпаролката на МВР, Сузана Прањиќ рече дека уапсени се шест лица, а запленети се 67,5 килограми марихуана. -Во попладевните часови од страна на полициските службеници во непосредна близина на Граничен премин Богородица,

ФОТО+ВИДЕО | МВР: Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција во вредност од околу 200 000 евра

ФОТО+ВИДЕО | МВР: Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција во вредност од околу 200 000 евра

ФОТО+ВИДЕО | МВР: Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција во вредност од околу 200 000 евра К.С. Пред 13 минути Фото: Министерство за внатрешни работи Во текот на вчерашниот ден, од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи,

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА: Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција во вредност од околу 200.000 евра

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА: Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција во вредност од околу 200.000 евра

На 12.10.2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ и Единицата за брзо распоредување во рамки на Одделот за специјални полициски операции, во полициска акција, беа лишени од слобода 6 лица и запленети 67,5 кг марихуана, вредна околу 200.000

ФОТО+ВИДЕО | МВР: Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција во вредност од околу 200 000 евра, лишени од слобода 6 лица

ФОТО+ВИДЕО | МВР: Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција во вредност од околу 200 000 евра, лишени од слобода 6 лица

ФОТО+ВИДЕО | МВР: Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција во вредност од околу 200 000 евра, лишени од слобода 6 лица К.С. Пред 4 минути Фото: МВР Во текот на вчерашниот ден, од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ

Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција, приведени шест лица

Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција, приведени шест лица

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ и Единицата за брзо распоредување во рамки на Одделот за специјални полициски операции, вчера во полициска акција привеле шест лица и заплениле 67,5 кг марихуана, вредна околу 200.000 евра. – На 12.10.2021 во попладевните

Детали за вчерашната полициска акција: Пресечен канал за транспорт на дрога од Албанија во Грција

Детали за вчерашната полициска акција: Пресечен канал за транспорт на дрога од Албанија во Грција

На 12.10.2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ и Единицата за брзо распоредување во рамки на Одделот за специјални полициски операции, во полициска акција, беа лишени од слобода 6 лица и запленети 67,5 кг марихуана, вредна околу 200.000

Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција во вредност од околу 200.000 евра, лишени од слобода 6 лица

Пресечен меѓународен канал на транспорт на дрога од Албанија кон Грција во вредност од околу 200.000 евра, лишени од слобода 6 лица

На 12.10.2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ и Единицата за брзо распоредување во рамки на Одделот за специјални полициски операции, во полициска акција, беа лишени од слобода 6 лица и запленети 67,5 кг марихуана, вредна околу 200.000

Детали за акцијата кај Богородица: Двајца Албанци со две торби со 67 кг марихуана сакале нелегално да преминат во Грција

Детали за акцијата кај Богородица: Двајца Албанци со две торби со 67 кг марихуана сакале нелегално да преминат во Грција

На 12.10.2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ и Единицата за брзо распоредување во рамки на Одделот за специјални полициски операции, во полициска акција, беа лишени од слобода 6 лица и запленети 67,5 кг марихуана, вредна околу 200.000