притисни ентер »

Роналдо постигнал гол против 78 екипи, но постои фудбалер што е подобар од него!

Роналдо постигнал гол против 78 екипи, но постои фудбалер што е подобар од него!

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, со двата погодока во синоќешната победа на неговиот тим против Кротоне (3-0) ги „заокружи“ сите мети во Серија А, односно ја комплетира листата со членови на италијанскат елита против кои ја тресел мрежата. Со тоа, бројката на неговите „жртви“ се зголеми на 78 од петте најсилни лиги во светот, но и покрај

Ја тресеше мрежата на 78 клубови, но еден играч и натаму е пред Роналдо!

Ја тресеше мрежата на 78 клубови, но еден играч и натаму е пред Роналдо!

Фудбалерите на Јувентус синоќа на домашен терен го совладаа Кротоне со 3:0, а уште еден одличен натпревар одигра Кристијано Роналдо. Португалецот и оваа сезона е најдобар играч на „Старата дама“, а во вчерашниот натпревар успеа двапати да се запише во листата на стрелците. Роналдо ги заокружи сите екипи од Серија А, бидејќи во лигата нема клуб против

ВИДЕО: Роналдо им даде голови на сите екипи во Италија, на 78 клуба во Топ 5 лигите, но еден играч е подобар од него

ВИДЕО: Роналдо им даде голови на сите екипи во Италија, на 78 клуба во Топ 5 лигите, но еден играч е подобар од него

Кристијано Роналдо запиша два гола против Кротоне, вториот извонреден, со тоа успеа да запише голови против сите екипи во Италија. Кротоне е вкупно 78 клуб против кој Роналдо запишал гол од Топ 5 лигите во Европа. Интересно е дека и покрај овие фантастични бројки, Португалецот е зад Златан Ибрахимовиќ, Швеѓанецот постигнал голови против 79 клуба во