притисни ентер »

Агентот на Федерер ги откри плановите на Швајцарецот

Агентот на Федерер ги откри плановите на Швајцарецот

Агентот на Роџер Федерер, Тони Годсик потврди дека швајцарскиот тенисер во сезоната на земја ќе игра само на Ролан Гарос. Претходните денови имаше шпекулации, дека Швајцарецот би можел да се појави и на Мастерсите во Рим и Мадрид, меѓутоа до тоа нема да дојде. „Неговиот распоред кажува дека планира да игра само на Ролан Гарос“, изјави Годсик. Роџер

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Поранешниот водечки светски тенисер, Лејтон Хјуит е оптимист дека Новак Ѓоковиќ може да триумфира на “Ролан Гарос”. Рафаел Надал е рекордер по бројот на освоени титули (12) на гренд слемот во Париз, но Србинот, според Австралиецот, е еден од малубројните кој може да ги расипе неговите планови во француската престолнина. “Постојат два тенисера кои може

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Поранешниот водечки светски тенисер, Лејтон Хјуит е оптимист дека Новак Ѓоковиќ може да триумфира на Ролан Гарос. Рафаел Надал е рекордер по бројот на освоени титули (12) на гренд слемот во Париз, но Србинот, според Австралиецот, е еден од малубројните кој може да ги расипе неговите планови во француската престолнина. – Постојат два тенисера кои може

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

– Поранешниот водечки светски тенисер, Лејтон Хјуит е оптимист дека Новак Ѓоковиќ може да триумфира на Ролан Гарос. Рафаел Надал е рекордер по бројот на освоени титули (12) на гренд слемот во Париз, но Србинот, според Австралиецот, е еден од малубројните кој може да ги расипе неговите планови во француската престолнина. – Постојат два тенисера кои

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Поранешниот водечки светски тенисер, Лејтон Хјуит е оптимист дека Новак Ѓоковиќ може да триумфира на Ролан Гарос. Рафаел Надал е рекордер по бројот на освоени титули (12) на гренд слемот во Париз, но Србинот, според Австралиецот, е еден од малубројните кој може да ги расипе неговите планови во француската престолнина. – Постојат два тенисера кои може

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Поранешниот водечки светски тенисер, Лејтон Хјуит е оптимист дека Новак Ѓоковиќ може да триумфира на Ролан Гарос. Рафаел Надал е рекордер по бројот на освоени титули (12) на гренд слемот во Париз, но Србинот, според Австралиецот, е еден од малубројните кој може да ги расипе неговите планови во француската престолнина. – Постојат два тенисера кои може

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Поранешниот водечки светски тенисер, Лејтон Хјуит е оптимист дека Новак Ѓоковиќ може да триумфира на Ролан Гарос. Рафаел Надал е рекордер по бројот на освоени титули (12) на гренд слемот во Париз, но Србинот, според Австралиецот, е еден од малубројните кој може да ги расипе неговите планови во француската престолнина. – Постојат два тенисера кои може

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Мелбурн, 15 февруари 2020 (МИА) – Поранешниот водечки светски тенисер, Лејтон Хјуит е оптимист дека Новак Ѓоковиќ може да триумфира на Ролан Гарос. Рафаел Надал е рекордер по бројот на освоени титули (12) на гренд слемот во Париз, но Србинот, според Австралиецот, е еден од малубројните кој може да ги расипе неговите планови во француската престолнина

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

– Поранешниот водечки светски тенисер, Лејтон Хјуит е оптимист дека Новак Ѓоковиќ може да триумфира на Ролан Гарос. Рафаел Надал е рекордер по бројот на освоени титули (12) на гренд слемот во Париз, но Србинот, според Австралиецот, е еден од малубројните кој може да ги расипе неговите планови во француската престолнина. – Постојат два тенисера кои

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Хјуит: Ѓоковиќ игра подеднакво добро на бетон и на земја

Поранешниот водечки светски тенисер, Лејтон Хјуит е оптимист дека Новак Ѓоковиќ може да триумфира на Ролан Гарос Мелбурн, 15 февруари 2020 (МИА) – Поранешниот водечки светски тенисер, Лејтон Хјуит е оптимист дека Новак Ѓоковиќ може да триумфира на Ролан Гарос. Рафаел Надал е рекордер по бројот на освоени титули (12) на гренд слемот во Париз, но Србинот,

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

Роџер Федерер го скрои календарот за настапи во 2020 година, а она што е забележливо во него е определбата да ја прескокне сезоната на земја, освен гренд слемот во мај. Швајцарецот моментно е трет на АТП ранг листата, по Ѓоковиќ и Надал, а пред Доминик Тим, во август ќе наполни 39 години, но реши да не игра на Мастерсите во Мадрид, во Рим и во Монте

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен “гренд слемот” во мај

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен “гренд слемот” во мај

Роџер Федерер го скрои календарот за настапи во 2020 година, а она што е забележливо во него е определбата да ја прескокне сезоната на земја, освен “гренд слемот” во мај. Швајцарецот моментно е трет на “АТП” ранг листата, по Ѓоковиќ и Надал, а пред Доминик Тим, во август ќе наполни 39 години, но реши да не игра на “Мастерсите” во Мадрид, во Рим и во

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

– Роџер Федерер го скрои календарот за настапи во 2020 година, а она што е забележливо во него е определбата да ја прескокне сезоната на земја, освен гренд слемот во мај. Швајцарецот моментно е трет на АТП ранг листата, по Ѓоковиќ и Надал, а пред Доминик Тим, во август ќе наполни 39 години, но реши да не игра на Мастерсите во Мадрид, во Рим и во Монте

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

– Роџер Федерер го скрои календарот за настапи во 2020 година, а она што е забележливо во него е определбата да ја прескокне сезоната на земја, освен гренд слемот во мај. Швајцарецот моментно е трет на АТП ранг листата, по Ѓоковиќ и Надал, а пред Доминик Тим, во август ќе наполни 39 години, но реши да не игра на Мастерсите во Мадрид, во Рим и во Монте

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

Базел, 14 февруари 2020 (МИА) – Роџер Федерер го скрои календарот за настапи во 2020 година, а она што е забележливо во него е определбата да ја прескокне сезоната на земја, освен гренд слемот во мај. Швајцарецот моментно е трет на АТП ранг листата, по Ѓоковиќ и Надал, а пред Доминик Тим, во август ќе наполни 39 години, но реши да не игра на Мастерсите

Федерер објави на кои турнири на земја ќе настапи

Федерер објави на кои турнири на земја ќе настапи

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер , години наназад прескокнува голем број на турнири на земјена подлога, а од таквиот тренд не се откажа ни годинава. Популарниот „Федекс“ објави дека нема да настапи на ниту еден од турнирите на земја, освен вториот гренслем во годината Ролан Гарос. Ова значи дека Швајцарецот ќе ги пропушти турнирите во Мадрид, Монте

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај Роџер Федерер го скрои календарот за настапи во 2020 година, а она што е забележливо во него е определбата да ја прескокне сезоната на земја, освен гренд слемот во мај. Швајцарецот моментно е трет на АТП ранг листата, по Ѓоковиќ и Надал, а пред Доминик Тим, во август ќе наполни 39

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

Роџер Федерер го скрои календарот за настапи во 2020 година, а она што е забележливо во него е определбата да ја прескокне сезоната на земја, освен гренд слемот во мај. Базел, 14 февруари 2020 (МИА) – Роџер Федерер го скрои календарот за настапи во 2020 година, а она што е забележливо во него е определбата да ја прескокне сезоната на земја, освен гренд

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

Федерер ја прескокнува сезоната на земја, освен гренд слемот во мај

Роџер Федерер го скрои календарот за настапи во 2020 година, а она што е забележливо во него е определбата да ја прескокне сезоната на земја, освен гренд слемот во мај. Швајцарецот моментно е трет на АТП ранг листата, по Ѓоковиќ и Надал, а пред Доминик Тим, во август ќе наполни 39 години, но реши да не игра на Мастерсите во Мадрид, во Рим и во Монте