Три кандидати за Ф4 турнирот во Евролигата за наредната сезона

Оваа година, заршницата во Евролигата ќе се одржи во шпанскиот град Виторија. ЦСКА Москва, Фенербахче и Анадолу Ефес ќе го предизвикаат шампионот Реал Мадрид кој се израдува на трофејот минатата сезона во Белград. Веднаш започнаа шпекулации околу домаќинството за следната година. Се споменуваат три имиња на потенцијални градови каде што ќе игра елитата