притисни ентер »

Џонсон демантира дека го коментирал однесувањето на Трамп

Џонсон демантира дека го коментирал однесувањето на Трамп

Британскиот премиер Борис Џонсон игнорираше денеска новинарско прашање околу видео снимка на која наводно тој, францускиот претседател Емануел Макрон и канадскиот премиер Џастин Трудо го коментираат однесувањето на американскиот претседател Доналд Трамп. Во медиумите денеска се појави видео снимка на која наводно се гледаат Трудо, Макрон, Џонсон, холандскиот

Џонсон и Трудо демантираа дека му се потсмевале на Трамп

Џонсон и Трудо демантираа дека му се потсмевале на Трамп

Британскиот премиер Борис Џонсон го игнорираше новинарското прашање за видеото во кое тој заедно со канадскиот премиер и францускиот претседател, го исмева однесувањето на американскиот претседател Доналд Трамп. Во нивно друштво, во Бакингамската палата беа и холандскиот премиер, Марк Рутеи британската принцеза Ана, а се слуша како Трудо, по повод

Џонсон и Трудо демантираа дека му се потсмевале на Трамп

Џонсон и Трудо демантираа дека му се потсмевале на Трамп

Британскиот премиер Борис Џонсон го игнорираше новинарското прашање за видеото во кое тој заедно со канадскиот премиер и францускиот претседател, го исмева однесувањето на американскиот претседател Доналд Трамп. Во нивно друштво, во Бакингамската палата беа и холандскиот премиер, Марк Рутеи британската принцеза Ана, а се слуша како Трудо, по повод

Џонсон и Трудо демантираа дека му се потсмевале на Трамп

Џонсон и Трудо демантираа дека му се потсмевале на Трамп

Британскиот премиер Борис Џонсон го игнорираше новинарското прашање за видеото во кое тој заедно со канадскиот премиер и францускиот претседател, го исмева однесувањето на американскиот претседател Доналд Трамп. Во нивно друштво, во Бакингамската палата беа и холандскиот премиер, Марк Рутеи британската принцеза Ана, а се слуша како Трудо, по повод

Џонсон демантира дека го коментирал однесувањето на Трамп

Џонсон демантира дека го коментирал однесувањето на Трамп

Британскиот премиер Борис Џонсон игнорираше денеска новинарско прашање околу видео снимка на која наводно тој, францускиот претседател Емануел Макрон и канадскиот премиер Џастин Трудо го коментираат однесувањето на американскиот претседател Доналд Трамп. Во медиумите денеска се појави видео снимка на која наводно се гледаат Трудо, Макрон, Џонсон, холандскиот

ВИДЕО: Трамп го напуштил самитот на НАТО - Макрон и Трудо го исмевале, американскиот претседател збеснал

ВИДЕО: Трамп го напуштил самитот на НАТО - Макрон и Трудо го исмевале, американскиот претседател збеснал

Изгледа дека дури ниту светските лидери не се плашат од малку трачеви во врска со своите колеги. Во текот на самитот на НАТО во Лондон, кој е значаен по неколку тешки состаноци меѓу премиерите и претседателите кои се собрале, посебно меѓу Доналд Трамп и францускиот колега Емануел Макрон. Сега се чини дека Макрон, кој го провоцирал Трамп опишувајќи

Џонсон демантира дека го коментирал однесувањето на Трамп

Џонсон демантира дека го коментирал однесувањето на Трамп

Британскиот премиер Борис Џонсон игнорираше денеска новинарско прашање околу видео снимка на која наводно тој, францускиот претседател Емануел Макрон и канадскиот премиер Џастин Трудо го коментираат однесувањето на американскиот претседател Доналд Трамп. Во медиумите денеска се појави видео снимка на која наводно се гледаат Трудо, Макрон, Џонсон, холандскиот

Џонсон: Не е точно дека го исмејувавме Трамп

Џонсон: Не е точно дека го исмејувавме Трамп

– Навистина не знам за што станува збор. Тоа е комплетна глупост и не знам од каде доаѓа, истакна Џонсон. Британскиот премиер Борис Џонсон игнорираше денеска новинарско прашање околу видео снимка на која наводно тој, францускиот претседател Емануел Макрон и канадскиот премиер Џастин Трудо го коментираат однесувањето на американскиот претседател Доналд

ВИДЕО: Трамп го напуштил самитот на НАТО - Макројн и Трудо го измевале, американскиот претседател збеснал

ВИДЕО: Трамп го напуштил самитот на НАТО - Макројн и Трудо го измевале, американскиот претседател збеснал

Изгледа дека дури ниту светските лидери не се плашат од малку трачеви во врска со своите колеги. Во текот на самитот на НАТО во Лондон, кој е значаен по неколку тешки состаноци меѓу премиерите и претседателите кои се собрале, посебно меѓу Доналд Трамп и францускиот колега Емануел Макрон. Сега се чини дека Макрон, кој го провоцирал Трамп опишувајќи

ВИДЕО: Макрон и Трудо го озборуваат Трамп во Бакингемската палата

ВИДЕО: Макрон и Трудо го озборуваат Трамп во Бакингемската палата

Зад кулисите на НАТО Самитот во Лондон, кој го обележаа неколку значајни состаноци меѓу премиерите и претседателите, камерите забележаа како канадскиот премиер Џастин Трудо и францускиот претседател Емануел Макрон го озборуваат Доналд Трамп во Бакингемската палата. Имено, Макрон, кој го провоцираше Трамп со изјавата дека НАТО е во „состојба на мозочна

(Видео) ФАТЕНИ НА ДЕЛО: Светските лидери му се потсмеваат на Доналд Трамп

(Видео) ФАТЕНИ НА ДЕЛО: Светските лидери му се потсмеваат на Доналд Трамп

На НАТО Самитот во Лондон, на кој се одржаа неколку значајни состаноци меѓу премиерите и претседателите, камерите ги уловија канадскиот премиер Џастин Трудо и францускиот претседател Емануел Макрон го озборуваат Доналд Трамп во Бакингемската палата. Макрон, кој го налути Трамп со изјавата дека НАТО е во „состојба на moзочна смрт”, беше фатен на видео

(Видео) Макрон, Џонсон и Трудо снимени како го исмеваат Трамп

(Видео) Макрон, Џонсон и Трудо снимени како го исмеваат Трамп

На самитот на НАТО во Лондон, кој се одржува вчера и денеска, јавноста веќе имаше шанса да види како пред камерите вербално се судрија американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот француски колега Емануел Макрон. Но, на нови снимки кои се појавија на социјалните мрежи и ги објавија некои странски медиуми, може да се види како лидерите на некои

(Видео) Макрон, Џонсон и Трудо снимени како го исмеваат Трамп

(Видео) Макрон, Џонсон и Трудо снимени како го исмеваат Трамп

На самитот на НАТО во Лондон, кој се одржува вчера и денеска, јавноста веќе имаше шанса да види како пред камерите вербално се судрија американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот француски колега Емануел Макрон. Но, на нови снимки кои се појавија на социјалните мрежи и ги објавија некои странски медиуми, може да се види како лидерите на некои

(Видео) Макрон, Џонсон и Трудо снимени како го исмеваат Трамп

(Видео) Макрон, Џонсон и Трудо снимени како го исмеваат Трамп

На самитот на НАТО во Лондон, кој се одржува вчера и денеска, јавноста веќе имаше шанса да види како пред камерите вербално се судрија американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот француски колега Емануел Макрон. Но, на нови снимки кои се појавија на социјалните мрежи и ги објавија некои странски медиуми, може да се види како лидерите на некои

Макрон, Џонсон и Трудо снимени КАКО ГО ИСМЕЈУВААТ Трамп (ВИДЕО)

Макрон, Џонсон и Трудо снимени КАКО ГО ИСМЕЈУВААТ Трамп (ВИДЕО)

На самитот на НАТО во Лондон, што се одржа вчера и денес, имавме прилика пред камерите да го видиме судирот на американскиот претседател Доналд Трамп со францускиот колега Емануел Макрон. Но, новите снимки што излегоа во медиумите и на социјалните мрежи покажуваат како лидерите на некои од најважните сојузници на САД, колку што може да се заклучат

Макрон, Џонсон и Трудо снимени КАКО ГО ИСМЕЈУВААТ Трамп (ВИДЕО)

Макрон, Џонсон и Трудо снимени КАКО ГО ИСМЕЈУВААТ Трамп (ВИДЕО)

На самитот на НАТО во Лондон, што се одржа вчера и денес, имавме прилика пред камерите да го видиме судирот на американскиот претседател Доналд Трамп со францускиот колега Емануел Макрон. Но, новите снимки што излегоа во медиумите и на социјалните мрежи покажуваат како лидерите на некои од најважните сојузници на САД, колку што може да се заклучат

(ВИДЕО) Макрон и Трудо го озборуваат Трамп во Бакингемската палата

(ВИДЕО) Макрон и Трудо го озборуваат Трамп во Бакингемската палата

Зад кулисите на НАТО Самитот во Лондон, кој го обележаа неколку значајни состаноци меѓу премиерите и претседателите, камерите забележаа како канадскиот премиер Џастин Трудо и францускиот претседател Емануел Макрон го озборуваат Доналд Трамп во Бакингемската палата. Имено, Макрон, кој го провоцираше Трамп со изјавата дека НАТО е во „состојба на мозочна

Макрон , Џонсон и Трудо гласно го оговараат Трамп во Бакингамската палата (ВИДЕО)

Макрон , Џонсон и Трудо гласно го оговараат Трамп во Бакингамската палата (ВИДЕО)

Тоа беше можност за кратка забава на светските лидери по напорниот ден. Имено, по неговото пристигнување во Лондон, Доналд Трамп на прес-конференција го нападна францускиот претседател Емануел Макрон и состанок на сојузниците го почна со остар тон . Покрај нападот кон Макрон , Трамп на 52 минутниот прес  се осврна на голем број теми, предизвикувајќи

Макрон и Трудо го озборуваат Трамп во Бакингемската палата

Макрон и Трудо го озборуваат Трамп во Бакингемската палата

Зад кулисите на НАТО Самитот во Лондон, кој го обележаа неколку значајни состаноци меѓу премиерите и претседателите, камерите забележаа како канадскиот премиер Џастин Трудо и францускиот претседател Емануел Макрон го озборуваат Доналд Трамп во Бакингемската палата. Имено, Макрон, кој го провоцираше Трамп со изјавата дека НАТО е во „состојба на мозочна