притисни ентер »

Лишен од слобода Г.Ц.(28) од Скопје

Лишен од слобода Г.Ц.(28) од Скопје

На 25.03.2020 во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје над клучка „Стопански двор“ го лишиле од слобода Г.Ц.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Лишен од слобода Г.Ц.(28) од Скопје

Лишен од слобода Г.Ц.(28) од Скопје

На 25.03.2020 во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје над клучка „Стопански двор“ го лишиле од слобода Г.Ц.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Полициски службеници го лишиле од слобода А.Г.(31), од скопско Кондово

Полициски службеници го лишиле од слобода А.Г.(31), од скопско Кондово

На 25.03.2020 околу 23.20 часот, на магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А.Г.(31), од скопско Кондово, затоа што при негов и преглед на возилото „порше“, со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал, пронајден е кокаин. А.Г.

Кондовец го прекршил полицискиот час, во неговото возило пронајден кокаин

Кондовец го прекршил полицискиот час, во неговото возило пронајден кокаин

Триесет и едногодишен жител на скопско Кондово изминатата ноќ ги нарушил мерките за полициски час воведен во рамките на вонредната состојба поради ситуацијата со коронавируот, а про полициското пребарување на лускузното возило кое го упраувал било откриено извесно количество кокаин. Настанот е регистиран во средата ноќта околу 23,30 часот, на магистралниот

Скопјанец го прекршил полицискиот час, а кога полицијата извршила претрес во неговото „Порше“ останала во неверување

Скопјанец го прекршил полицискиот час, а кога полицијата извршила претрес во неговото „Порше“ останала во неверување

Скопјанец го прекршил полицискиот час, а кога полицијата извршила претрес во неговото „Порше“ останала во неверување На магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, вчера околу 23:20 часот полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А. Г. (31), од скопско Кондово, затоа што при негов

Во Гостивар уапсени 4 лица кои го прекршиле полицискиот час

Во Гостивар уапсени 4 лица кои го прекршиле полицискиот час

Вчера (25 март) и денес (26 март) во периодот од 07.00 до 07.00 часот, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово вкупно 10 лица не ја почитувале, односно ја прекршиле владината одлука за ограничено движење. Од нив, на тетовското подрачје пет лица на различни места биле лишени од слобода, а едно лице било опоменато,  додека на гостиварското

Пронајден кокаин во “порше” со прилепски регистерски таблици

Пронајден кокаин во “порше” со прилепски регистерски таблици

На магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, вчера околу 23:20 часот полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А. Г. (31), од скопско Кондово, затоа што при негов и преглед на возилото „порше“, со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал, пронајден е кокаин. А. Г. е задржан

Кондовец со „порше“ фатен со кокаин кај Кичево за време на полициски час

Кондовец со „порше“ фатен со кокаин кај Кичево за време на полициски час

На 25.03.2020 околу 23.20 часот, на магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А.Г.(31), од скопско Кондово, затоа што при негов и преглед на возилото „порше“, со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал, пронајден е кокаин. А.Г.

Шверцувал кокаин за време на полициски час

Шверцувал кокаин за време на полициски час

Вчеравечер (25 март) околу 23 часот и 20 минути, на магистралниот пат Кичево-Гостивар, на Здуњска крстосница, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А.Г.(31), од скопско Кондово, затоа што при негов и преглед на возилото „порше“ со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал, пронајден му

Апсење во Скопје - приведено едно лице

Апсење во Скопје - приведено едно лице

По извршен претрес од страна на полицијатам скопјанец бил уапсен. „Вчера вечер во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје над клучка „Стопански двор“ го лишиле од слобода Г.Ц.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја“ соопштува полицијата. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен

Во Гостивар 116 лица се во домашна изолација

Во Гостивар 116 лица се во домашна изолација

– Во моментов на територијата на Општина Гостивар има 116 лица во домашна изолација, ги контролираме секојдневно и оценките се дека граѓаните ги почитуваат правилата, и нформира командирот на ПС Гостивар, Гази Абдураими. Тој повика сите граѓани да ги почитуваат мерките, за да се намалат ризиците. На состанокот на Кризниот штаб кој е во тек, одговорните

Апсење во Скопје- приведено едно лице

Апсење во Скопје- приведено едно лице

По извршен претрес од страна на полицијатам скопјанец бил уапсен. „Вчера вечер во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје над клучка „Стопански двор“ го лишиле од слобода Г.Ц.(28) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја“ соопштува полицијата. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен

Три лица од Гостивар фатени од полицијата додека шетале за време на полициски час

Три лица од Гостивар фатени од полицијата додека шетале за време на полициски час

Три лица од Македонија добиле кривична пријава откако биле фатени дека се движеле надвор од своите домови за време на полициски час, информира МВР. ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против С.Д.(21) од село Страјане, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“

Расте бројот на заболени од корона во Македонија, најголемиот дел се од Скопје

Расте бројот на заболени од корона во Македонија, најголемиот дел се од Скопје

Во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата, соопшти Министерството за здравство. Новите потврдени случаи по градови се: Скопје (20), Куманово (3), Велес (3), Прилеп (2) и Дебар (1). Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12 часот изнесува 177 лица. Во изминатото деноноќие нема

Седум лица го прекршиле полицискиот час во Тетовско

Седум лица го прекршиле полицискиот час во Тетовско

Полицијата вчера инфомираше дека пет лица на тетовското подрачје не останале дома во време на полицискиот час, или вкупно 12 за првите два дена од мерката. – Во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Тетово на 22 лица им се издадени решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, и три лица пополниле изјави дека ќе ги почитуваат

Седум лица го прекршиле полицискиот час во Тетовско

Седум лица го прекршиле полицискиот час во Тетовско

Уште седум лица ноќеска не го почитувале ограничувањето на движењето во периодот од 21 од 5 часот, соопшти денеска МВР. Полицијата вчера инфомираше дека пет лица на тетовското подрачје не останале дома во време на полицискиот час, или вкупно 12 за првите два дена од мерката. – Во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Тетово на 22 лица им се издадени

Најнова состојба со Ковид 19 во Македонија

Најнова состојба со Ковид 19 во Македонија

Во изминатите 24 часа се регистрирани 12 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (7) и Куманово (5). Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12 часот изнесува 148 лица, соопшти Министерството за здравство. Според местото на живеење, досега случаи на КОВИД-19 се регистрирани во: – Скопје (88) – Дебар