притисни ентер »

13-годишен кошаркар постигна 78 поени за 20 минути (видео)

13-годишен кошаркар постигна 78 поени за 20 минути (видео)

Има потекло од Европа, се вика Франциско Зустович, игра за аргентински Пењарол. Овој 13-годишен кошаркар на дуелот со Боливар одигра само 2 четвртини, а во нив постигна вкупно 78 поени. На стартот од мечот постигна 27, од 28-те воведни поени на клубот. Во последната четвртина имаше 51 поен. Погоди 29 од вкупно 33 шута, од кои само една тројка. Имаше

ВИДЕО: 13-годишен играч постигна 78 поени за само 20 минути на паркетот

ВИДЕО: 13-годишен играч постигна 78 поени за само 20 минути на паркетот

Младиот кошаркар на Пењарол, Франциско Зустович има само 13 години, а веќе беше лансиран во бројни светски медиуми. Тој викенд на натпревар на својот тим против Боливар, постигна неверојатни 78 поени, за само 20 минути на паркетот. Зустович играше само две четвртини и погоди 29 шутеви за два поени, од вкупно 33 обиди. Запиша и 17 слободни фрлања, а

ВИДЕО: 13-годишен кошаркар на Аргентина за едно полувреме уфрли неверојатни 78 поени

ВИДЕО: 13-годишен кошаркар на Аргентина за едно полувреме уфрли неверојатни 78 поени

Младиот кошаркар Франциско Зустович е главна тема во кошаркарскиот свет, откако 13-годишниот Аргентинец  постигна фамозни 78 поени за само 20 минути поминати на паркетот. Младиот кошаркар за два поени погоди 29 удари од 33 шанси, една тројка, а имаше и 17 од 26 од линијата за слободни фрлања. И покрај оваа статистика за историјата неговиот клуб Пењарол

Се роди ли новиот Џинобили: Аргентинец за едно полувреме даде 78 поени!

Се роди ли новиот Џинобили: Аргентинец за едно полувреме даде 78 поени!

Франциско Зустович, 13-годишниот аргентински кошаркар, стана главна тема на светските медиуми благодарение на тоа што постигна 78 поени за само 20 минути поминати на паркетот. Младиот кошаркар за два поени погоди 29 удари од 33 шанси, една тројка, а имаше и 17 од 26 од линијата за слободни фрлања. Неговиот клуб Пенарол и покрај блескавата игра на младиот

ОВА Е ВУНДЕРКИНД! За 20 минути постигна 78 кошеви (ВИДЕО)

ОВА Е ВУНДЕРКИНД! За 20 минути постигна 78 кошеви (ВИДЕО)

Френсико Жустович стана сензација на кошарката во Аргентина, а има само 13 години! Овој млад талент на Пењарол, екипа во која се формираше и играч како Факундо Кампацо, беше апсолутно доминантен на турнир за играчи до 13 години кој се одржа во оваа јужноамериканска земја. Имено во финалето на турнирот межу Пењарол и екипата на Боливар, младиот Жустович

ОВА Е ВУНДЕРКИНД! За 20 минути постигна 78 кошеви (ВИДЕО)

ОВА Е ВУНДЕРКИНД! За 20 минути постигна 78 кошеви (ВИДЕО)

Френсико Жустович стана сензација на кошарката во Аргентина, а има само 13 години! Овој млад талент на Пењарол, екипа во која се формираше и играч како Факундо Кампацо, беше апсолутно доминантен на турнир за играчи до 13 години кој се одржа во оваа јужноамериканска земја. Имено во финалето на турнирот межу Пењарол и екипата на Боливар, младиот Жустович

ОВА Е ВУНДЕРКИНД! За 20 минути постигна 78 кошеви (ВИДЕО)

ОВА Е ВУНДЕРКИНД! За 20 минути постигна 78 кошеви (ВИДЕО)

Френсико Жустович стана сензација на кошарката во Аргентина, а има само 13 години! Овој млад талент на Пењарол, екипа во која се формираше и играч како Факундо Кампацо, беше апсолутно доминантен на турнир за играчи до 13 години кој се одржа во оваа јужноамериканска земја. Имено во финалето на турнирот межу Пењарол и екипата на Боливар, младиот Жустович