притисни ентер »

Милан подобар од Интер во градското дерби

Милан подобар од Интер во градското дерби

Тимот на Милан продолжува со максималниот ефект оваа сезона во Серија А, откако вечерва во градското дерби го победи Интер со 2:1. Стрелец на двата гола за „росо-нерите“ беше Златан Ибрахимовиќ, додека погодокот за домаќинот на овој меч беше Ромелу Лукаку. Трите гола беа постиганти во првото полувреме. По четири кола Милан е лидер на табелата со 12

Златан покажа како изгледа гладен лав после уловот и нагласи: Малку сум разочаран, но најважна е победата! (Фото)

Златан покажа како изгледа гладен лав после уловот и нагласи: Малку сум разочаран, но најважна е победата! (Фото)

Златан Ибрахимовиќ на свои 39 години го понесе епитетот на херој во големото миланско дерби кое се одигра на „Сан Сиро“, кое практично самиот го реши со својот блесок во почетната фаза на натпреварот. После пауза од четири години, Милан го победи Интер во една градска дерби пресметка во Серија А, пред се благодарение на двата гола кои ги постигна

Ибрахимовиќ го реши Интер

Ибрахимовиќ го реши Интер

Милан славеше над Интер во „Дерби дела Мадонина“ со 2:1. Дербито со два гола го реши ветеранот Златан Ибрахимовиќ. Швеѓанецот со 39 години и 14 дена стана највозрасниот играч кој постигнал гол во градското дерби. Брилијантно прво полувреме одиграа градските ривали кое во целост го обележа Ибрахимовиќ. Напаѓачот на Милан во 12 минута го намести Коларов

Милан подобар од Интер во градското дерби

Милан подобар од Интер во градското дерби

Тимот на Милан продолжува со максималниот ефект оваа сезона во Серија А, откако вечерва во градското дерби го победи Интер со 2:1. Стрелец на двата гола за „росо-нерите“ беше Златан Ибрахимовиќ, додека погодокот за домаќинот на овој меч беше Ромелу Лукаку. Трите гола беа постиганти во првото полувреме. По четири кола Милан е лидер на табелата со 12

Ибрахимовиќ побарал, Пиоли одбил да го замени!

Ибрахимовиќ побарал, Пиоли одбил да го замени!

Златан Ибрахимвоиќ со две гола донесе победа на Милан во градското дерби против Интер. Во текот на овој натпревар се случила една нескојдневна сцена. Уморниот Ибрахимовиќ побарал измена, но Пиоли одбил да го послуша. Ова го откри Пиоли по средбата „Ибра ми бараше измане, но овој пат јас бев тој кој се налути. Како да го извадам од игра кога е преважен

Златан бараше да биде заменет, се налутив и не го послушав

Златан бараше да биде заменет, се налутив и не го послушав

Фудбалерите на Милан се единствени кои во Серија А имаат максимален учинок и по четвртото коло блоагодарение на победата од 2:1 во градското дерби против Интер. Ибрахимовиќ главен актер на Дерби дела Мадонина (ВИДЕО) „Росоњерите“ славеа благодарение на двата гола на Златан Ибрахимовиќ иако неодамна беше позитивен на коронавирус. Заморот си го стори

Пиоли откри зошто одбил да го замени Ибра: Се налутив и не го послушав!

Пиоли откри зошто одбил да го замени Ибра: Се налутив и не го послушав!

Златан Ибрахимовиќ постигна два гола во победата на Милан во градското дерби против Интер. Во текот на мечот Швеѓанецот побара измена бидејќи беше изморен, но тренерот Стефано Пиоли одбил да го послуша. Тренерот на „росонерите“ за италијанските медиуми раскажа дека Швеѓанецот сакал да ја напушти играта, но не му ја исполнил желбата. „Ибра побара измена,

Ибра го реши Интер

Ибра го реши Интер

Милан славеше над Интер во „Дерби дела Мадонина“ со 2:1. Дербито со два гола го реши ветеранот Златан Ибрахимовиќ. Швеѓанецот со 39 години и 14 дена стана највозрасниот играч кој постигнал гол во градското дерби. Брилијантно прво полувреме одиграа градските ривали кое во целост го одбележа Ибрахимовиќ. Напаѓачот на Милан во 12 минута го намести Коларов

Ибрахимовиќ со 39 години и 14 дена е најстариот стрелец на миланското дерби

Ибрахимовиќ со 39 години и 14 дена е најстариот стрелец на миланското дерби

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола по само 16 минути на натпреварот од 4. коло во Серија А со градскиот ривал Интер. Швеѓанецот стана најстариот играч кој погодил во дербито на Милано. Денес тој има 39 години и 14 дена. Претходниот рекорд го држеше Нилс Лидхолм исто така од Милан, кој постигна гол во 1961 година. Шведскиот играч

Ибрахимовиќ го реши Интер

Ибрахимовиќ го реши Интер

Милан славеше над Интер во „Дерби дела Мадонина“ со 2:1. Дербито со два гола го реши ветеранот Златан Ибрахимовиќ. Швеѓанецот со 39 години и 14 дена стана највозрасниот играч кој постигнал гол во градското дерби. Брилијантно прво полувреме одиграа градските ривали кое во целост го обележа Ибрахимовиќ. Напаѓачот на Милан во 12 минута го намести Коларов

Пиоли: Овојпат морав да го игнорирам Ибрахимовиќ!

Пиоли: Овојпат морав да го игнорирам Ибрахимовиќ!

Златан Ибрахимовиќ ја имаше улогата на херој во големото миланско дерби кое се одигра денеска на „Сан Сиро“, не само поради фактот што постигна два гола, туку поради и целата увертира која тој ја приреди во пресрет на дуелот со Интер. Ибра до пред неколку дена беше неизвесен за настап порази позитивниот тест на коронавирус, но откако ја доби битката

Ибрахимовиќ со 39 години и 14 дена е најстариот стрелец на миланското дерби

Ибрахимовиќ со 39 години и 14 дена е најстариот стрелец на миланското дерби

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ постигна два гола по само 16 минути на натпреварот од 4. коло во Серија А со градскиот ривал Интер. Швеѓанецот стана најстариот играч кој погодил во дербито на Милано. Денес тој има 39 години и 14 дена. Претходниот рекорд го држеше Нилс Лидхолм исто така од Милан, кој постигна гол во 1961 година. Шведскиот играч

Ибрахимовиќ го реши Интер

Ибрахимовиќ го реши Интер

Милан славеше над Интер во „Дерби дела Мадонина“ со 2:1. Дербито со два гола го реши ветеранот Златан Ибрахимовиќ. Швеѓанецот со 39 години и 14 дена стана највозрасниот играч кој постигнал гол во градското дерби. Брилијантно прво полувреме одиграа градските ривали кое во целост го обележа Ибрахимовиќ. Напаѓачот на Милан во 12 минута го намести Коларов

ФОТО: Ибрахимовиќ се огласи на Инстаграм откако го „утепа“ Интер

ФОТО: Ибрахимовиќ се огласи на Инстаграм откако го „утепа“ Интер

Милан продожи со победничката серија во калчо лигата, откако вечерва со два гола на Златан Ибрахимовиќ славеше над вечниот ривал Интер со 2-1 . Швеѓанецот се огласи на Инстаграм, двата гола се дело на непобедливиот лав од Милано. „СЛАВА“ – се огласи Ибра… View this post on Instagram Fame A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Ибрахимовиќ со брутална порака го провоцира Интер (ФОТО)

Ибрахимовиќ со брутална порака го провоцира Интер (ФОТО)

Златан Ибрахимовиќ покажа уште еднаш дека може да игра на врвно ниво и на 39-годишна возраст откако постигна два гола за Милан во дербито против Интер (2-1) во италијанската Серија А. По победата во градското дерби Ибрахимовиќ со брутална фотографија го „пецна“ Интер, а таквиот потег сигурно нема да му го простат „нераѕурите“. View this post on Instagram

Милан подобар од Интер во градското дерби

Милан подобар од Интер во градското дерби

Милано, 17 октомври 2020 () – Тимот на Милан продолжува со максималниот ефект оваа сезона во Серија А, откако вечерва во градското дерби го победи Интер со 2:1. Стрелец на двата гола за „росо-нерите“ беше Златан Ибрахимовиќ, додека погодокот за домаќинот на овој меч беше Ромелу Лукаку. Трите гола беа постиганти во првото полувреме. По четири кола Милан