притисни ентер »

Познато е дали Килијан Мбапе ќе настапи против Манчестер сити

Познато е дали Килијан Мбапе ќе настапи против Манчестер сити

Килијан Мбапе се повреди во саботата и изминаиве неколку денови тренираше под посебен индивидуален режим. Бидејќи има повреда на мускулот беше неизвесен за настап против Манчестер сити на реванш полуфиналниот натпревар во Лигата на шампиони. Тој отпатува со екипата за Манчестер и синоќа на „Етихад“ работеше одвоено од екипата со надзор на физиотерапевтите

Вечерва ќе го добиеме првиот финалист во Лигата на шампионите

Вечерва ќе го добиеме првиот финалист во Лигата на шампионите

Вечерва  ќе го добиеме првиот финалист во фудбалската Лигата на шампионите. Манчестер Сити или ПСЖ е прашањето на кое треба да биде даден одговорот кој тим прв ќе обезбеди пласман во финалето на фудбалската Лига на шампиони. Одговорот ќе го добиеме вечерва по одигрувањето на реванш дуело во Манчестер во англискиот шампион ќе влезе со предност од 2:1

Нејмар: Ако треба ќе умрам на терен, само да играме финале

Нејмар: Ако треба ќе умрам на терен, само да играме финале

Пари Сент Жермен вечерва му гостува на Манчестер Сити во реванш полуфиналниот дуел од Лигата на шампиони. Најскапата ѕвезда на „светците“, Нејмар испрати оптимистички пораки и покрај негативата од првиот меч. Нејмар ги изненади сите и изјави дека е спремен дури и да умре на терен само неговиот тим да се пласира во финалето. „Ова ќе биде исклучително

Ќе ја искористи ли Сити предноста, или ПСЖ ќе се избори за ново финале?

Ќе ја искористи ли Сити предноста, или ПСЖ ќе се избори за ново финале?

Манчестер Сити и ПСЖ вечерва ќе го дадат првиот патник во финалето на Лигата на шампионите. Сити сега се наоѓа на чекор кон своето прво финале во историјата во ЛШ, со победата во Париз од 1:2. Сепак, во изминатите години ЛШ приреди многу изненадувања, па така не треба да се отпише ниту ПСЖ кој ќе се бори за своето второ финале во последните две години

Гвардиола: Одиме на победа и во реваншот

Гвардиола: Одиме на победа и во реваншот

Екипите на Манчестер Сити и ПСЖ вечерва ќе го одиграат реванж дуелот од полуфиналето на Лигата на шампионите. „Граѓаните“ имаат предност по првиот дуел од 2-1 со која се стекнаа по победата во Париз и се на чекор до пласман во големото финале , кое веќе неколку години е голема желба на клубот од Англија но никако да ја остварат. ПСЖ нема да се предаде

Гаврдиола: Знам колку можеме да бидеме добри ние

Гаврдиола: Знам колку можеме да бидеме добри ние

Лидерот во англиската фудбалска премиерлигашка конкуренција кој е на вистинскиот пат да ја освои титулата на домашната сцена Манчестер сити ќе брани гол предност во вечерашниот реванш од полуфиналето во Лигата на шампионите со француслиот ПСЖ (2:1). Гостите од Париз ќе бидат мотивирани да им се реваншираат на „граѓаните“ и да го повтората минатосеонскиот

Пеп: ПСЖ сака финале, но ние ќе одиме на победа и во реваншот

Пеп: ПСЖ сака финале, но ние ќе одиме на победа и во реваншот

Манчестер Сити ќе брани гол предност од Париз и ќе се обиде да дојде до големото финале на Лигата на шампионите. Гостите ќе бидат мотивирани, а за нивните квалитети е свесен и Пеп Гвардиола кој зборуваше на прес-конференцијата. „ПСЖ е неверојатен тим, сите го знаат тоа. Можат да бидат непредвидливи и да победат. Ги познавам нивните квалитети и како

Ќе ја искористи ли Сити предноста, или ПСЖ ќе се избори за ново финале?

Ќе ја искористи ли Сити предноста, или ПСЖ ќе се избори за ново финале?

Манчестер Сити и ПСЖ вечерва ќе го дадат првиот патник во финалето на Лигата на шампионите. Сити сега се наоѓа на чекор кон своето прво финале во историјата во ЛШ, со победата во Париз од 1:2. Сепак, во изминатите години ЛШ приреди многу изненадувања, па така не треба да се отпише ниту ПСЖ кој ќе се бори за своето второ финале во последните две години

Нејмар подготвен е ако треба да „умре“ на теренот за ПСЖ да се пласира во финалето

Нејмар подготвен е ако треба да „умре“ на теренот за ПСЖ да се пласира во финалето

Бразилецот Нејмар порача дека францускиот првак и минатогодишен финалист во фудбалската Лига на шампионите Пари Сен Жермен не се откажал од  настап во ново финале во елитното клупско натпреаврување. „Светците“ не ја искорситија предноста на домашниот терен пред една недела во првиот полуфинален натпревар со англискиот Манчестер сити одигран пред едена

Нејмар: Ќе го дадам најдоброто за да обезбедиме финале, дури и ако значи да умрам на теренот

Нејмар: Ќе го дадам најдоброто за да обезбедиме финале, дури и ако значи да умрам на теренот

Најскапиот играч во историјата на фудбалот испрати оптимистичка изјава до сите навивачи на ПСЖ. Нејмар кој вечерва ќе го предводи ПСЖ против Манчестер Сити во полуфиналниот реванш во Лигата на шампионите, уверува дека ова е меч „да се биде или не“. „Ова ќе биде исклучително тежок натпревар против Манчестер Сити, но мора да веруваме, без разлика што

Ќе ја искористи ли Сити предноста, или ПСЖ ќе се избори за ново финале?

Ќе ја искористи ли Сити предноста, или ПСЖ ќе се избори за ново финале?

Манчестер Сити и ПСЖ вечерва ќе го дадат првиот патник во финалето на Лигата на шампионите. Сити сега се наоѓа на чекор кон своето прво финале во историјата во ЛШ, со победата во Париз од 1:2. Сепак, во изминатите години ЛШ приреди многу изненадувања, па така не треба да се отпише ниту ПСЖ кој ќе се бори за своето второ финале во последните две години

Манчестер сити на чекор од прво историско финале во Лигата на шампионите

Манчестер сити на чекор од прво историско финале во Лигата на шампионите

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола изјави дека реваншот натпреварот од полуфиналето во Лигата на шампионите против ПСЖ ќе биде најтешкиот за неговата екипа оваа сезона. „Граѓаните“ забележаа победа од 2:1 во првиот полуфинален меч во Париз и се на чекор од прво историско финале во ова елитно натпреварување. Гвардиола нема финале во ЛШ уште

Манчестер Сити – ПСЖ: „Граѓаните“ очајно бараат прво финале, „светците“ не се предаваат

Манчестер Сити – ПСЖ: „Граѓаните“ очајно бараат прво финале, „светците“ не се предаваат

Со Истанбул во мислите, Манчестер Сити е убеден дека е подготвен за реваншот од нивната полуфинална пресметка во Лигата на шампионите со ПСЖ на „Етихад“ во Англија. Избраниците на Пеп Гвардиола славеа со 1:2 на „Паркот на принцовите“, во еден крајно израмнет натпревар, но тој резултат не е гаранција за победа во двомечот. Пеп е очаен да го види Истанбул

ПСЖ без Мбапе против Манчестер сити

ПСЖ без Мбапе против Манчестер сити

ПСЖ, вечерва гостуваат на „Етихад“, кај Манчестер сити, во полу-финалниот реванш, во Лигата на шампионите. „Светците“ ќе имаат тешка задача да се изборат за пласман во финалето, бидејќи првиот меч одигран пред шест дена во Париз им припадна на фудбалерите на Манчестер сити (2:1). ПСЖ во финалето ќе одат доколку забележат победа од два гола, или доколку

Лоши вести за Покетино: ПСЖ ќе биде ослабен во реваншот со Сити

Лоши вести за Покетино: ПСЖ ќе биде ослабен во реваншот со Сити

ПСЖ се соочува со големи проблеми пред реваншот во полуфиналето на Лигата на шампиони (ЛШ) против Манчестер сити затоа што најверојатно нема да смета на Килијан Мбапе. Иако во претходните денови се шпекулираше дека Мбапе ќе биде подготвен за дуелот со „граѓаните“, сепак тој не беше во состојба да тренира со остатокот од тимот и најверојатно нема да