Лудиот Пер го изимитира најпознатиот ритуал на Надал по елиминацијата на Вимблдон (Видео)

Беноа Пер претрпе убедлив пораз во осминафиналето на Вимблдон од страна на Баутиста Агут, па така по завршувањето на настапот во Лондон, одлучи малце да се опушти и да му фати сеир на колегата кој вчера испадна во полуфиналето. Французинот во последно време се покажува како голем шоумен на теренот, а сега во тој стил продолжи и на социјалните мрежи,