притисни ентер »

ВИДЕО: И тоа е можно – тениски поен со глава

ВИДЕО: И тоа е можно – тениски поен со глава

Германскиот тенисер, Дастин Браун, познат по својот екстравагантен изглед постигна неверојатен поен. На турнирот во Штудтарт против Зверев наместо со рекетот, Браун освои поен решавачки за победата со „суканиците“ од косата. Погледнете: