притисни ентер »

ЛЕТАА ТУПАНИЦИ НА СИТЕ СТРАНИ: Хаос на џудо натпревар (ВИДЕО)

ЛЕТАА ТУПАНИЦИ НА СИТЕ СТРАНИ: Хаос на џудо натпревар (ВИДЕО)

Актерите на јуниорскиот турнир во џудо во Каспијск, Дагестан, предизвикаа вистински хаос. На една од снимките од турнирот, што ја отвори претседателот на Руската федерација за џудо, Кирил Денисов, се гледа како еден од натпреварувачите, во бело кимоно, разменува удари со некој од првиот ред на публиката. Десетина луѓе се вклучија во борбата, а потоа

Невидено лудило: Не се знае кој кого тепа на турнир во џудо (ВИДЕО)

Невидено лудило: Не се знае кој кого тепа на турнир во џудо (ВИДЕО)

На јуниорски џудо турнир во Дагестан се случи вистински хаос откако голем број на луѓе почнаа масовна тепачка и буквално не се знаеше кој кого удира. Еден од натпреварувачите во бел костим почна да се тепа со друго лице во првиот ред од публиката, по што во тепачката се вклучија и други лица. Руските медиуми пишуваат дека сите натпреварувачи кои учествувале

Во Дагестан страстите бргу зовриваат – масовна тепачка на јуниорски џудо турнир

Во Дагестан страстите бргу зовриваат – масовна тепачка на јуниорски џудо турнир

Јуниорскиот турнир во џудо во „Али Алиев“ спортскиот комплекс во Каспијск, Дагестан заврши со масовна тепачка меѓу натпреварувачите и гледачите, во уште еден скандал од земјата на „фајтерите“. Нејасно е што точно е причината за масовната тепачка, иако тренерот Хабиб Магомедов тврдеше дека џудистите не се виновни. „Тепачката почна кога борците беа во