притисни ентер »

Единствена Македонија: Одложувањето на изборите во Штип и Пласница е единствен начин да го заштитиме народот

Единствена Македонија: Одложувањето на изборите во Штип и Пласница е единствен начин да го заштитиме народот

Во изминатите 15 дена по анализите и внатрепартискиот избор беа утврдени двајца млади и амбициозни луѓе како кандидати за градоначалник на Единствена Македонија кои имаат народна визија во интерес за општините Штип и Пласница.  Но, во актуелните околности кои ги прават овие избори да не се исти со кои било други избори, Единствена Македонија нема да

Единствена Македонија: Одложувањето на изборите во Штип и Пласница е единствен начин да го заштитиме народот

Единствена Македонија: Одложувањето на изборите во Штип и Пласница е единствен начин да го заштитиме народот

Во изминатите 15 дена по анализите и внатрепартискиот избор беа утврдени двајца млади и амбициозни луѓе како кандидати за градоначалник на Единствена Македонија кои имаат народна визија во интерес за општините Штип и Пласница.  Но, во актуелните околности кои ги прават овие избори да не се исти со кои било други избори, Единствена Македонија нема да

Кога изборите се ПОВАЖНИ ОД ЗДРАВЈЕТО И ЖИВОТИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ

Кога изборите се ПОВАЖНИ ОД ЗДРАВЈЕТО И ЖИВОТИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ

Изреката „граѓаните на прво место“ како да не важи за владејачката СДСМ. Желбата на СДСМ за избори и власт се покажува како поголема од заштитата на здравјето и животите на граѓаните. Додека Македонија ги живее најцрните денови откако почна пандемијата на корона вирусот СДСМ единствено размислува за предвремените локални избори во Штип и Пласница.

Единствена Македонија ги повлекува веќе утврдените партиски кандидати за Штип и Пласница

Единствена Македонија ги повлекува веќе утврдените партиски кандидати за Штип и Пласница

Единствена Македонија ги повлекува веќе утврдените партиски кандидати за Штип и Пласница “Извршниот комитет на Единствена Македонија синоќа на вонредна седница донесе едногласно одлука да ги повлече веќе утврдените партиски кандидати за локалните избори за градоначалник во Штип и Пласница. Утре, сабота, кога истекува крајниорт рок , Единствена Македонија

СДСМ до Мицкоски: Избори ќе има во декември, осмели се и учествувај

СДСМ до Мицкоски: Избори ќе има во декември, осмели се и учествувај

СДСМ го нарече политички дилентатизам последното обрќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во кое побара предвремени избори, а дотогаш влада на национален спас бидејќи по негова оценка состојбата во земјата била катастрофална а блокадата од Бугарија покажала дека политиката на Зоран Заев на свитката кичма не дала резултат бидејќи не ја

Кога изборите се ПОВАЖНИ ОД ЗДРАВЈЕТО И ЖИВОТИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ

Кога изборите се ПОВАЖНИ ОД ЗДРАВЈЕТО И ЖИВОТИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ

Изреката „граѓаните на прво место“ како да не важи за владејачката СДСМ. Желбата на СДСМ за избори и власт се покажува како поголема од заштитата на здравјето и животите на граѓаните. Додека Македонија ги живее најцрните денови откако почна пандемијата на корона вирусот СДСМ единствено размислува за предвремените локални избори во Штип и Пласница.

СДСМ: Мицкоски, избори ќе има веќе во декември, осмели се и учествувај

СДСМ: Мицкоски, избори ќе има веќе во декември, осмели се и учествувај

Очајниот губитник Христијан Мицкоски бесрамно ја изложи својата неостварена желба – да биде дел од власта без добиен мандат од граѓаните, без да се грижи за јавното здравје и националните интереси на државата, истакнуваат од СДСМ. Политички дилентатизам е ова на Мицкоски, да бара учество во Влада без мандат од граѓаните. Во ситуација на стабилно парламентарно

СДСМ: Мицкоски, избори ќе има веќе во декември, осмели се и учествувај

СДСМ: Мицкоски, избори ќе има веќе во декември, осмели се и учествувај

Очајниот губитник Христијан Мицкоски бесрамно ја изложи својата неостварена желба – да биде дел од власта без добиен мандат од граѓаните, без да се грижи за јавното здравје и националните интереси на државата. Политички дилентатизам е ова на Мицкоски, да бара учество во Влада без мандат од граѓаните. Во ситуација на стабилно парламентарно мнозинство

СДСМ, ТМРО и независен кандидат засега поднеле кандидатури за градоначалник на Штип

СДСМ, ТМРО и независен кандидат засега поднеле кандидатури за градоначалник на Штип

До Општинската изборна комисија досега кандидатури поднеле Трајче Митев кој настапува како независен, Лазар Наумов од ТМРО и Сашко Николов од СДСМ. Претседателката на ОИК-Штип, Сенка Андреева за МИА вели дека до денеска се пристигнати овие три кандидатури. -Рокот за доставување на кандидатурите за избор на градоначалник на Општина Штип истекува утре

СДСМ: Мицкоски, избори ќе има веќе во декември во Штип, осмели се и учествувај

СДСМ: Мицкоски, избори ќе има веќе во декември во Штип, осмели се и учествувај

Реакција на изјвата на Христијан Мицкоски Очајниот губитник Христијан Мицкоски бесрамно ја изложи својата неостварена желба – да биде дел од власта без добиен мандат од граѓаните, без да се грижи за јавното здравје и националните интереси на државата. Политички дилентатизам е ова на Мицкоски, да бара учество во Влада без мандат од граѓаните. Во ситуација

Доставени три кандидатури за градоначалник на Штип, рокот истекува утревечер

Доставени три кандидатури за градоначалник на Штип, рокот истекува утревечер

До Општинската изборна комисија досега кандидатури поднеле Трајче Митев кој настапува како независен, Лазар Наумов од ТМРО и Сашко Николов од СДСМ. Претседателката на ОИК-Штип, Сенка Андреева за МИА вели дека до денеска се пристигнати овие три кандидатури. -Рокот за доставување на кандидатурите за избор на градоначалник на Општина Штип истекува утре

Доставени три кандидатури за градоначалник на Штип, рокот истекува утревечер

Доставени три кандидатури за градоначалник на Штип, рокот истекува утревечер

До Општинската изборна комисија досега кандидатури поднеле Трајче Митев кој настапува како независен, Лазар Наумов од ТМРО и Сашко Николов од СДСМ. Претседателката на ОИК-Штип, Сенка Андреева за МИА вели дека до денеска се пристигнати овие три кандидатури. -Рокот за доставување на кандидатурите за избор на градоначалник на Општина Штип истекува утре

Доставени три кандидатури за градоначалник на Штип, рокот истекува утревечер

Доставени три кандидатури за градоначалник на Штип, рокот истекува утревечер

До Општинската изборна комисија досега кандидатури поднеле Трајче Митев кој настапува како независен, Лазар Наумов од ТМРО и Сашко Николов од СДСМ. Претседателката на ОИК-Штип, Сенка Андреева за МИА вели дека до денеска се пристигнати овие три кандидатури. -Рокот за доставување на кандидатурите за избор на градоначалник на Општина Штип истекува утре

Доставени три кандидатури за градоначалник на Штип, рокот истекува утревечер

Доставени три кандидатури за градоначалник на Штип, рокот истекува утревечер

Претседателката на ОИК-Штип, Сенка Андреева за МИА вели дека до денеска се пристигнати овие три кандидатури. -Рокот за доставување на кандидатурите за избор на градоначалник на Општина Штип истекува утре на полноќ. Општинската изборна комисија е отворена и ќе имаме дежурна екипа, која ќе ги чека оние кои сакаат да се кандидираат, вели Андреева. Од

Доставени три кандидатури за градоначалник на Штип, рокот истекува утревечер

Доставени три кандидатури за градоначалник на Штип, рокот истекува утревечер

До Општинската изборна комисија досега кандидатури поднеле Трајче Митев кој настапува како независен, Лазар Наумов од ТМРО и Сашко Николов од СДСМ. Претседателката на ОИК-Штип, Сенка Андреева за МИА вели дека до денеска се пристигнати овие три кандидатури. -Рокот за доставување на кандидатурите за избор на градоначалник на Општина Штип истекува утре

Во пресрет на вонредните локални избори во две општини: Досега три кандидатури за градоначалник на Штип, рокот истекува утре на полноќ

Во пресрет на вонредните локални избори во две општини: Досега три кандидатури за градоначалник на Штип, рокот истекува утре на полноќ

Кандидатурите на Т рајче Митев кој настапува како независен, Лазар Наумов од ТМРО и Сашко Николов од СДСМ се досега пристигнатите во Општинската изборна единица (ОИК) во Штип за вонредните локални избори во Градот под Исар по трансферот на Благоја Бочварски на челната позиција во Министерството за транспорт и врски. Рокот за аплицирање истекува утре

Доставени три кандидатури за градоначалник на Штип, рокот истекува утревечер

Доставени три кандидатури за градоначалник на Штип, рокот истекува утревечер

– До Општинската изборна комисија досега кандидатури поднеле Трајче Митев кој настапува како независен, Лазар Наумов од ТМРО и Сашко Николов од СДСМ. Претседателката на ОИК-Штип, Сенка Андреева за МИА вели дека до денеска се пристигнати овие три кандидатури. -Рокот за доставување на кандидатурите за избор на градоначалник на Општина Штип истекува утре

Само три кандидатури за изборите во Штип – рокот истекува утре навечер

Само три кандидатури за изборите во Штип – рокот истекува утре навечер

До Општинската изборна комисија до сега кандидатури поднеле само 3 кандидати, дали опозициските партии ќе бојкотираат? Рокот за доставување на кандидатурите истекува утре вечер, а имињата кои се познати до сега се: Трајче Митев кој настапува како независен, Лазар Наумов од ТМРО и Сашко Николов од СДСМ. Претседателката на ОИК-Штип, Сенка Андреева за