притисни ентер »

Почина поранешниот тренер на Јута, Џери Слоун

Почина поранешниот тренер на Јута, Џери Слоун

На 79 години почина поранешниот тренер на Јута џез, Џери Слоун. Оваа тажна вест денес ја објавија медиумите во САД. Во 2016 година, на реномираниот тренер му беше дијагностицирана Паркинсонова болест и деменција. Слоун беше еден од најуспешните тренери во кошарката. Тој ги предводеше „џезерите“ 23 сезони (1988-2011), двапати го водеше тимот до финалето

ШОК ВО НБА: Почина легендарниот кошаркар на Јута

ШОК ВО НБА: Почина легендарниот кошаркар на Јута

Легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун почина денеска на 78 годишна возраст како резултат на компликации од Паркинсонова болест и деменција. НБА тагува, најсилното кошаркарско првенство во светот денеска се збогува со Џери Слоун. Легендарниот тренер на Јута џез почина на 78 годишна возраст како резултат на компликации од Паркинсонова болест и деменција

ШОК ВО НБА: Почина легендарниот кошаркар на Јута

ШОК ВО НБА: Почина легендарниот кошаркар на Јута

Легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун почина денеска на 78 годишна возраст како резултат на компликации од Паркинсонова болест и деменција. НБА тагува, најсилното кошаркарско првенство во светот денеска се збогува со Џери Слоун. Легендарниот тренер на Јута џез почина на 78 годишна возраст како резултат на компликации од Паркинсонова болест и деменција

Нов шок во НБА, почина легендарнуит кошаркар на Јута

Нов шок во НБА, почина легендарнуит кошаркар на Јута

Нов шок во НБА, почина легендарнуит кошаркар на Јута Легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун почина денеска на 78 годишна возраст како резултат на компликации од Паркинсонова болест и деменција. НБА тагува, најсилното кошаркарско првенство во светот денеска се збогува со Џери Слоун. Легендарниот тренер на Јута џез почина на 78 годишна возраст како

НБА тагува: Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун

НБА тагува: Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун

Легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун почина денеска на 78 годишна возраст како резултат на компликации од Паркинсонова болест и деменција. НБА тагува, најсилното кошаркарско во светот денеска се збогува со Џери Слоун. Легендарниот тренер на Јута џез почина на 78 годишна возраст како резултат на компликации од Паркинсонова болест и деменција. Џери

Почина поранешниот тренер на Јута, Џери Слоун

Почина поранешниот тренер на Јута, Џери Слоун

На 79 години почина поранешниот тренер на Јута џез, Џери Слоун. Оваа тажна вест ја објавија медиумите во САД. Во 2016 година, на реномираниот тренер му беше дијагностицирана Паркинсонова болест и деменција. Слоун беше еден од најуспешните тренери во кошарката. Тој ги предводеше „џезерите“ 23 сезони (1988-2011), двапати го водеше тимот до финалето во

Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун!

Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун!

Џери Слоун, легендарниот тренер на Јута џез и поранешен НБА кошаркар почина на 78 години, откако од 2016 година се бореше со Паркинсоновата болест и деменцијата. Слоун е еден од најлегендарниот тренери во НБА историјата и четврти на листата на тренери со најмногу победи (1.221). Помеѓу тренерите кои имаат барем 500 натпревари во лигата, тој е деветти

Почина Џери Слоун поранешниот тренер на Јута Џез

Почина Џери Слоун поранешниот тренер на Јута Џез

Екс тренерот на Јута Џез од најдобрите  времиња на овој клуб, Џери Слоун денеска почина на 78. годишна возраст. Тренерот кој е дел од Куќата на славните цели 23. годин и беше главен тренер на тимот од Солт Лејк Сити. Во 2016 година му беше дијагностицирана паркинсонова болест по што неговото здравје и нсостојба нагло се влоши. sportmedia.mk

Почина Џери Слоун поранешниот тренер на Јута Џез

Почина Џери Слоун поранешниот тренер на Јута Џез

Екс тренерот на Јута Џез од најдобрите  времиња на овој клуб, Џери Слоун денеска почина на 78. годишна возраст. Тренерот кој е дел од Куќата на славните цели 23. годин и беше главен тренер на тимот од Солт Лејк Сити. Во 2016 година му беше дијагностицирана паркинсонова болест по што неговото здравје и нсостојба нагло се влоши. sportmedia.mk

Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун!

Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун!

Џери Слоун, легендарниот тренер на Јута џез и поранешен НБА кошаркар почина на 78 години, откако од 2016 година се бореше со Паркинсоновата болест и деменцијата. Слоун е еден од најлегендарниот тренери во НБА историјата и четврти на листата на тренери со најмногу победи (1.221). Помеѓу тренерите кои имаат барем 500 натпревари во лигата, тој е деветти

Почина легендарниот тренер на Јута џез, Џери Слоун

Почина легендарниот тренер на Јута џез, Џери Слоун

Поранешниот тренер на „џезерите“ почина на 78-годишна возраст,а веќе четири години се бореше со Паркинсоновата болест. „Исто како и Стоктон и Мелоун, така и Џери Слоун беше синоним за нашата организација. Многу ќе ни недостасува. Од срце им изразуваме сочуство на неговата сопруга Тами, семејството Слоун и сите кои го познаваа и го сакаа“ , стои меѓу

Кошаркарскиот свет во тага: Почина легендарниот Џери Слоун

Кошаркарскиот свет во тага: Почина легендарниот Џери Слоун

Легендата на Чикаго Булс и Јута Џез, Џери Слоун почина денеска во 78-година од својот живот. Тој е човекот кој најголемиот дел од својот живот и го посвети на кошарката, прво кратко играше за Балтимор Булетс (сегашен Вашингтон Визардс) за да потоа настапува во Чикаго Булс, клуб во кој ја заврши кариерата и отвори ново поглавје како асистент и потоа

Почина поранешниот тренер на Јута, Џери Слоун

Почина поранешниот тренер на Јута, Џери Слоун

Солт Лејк Сити, 22 мај 2020 () – На 79 години почина поранешниот тренер на Јута џез, Џери Слоун. Оваа тажна вест денес ја објавија медиумите во САД. Во 2016 година, на реномираниот тренер му беше дијагностицирана Паркинсонова болест и деменција. Слоун беше еден од најуспешните тренери во кошарката. Тој ги предводеше „џезерите“ 23 сезони (1988-2011),

Тага до небо: Почина легендарниот НБА тренер - Џери Слоун

Тага до небо: Почина легендарниот НБА тренер - Џери Слоун

Поранешниот тренер на Јута Џез, Џери Слоун, почина денеска на 78-годишна возраст, како резултат на компликации од Паркинсонова болест и деменција на  телото, објави НБА-тимот. Нему во 2015 година му била дијагностицирана Паркисоновата болест, што бара 24 - часовна нега и покрај нарушувањето на здравјето. Џери Слоун на клупата на тимот од Солт Лејк

Почина поранешниот тренер на Јута Џез, големиот ривал на Џексон и „Булси“

Почина поранешниот тренер на Јута Џез, големиот ривал на Џексон и „Булси“

Најславниот тренер во историјата на Јута Џез, Џери Слоун починал на 79 години, потврдија од неговиот поранешен тим. Славниот НБА тренер во 2016 година дозна дека боледува од Паркинсонова болест и деменција. Тој Јута ја предводеше до две финалиња во НБА лигата во 1997 и 1998 година, и двете ги загуби од златната генерација на Чигаго Булс. Во кариерата

Легендарниот Џери Слоун почина на 78-годишна возраст

Легендарниот Џери Слоун почина на 78-годишна возраст

Легендарниот тренер на НБА, Џери Слоун почина денес на 78-годишна возраст, објави клубот. Слоун, наводно, починал од компликации од Паркинсонова болест. „Џери Слоун секогаш ќе биде синоним за Јута. Тој секогаш ќе биде дел од организацијата Јута џез и сочувствуваме со семејството, пријателите и фановите за неговото заминување. Благодарни сме за сè што

Почина Џери Слоун поранешниот тренер на Јута Џез

Почина Џери Слоун поранешниот тренер на Јута Џез

Екс тренерот на Јута Џез од најдобрите  времиња на овој клуб, Џери Слоун денеска почина на 78. годишна возраст. Тренерот кој е дел од Куќата на славните цели 23. годин и беше главен тренер на тимот од Солт Лејк Сити. Во 2016 година му беше дијагностицирана паркинсонова болест по што неговото здравје и нсостојба нагло се влоши.

Јута тагува по својата легенда, почина Џери Слоан на 78-годишна возраст

Јута тагува по својата легенда, почина Џери Слоан на 78-годишна возраст

Тажни вести доаѓаат од САД кои ја пренесуваат смртта на Џери Слоан, легендарниот тренер на екипата на Јута Џез . Во 2016 година, тој беше дијагностициран со Паркинсова болест и по четири години ја загуби битката. Се работи за еден од најуспешните тренери во историјата на НБА лигата, кој е четврти по бројот на остварени победи меѓу колегите (1.221)