притисни ентер »

32 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Велес

32 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Велес

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека била спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Велес, при што санкционирани се 32 возачи. Од нив 16 на територија на Велес, 10 на територија на Кавадарци, шест на територија на Неготино. „Засилените

32 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Велес

32 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Велес

Денеска (27.09.) полициски службеници од СВР Велес спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Велес, при што санкционирани се 32 возачи. Од нив 16 на територија на Велес, 10 на територија на Кавадарци, шест на територија на Неготино... Засилените сообраќајни

32 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Велес

32 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Велес

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека била спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Велес, при што санкционирани се 32 возачи. Од нив 16 на територија на Велес, 10 на територија на Кавадарци, шест на територија на Неготино. „Засилените

Санкционирани 32 возачи за пребрзо возење на територија на СВР Велес

Санкционирани 32 возачи за пребрзо возење на територија на СВР Велес

Во засилена полициска акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Велес, биле санкционирани 32 возачи, информира МВР. Од нив 16 на територија на Велес, 10 на територија на Кавадарци, шест на територија на Неготино. -Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните

Казнети 32 возачи за брзо возење во Велес, Кавадарци и Неготино

Казнети 32 возачи за брзо возење во Велес, Кавадарци и Неготино

Во засилена полициска акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Велес, биле санкционирани 32 возачи, информира МВР. Од нив 16 на територија на Велес, 10 на територија на Кавадарци, шест на територија на Неготино. -Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните

Изречени 279 санкции за брзо возење

Изречени 279 санкции за брзо возење

Санкционирани се 279 возачи во акцијата што ја спроведе полицијата во текот на вчерашниот ден на територијата на цела држава, соопшти Министерството за внатрешни работи. Од санкционираните возачи, 11 се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина

279 санкции за брзо возење

279 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (26.09.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 279 возачи. Од нив, 11 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното,

Санкционирани 181 возач во Скопје, 61 за брзо возење, 30 под дејство на алкохол

Санкционирани 181 возач во Скопје, 61 за брзо возење, 30 под дејство на алкохол

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје, како што се посочува, изречени се вкупно 181 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 61 санкција, 30 за возење под дејство на алкохол, 20 за возење без возачка

95 санкции за возење под дејство на алкохол

95 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашната вечер (26/27.09.2021) во периодот од 22.00 до 04.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Македонија, при што санкционирани се 95 возачи. Од нив, 18 на територијата на СВР Битола, 17 на територијата на СВР Тетово... Засилените

За шест часа, казнети 95 пијани возачи

За шест часа, казнети 95 пијани возачи

Полицијата вчера казни 95 возачи кои возеле под дејство на алкохол, информира МВР. Во текот на вчерашната вечер во периодот од 22 до 04 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на државата при што санкционирани се 95 возачи. Од нив, 18 на територијата на СВР

За шест часа, казнети 95 пијани возачи

За шест часа, казнети 95 пијани возачи

Полицијата вчера казни 95 возачи кои возеле под дејство на алкохол, информира МВР. Во текот на вчерашната вечер во периодот од 22 до 04 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на државата при што санкционирани се 95 возачи. Од нив, 18 на територијата на СВР

181 санкционирани возачи во Скопје, 61 за брзо возење, 30 под дејство на алкохол

181 санкционирани возачи во Скопје, 61 за брзо возење, 30 под дејство на алкохол

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (26.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 181 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 61 санкција, 30 за возење под дејство на алкохол, 20 за возење без возачка дозвола. Изречени се 11

181 санкционирани возачи во Скопје, 61 за брзо возење, 30 под дејство на алкохол

181 санкционирани возачи во Скопје, 61 за брзо возење, 30 под дејство на алкохол

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (26.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 181 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 61 санкција, 30 за возење под дејство на алкохол, 20 за возење без возачка дозвола. Изречени се 11

Изречени 279 санкции за брзо возење

Изречени 279 санкции за брзо возење

Санкционирани се 279 возачи во акцијата што ја спроведе полицијата во текот на вчерашниот ден на територијата на цела држава, соопшти Министерството за внатрешни работи. Од санкционираните возачи, 11 се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина

Казнети 279 возачи за брзо возење

Казнети 279 возачи за брзо возење

Казнети 279 возачи за брзо возење Во текот на вчерашниот ден (26.09.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 279 возачи. Од нив, 11 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час

Санкционирани 95 возачи под дејство на алкохол

Санкционирани 95 возачи под дејство на алкохол

Како што информираат од МВР од нив, 18 се санкционирани на територијата на СВР Битола, а 17 на територијата на СВР Тетово. -Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, стои во соопштението

Санкционирани 181 возач во Скопје, 61 за брзо возење, 30 под дејство на алкохол

Санкционирани 181 возач во Скопје, 61 за брзо возење, 30 под дејство на алкохол

На територијата на град Скопје, како што се посочува, изречени се вкупно 181 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 61 санкција, 30 за возење под дејство на алкохол, 20 за возење без возачка дозвола. Изречени се 11 мерки за користење мобилен телефон, седум прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, шест за нерегистрирани возила.

95 санкции за возење под дејство на алкохол

95 санкции за возење под дејство на алкохол

95 санкции за возење под дејство на алкохол Во текот на вчерашната вечер (26/27.09.2021) во периодот од 22.00 до 04.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 95 возачи. Од нив, 18 на територијата на

Санкционирани 181 возач во Скопје, 61 за брзо возење, 30 под дејство на алкохол

Санкционирани 181 возач во Скопје, 61 за брзо возење, 30 под дејство на алкохол

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на вчерашниот ден продолжило со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје, како што се посочува, изречени се вкупно 181 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 61 санкција, 30 за возење под дејство на алкохол, 20 за возење без возачка