притисни ентер »

ОИ: Австралија ја декласира Аргентина за полуфинале на кошаркарскиот турнир

ОИ: Австралија ја декласира Аргентина за полуфинале на кошаркарскиот турнир

Кошаркарите на Австралија се последните полуфиналисти на Олимпискиот турнир во Токио, откако попладнево триумфираа над Аргентина со убедливи 97:59. Аргентинците беа конкурентни само во првата четвртина, но Австралија во продолжението го подигна нивото на игра во одбраната и шутот од далечина, преземајќи ја целосно контролата врз резултатот. Австралија

Австралија ја „уби“ Аргентина и си закажа дуел со „Дрим тимот“

Австралија ја „уби“ Аргентина и си закажа дуел со „Дрим тимот“

Последната репрезентација која се пласираше во полуфиналето на Олимпискиот турнир во Токио е селекцијата на Австралија која предмалку ја „уништи“ буквално Аргентина во рамките од четвртфиналето со конечни 97:59. Со тоа Австралија си закажа полуфинален дуел со репрезетацијата на САД, секако главниот фаворит за освојување на златниот медал. Пети Мисл

Австралија ја „уби“ Аргентина и си закажа дуел со „Дрим тимот“

Австралија ја „уби“ Аргентина и си закажа дуел со „Дрим тимот“

Последната репрезентација која се пласираше во полуфиналето на Олимпискиот турнир во Токио е селекцијата на Австралија која предмалку ја „уништи“ буквално Аргентина во рамките од четвртфиналето со конечни 97:59. Со тоа Австралија си закажа полуфинален дуел со репрезетацијата на САД, секако главниот фаворит за освојување на златниот медал. Пети Мисл

ОИ: Австралија ја декласира Аргентина за полуфинале на кошаркарскиот турнир

ОИ: Австралија ја декласира Аргентина за полуфинале на кошаркарскиот турнир

ОИ: Австралија ја декласира Аргентина за полуфинале на кошаркарскиот турнир Кошаркарите на Австралија се последните полуфиналисти на Олимпискиот турнир во Токио, откако попладнево триумфираа над Аргентина со убедливи 97:59. Аргентинците беа конкурентни само во првата четвртина, но Австралија во продолжението го подигна нивото на игра во одбраната и

ОИ: Австралија ја декласира Аргентина за полуфинале на кошаркарскиот турнир

ОИ: Австралија ја декласира Аргентина за полуфинале на кошаркарскиот турнир

Кошаркарите на Австралија се последните полуфиналисти на Олимпискиот турнир во Токио, откако попладнево триумфираа над Аргентина со убедливи 97:59. Аргентинците беа конкурентни само во првата четвртина, но Австралија во продолжението го подигна нивото на игра во одбраната и шутот од далечина, преземајќи ја целосно контролата врз резултатот. Австралија

Скола со дебакл во пензија, Австралија закажа дуел со САД

Скола со дебакл во пензија, Австралија закажа дуел со САД

Скола со дебакл во пензија, Австралија закажа дуел со САД Ф.К. Пред 13 секунди Фото: EPA-EFE/KIMIMASA MAYAMA На кошаркарскиот турнир во Токио се одигра и последното четвртфинале во кое Австралија ја декласираше Аргентина со резултат 97:59 и на тој начин се пласираше во полуфиналето на Олимписките игри. Легендарниот Луис Скола на тој начин со дебакл

Аргентина посрамотена, „дрим-тимот“ добива шанса за одмазда против должникот од подготовките

Аргентина посрамотена, „дрим-тимот“ добива шанса за одмазда против должникот од подготовките

Последното четвртфинале на кошаркарскиот турнир на Олимписките игри беше најневозбудливо на денешната програма, од едноставна причина што актуелниот светски вицешампион беше посрамотен од селекцијата која игра беспрекорно во Токио. Австралија и одржа кошаркарска лекција на Аргентина и славеше со неверојатни 97:59, а разликата од 38 поени разлика е

Австралија ја „уби“ Аргентина и си закажа дуел со „Дрим тимот“

Австралија ја „уби“ Аргентина и си закажа дуел со „Дрим тимот“

0 Последната репрезентација која се пласираше во полуфиналето на Олимпискиот турнир во Токио е селекцијата на Австралија која предмалку ја „уништи“ буквално Аргентина во рамките од четвртфиналето со конечни 97:59. Со тоа Австралија си закажа полуфинален дуел со репрезетацијата на САД, секако главниот фаворит за освојување на златниот медал. Пети Мисл

ОИ: Австралија ја декласира Аргентина за полуфинале на кошаркарскиот турнир

ОИ: Австралија ја декласира Аргентина за полуфинале на кошаркарскиот турнир

Кошаркарите на Австралија се последните полуфиналисти на Олимпискиот турнир во Токио, откако попладнево триумфираа над Аргентина со убедливи 97:59. Аргентинците беа конкурентни само во првата четвртина, но Австралија во продолжението го подигна нивото на игра во одбраната и шутот од далечина, преземајќи ја целосно контролата врз резултатот. Австралија

Австралија ја декласира Аргентина и ќе игра полуфинале против САД

Австралија ја декласира Аргентина и ќе игра полуфинале против САД

Кошаркарите на Австралија лесно се справија со Аргентина , победија со 97-59 (39-33) и се пласираа во полуфиналето на Олимписките игри во Токио. Ривалот од Јужна Америка не беше дораснат да се бори против расположените Австралијци, кои дојдоа до убедлив триумф. Заедно со Франција и Словенија , „кенгурите“ остануваат максимално со четири победи. Аргентина

Кошаркарската репрезентација на САД избори полуфинале во Токио

Кошаркарската репрезентација на САД избори полуфинале во Токио

Машката кошаркарска репрезентација на САД се пласираше во полуфиналето на Олимпијадата во Токио. Во четвртфиналето, утрово Американците ја совладаа Шпанија со 95:81. Најефикасен играч на средбата беше Рики Рубио, кој постигна 38 поени, но тоа не беше доволно Шпанија да го избегне поразот. Во полуфиналето, тимот на САД ќе се соочи со победникот од натпреварот

ОИ кошарка: Словенија прв полуфиналист

ОИ кошарка: Словенија прв полуфиналист

Кошаркарската репрезентација на Словенија рано утрово ја победи Германија со 94:70 и стигна до полуфиналето на Олимпијадата во Токио. Најефикасен играч на натпреварот беше Зоран Драгиќ, кој постигна 27 поени, Лука Дончиќ запиша 20 поени и 11 асистенции. Во полуфиналето Словенците ќе играат со победникот од натпреварот Италија – Франција. Веќе се игра

Франција е последниот полуфиналист на кошаркарскиот турнир

Франција е последниот полуфиналист на кошаркарскиот турнир

Франција е последниот полуфиналист на кошаркарскиот турнир З.С. Пред 47 секунди EPA-EFE/KIMIMASA MAYAMA Кошаркарите на Франција се пласираа во полуфиналето на олимпискиот турнир во Токио откако во четвртфиналето ја совладаа Италија со 84:75. Противник на Франција во полуфиналето ќе биде Словенија која со 94:70 беше подобра од Германија. Италијанците