притисни ентер »

Почина мексиканската актерка Едит Гонзалез

Почина мексиканската актерка Едит Гонзалез

Глумицата Едит Гонзалез, позната по улогата во мексиканската теленовела „Две срца“, почина на 55 годишна возраст, пишува „Би-Би-Си“. Гонзалес боледуваше од рак, а веста за нејзината смрт ја потврдила на „Твитер“, нејзината колешка Летициа Калдерон. „Дит колку само ќе ни недостигаш. Не постои поголема болка од онаа која ја чувствува твојата мајка“,

Почина мексиканската актерка Едит Гонзалез

Почина мексиканската актерка Едит Гонзалез

Глумицата Едит Гонзалез, позната по улогата во мексиканската теленовела „Две срца“, почина на 55 годишна возраст, пишува „Би-Би-Си“. Гонзалес боледуваше од рак, а веста за нејзината смрт ја потврдила на „Твитер“, нејзината колешка Летициа Калдерон. „Дит колку само ќе ни недостигаш. Не постои поголема болка од онаа која ја чувствува твојата мајка“,

Познатата глумица од шпанските теленовели ја загуби битката со ракот

Познатата глумица од шпанските теленовели ја загуби битката со ракот

Гонзалез работеше за Телевиса, Телемундо и ТВ Азтека. Мексиканската актерка и танчерка Едит Гонзалез ја загуби битката со ракот и почина на 54-годишна возраст. Гонзалез работеше за Телевиса, Телемундо и ТВ Азтека. Актерката има една ќерка родена во 2004 година со мексиканскиот политичар Сантијаго Крил. Во 2010 година, Гонзалез се омажи за Лорензо Лазо

Почина познатата актерка, не ја победи страшната болест

Почина познатата актерка, не ја победи страшната болест

Актерката Едит Гонзалес, на домашната публика позната по бројните улоги во мексиканските сапуници како што се „Саломе“, „И богатите плачат“, „Дона Барбара“, почина во 54 година од животот. Пред три години и е дијагностицирана рак на јајници, но за жал не ја победи тешка болест. Веста дека починала ја потврди нејзината колешка Летиција Калдерон, позната

Ѕвездата на шпанските сапуници ја загуби битката со ракот

Ѕвездата на шпанските сапуници ја загуби битката со ракот

Мексиканската актерка и танчерка Едит Гонзалез ја загуби битката со ракот и почина на 54-годишна возраст. Гонзалез работеше за Телевиса, Телемундо и ТВ Азтека. Актерката има една ќерка родена во 2004 година со мексиканскиот политичар Сантијаго Крил. Во 2010 година, Гонзалез се омажи за Лорензо Лазо Маргаин. На популарната актерка и беше дијагностициран

Почина познатата актерка, не ја победи страшната болест

Почина познатата актерка, не ја победи страшната болест

Почина познатата актерка, не ја победи страшната болест Актерката Едит Гонзалес, на домашната публика позната по бројните улоги во мексиканските сапуници како што се „Саломе“, „И богатите плачат“, „Дона Барбара“, почина во 54 година од животот. Пред три години и е дијагностицирана рак на јајници, но за жал не ја победи тешка болест. Веста дека починала

Почина познатата шпанска актерка

Почина познатата шпанска актерка

Актерката Едит Гонзалес, на домашната публика позната по бројните улоги во мексиканските сапуници како што се „Саломе“, „И богатите плачат“, „Дона Барбара“, почина во 54 година од животот. Пред три години и е дијагностицирана рак на јајници, но за жал не ја победи тешка болест. Веста дека починала ја потврди нејзината колешка Летиција Калдерон, позната

Почина познатата мексиканска актерка, не ја победи страшната болест

Почина познатата мексиканска актерка, не ја победи страшната болест

Актерката Едит Гонзалес, на домашната публика позната по бројните улоги во мексиканските сапуници како што се „Саломе“, „И богатите плачат“, „Дона Барбара“, почина во 54 година од животот. Пред три години и е дијагностицирана рак на јајници, но за жал не ја победи тешка болест. Веста дека починала ја потврди нејзината колешка Летиција Калдерон, позната

Почина познатата актерка од мексиканските сапуници - Не можеше да го победи ракот

Почина познатата актерка од мексиканските сапуници - Не можеше да го победи ракот

Актерката Едит Гонзалес позната по многу улоги во мексиканските сапуници како „Дона Барбара", почина на 54. години. На актерката пред три години и бил дијагностициран рак на јајниците, и за жал не ја победила тешката болест. Таа поминала неколку операции, при што и биле извадени јајниците.