притисни ентер »

При проверка, дрски возачи нападнале сообраќајни полицајци

При проверка, дрски возачи нападнале сообраќајни полицајци

Во два одделни настана од страна на агресивни возачи биле нападнати сообраќајни полицајци. 39-годишен жител на Стајковци, откако бил сопрен, под дејство на алкохол, започнал вербално да ги напаѓа и омаловажува полицајците, по што бил приведен. Кај скопското село Сопиште, пак, сообраќаец бил физички нападнат, откако решил да врши контрола на возило,

Полицаец нападнат во Сопиште

Полицаец нападнат во Сопиште

Полицаец нападнат во Сопиште Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против И.С.(37) од село Елово, скопско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. -На 02.09.2018 година околу 17,20 часот во село Сопиште, скопско при преземање на мерки за контрола и

Нападнат полицаец во Сопиште

Нападнат полицаец во Сопиште

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 37-годишниот И.С. од село Елово, скопско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. -На 02.09.2018 година околу 17,20 часот во село Сопиште, скопско при преземање на мерки за контрола и преглед на патничко

Полицаец нападнат во Сопиште

Полицаец нападнат во Сопиште

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против И.С.(37) од село Елово, скопско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. На 2 овој месец околу 17.20 часот во село Сопиште, скопско при преземање на мерки за контрола и преглед на патничко моторно возило

Полицаец нападнат во Сопиште

Полицаец нападнат во Сопиште

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против И.С.(37) од село Елово, скопско поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. -На 02.09.2018 година околу 17,20 часот во село Сопиште, скопско при преземање на мерки за контрола и преглед на патничко моторно