притисни ентер »

Дарио Ивановски е позитивен на Ковид-19, нема да настапи на ЕП во сала

Дарио Ивановски е позитивен на Ковид-19, нема да настапи на ЕП во сала

Најдобриот македoнски атлетичар во моментов, Дарио Ивановски, нема да настапи на престојното Европско првенство во сала поради тоа што е позитивен на Ковид-19. Ивановски кој ја освои балканската титула на 3000 метри на шампионатот во Истанбул, требаше оваа недела да настапи на европскиот шампионат во Торун, Полска. sportmedia.mk

Дарио Ивановски е позитивен на ковид-19, нема да настапи на ЕП

Дарио Ивановски е позитивен на ковид-19, нема да настапи на ЕП

Дарио Ивановски е позитивен на ковид-19, нема да настапи на ЕП Македонскиот атлетичар, Дарио Ивановски нема да биде дел од Европското првенство во сала бидејќи е позитивен на ковид-19. Ивановски кој неодамна стана балкански шампион на 3000 метри во сала, за жал нема да биде дел од Европското првенство во Торун, Полска. „И официјално на престојно ЕП

Дарио Ивановски е позитивен на ковид-19, нема да настапи на ЕП

Дарио Ивановски е позитивен на ковид-19, нема да настапи на ЕП

Македонскиот атлетичар, Дарио Ивановски нема да биде дел од Европското првенство во сала бидејќи е позитивен на ковид-19. Ивановски кој неодамна стана балкански шампион на 3000 метри во сала, за жал нема да биде дел од Европското првенство во Торун, Полска. „И официјално на престојно ЕП во сала кое ќе се одржи оваа недела во Торун, Полска, нашиот најдобар

Голема штета: Ивановски нема да настапи на ЕП - позитивен е на Ковид-19

Голема штета: Ивановски нема да настапи на ЕП - позитивен е на Ковид-19

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски нема да настапи на претстојното Европско првенство во сала што ќе се одржи во Торун, Полска поради Ковид-19. Ова е голема штета за нашиот најдобар атлетичар, кој беше во фантастична форма откако го освои златниот медал на Балканското првенство во сала во Истанбул во дисциплината на 3.000 метри. „И официјално на

Дарио Ивановски е пoзитивeн нa Koвид-19, нeмa дa нacтaпи нa ЕП

Дарио Ивановски е пoзитивeн нa Koвид-19, нeмa дa нacтaпи нa ЕП

Македонскиот атлетичар, Дарио Ивановски нема да биде дел од Европското првенство во сала бидејќи е позитивен на ковид-19. Ивановски кој неодамна стана балкански шампион на 3000 метри во сала, за жал нема да биде дел од Европското првенство во Торун, Полска. „И официјално на престојно ЕП во сала кое ќе се одржи оваа недела во Торун, Полска, нашиот најдобар

Ивановски позитивен на ковид-19, нема да настапи на ЕП во Полска

Ивановски позитивен на ковид-19, нема да настапи на ЕП во Полска

Денеска пристигаат лоши вести за македонската атлетика, Дарио Ивановски нема да настапи на престојното Европско првенство во сала. Нашиот натпреварувач е позитивен на ковид-19 и поради тоа ќе го пропушти настапот во Торун, Полска. – Информација за македонската спортска јавност. И официјално на престојно ЕП во сала кое ќе се одржи оваа недела во Торун,

Лоши вести за македонската атлетика: Дарко Ивановски нема да настапи на Европското првенство во Полска

Лоши вести за македонската атлетика: Дарко Ивановски нема да настапи на Европското првенство во Полска

Денес стигнуваат лоши вести за македонската атлетика откако се потврди дека еден од нашите најдобри атлетичари, Дарко Ивановски нема да настапи на Европското првенство кое од 4 до 7 март ќе се одржи во Полска. Причина што Ивановски нема да настап е што тој се заразил со коронавирусот, на последното тестирање добил позитивен резултат, па затоа не може

Дарио Ивановски поради Ковид-19 нема да настапи на ЕП во Полска

Дарио Ивановски поради Ковид-19 нема да настапи на ЕП во Полска

Македонскиот атлетичар, Дарио Ивановски е позитивен на Ковид-19 и поради ова нема да може да настапи на престојното Европско првенство во сала, кое ќе се одржи во Полска од 4 до 7 март. „И официјално на престојно ЕП во сала кое ќе се одржи оваа недела во Торун, Полска, нашиот најдобар атлетичар Дарио Ивановски НЕМА ДА НАСТАПИ. Да му посакаме многу

Атлетичарот Ивановски поради позитивен тест на коронавирусот го пропушта ЕП во сала

Атлетичарот Ивановски поради позитивен тест на коронавирусот го пропушта ЕП во сала

Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски нема да настапи на претстојното Европско првенство во сала што ќе се одржи во Торун, Полска поради позитивен тест на коронавирусот. Ивановски кој беше во добра форма откако го освои златниот медал на Балканското првенство во сала во Истанбул во дисциплината на 3.000 метри., ќе биде принуден да замине во самоизолација

Дарио Ивановски е позитивен на Ковид-19, нема да настапи на ЕП во сала

Дарио Ивановски е позитивен на Ковид-19, нема да настапи на ЕП во сала

Најдобриот македoнски атлетичар во моментов, Дарио Ивановски, нема да настапи на престојното Европско првенство во сала поради тоа што е позитивен на Ковид-19. Ивановски кој ја освои балканската титула на 3000 метри на шампионатот во Истанбул, требаше оваа недела да настапи на европскиот шампионат во Торун, Полска.

Балканскиот шампион Ивановски заразен со коронавирус, нема да настапи на ЕП

Балканскиот шампион Ивановски заразен со коронавирус, нема да настапи на ЕП

Голем удар за македонската атлетика, откако се потврди дека еден од нашите најдобри атлетичари Дарко Ивановски нема да настапи на претстојното Европско првенство во сала кое на програмата е од 4 до 7 март во Торун, Полска. Причината за откажувањето на Ивановски е коронавирусот, откако на последното тестирање доби позитивен резултат и не е во можност

Нема крај на повредите: Шпановиќ го пропушта ЕП во атлетика во сала

Нема крај на повредите: Шпановиќ го пропушта ЕП во атлетика во сала

Една голема звезда нема да настапи на Европското првенство во атлетика во сала, кое следниот викенд ќе се одржи во Полска. Најдобрата српска атлетичарка Ивана Шпановиќ нема да атакува на четвртата титула европски шампион во скок во далечина, откако поради повреда го откажа настапот. Шпановиќ долго време влечеше незгодна повреда, поради која паузираше

Ивана Шпановиќ поради повреда нема да настапи на Европското првенство

Ивана Шпановиќ поради повреда нема да настапи на Европското првенство

Најдобрата српска атлетичарка, Ивана Шпановиќ, поради повреда ќе го пропушти Европското првенсто кое ќе се одржи во Торино наредната недела од 5 до 7 март, пишуваат медиумите во Србија. Таа нема да може да атакува на четвртата титула во скок во далечина За потсетување, Ивана поради повреда претходно паузираше 16 месеци. Се врати во јануари и успеа

Ивана Шпановиќ го пропушта ЕП

Ивана Шпановиќ го пропушта ЕП

Ивана Шпановиќ го пропушта ЕП Најдобрата спрска атлетичарка Ивана Шпановиќ нема да може да атакува на четвртата титула европски шампион во скок во далечина, откако поради повреда го откажа настапот на претстојното ЕП,  кое што ќе се одржи од 5 -ти до 7. март во Торун. Шпановиќ долго време влечеше незгодна повреда, поради која паузираше дури 16 месеци