притисни ентер »

САД очекуваат порака од Иран дека сака преговори

САД очекуваат порака од Иран дека сака преговори

АД очекуваат, но досега се уште не добија порака од Иран дека е подготвен да го прифати повикот на американскиот претседател Доналд Трамп за директни разговори, изјави денеска неименуван висок претставник на Белата куќа. – Сметаме дека тие би требало да ги намалат тензиите и да пристапат на преговори, изјави претставникот, додавајќи дека во Белата

САД чекаат сигнали од иранските власти дека сакаат преговори

САД чекаат сигнали од иранските власти дека сакаат преговори

САД очекуваат, но сѐ уште не слушнале каква било порака до иранските власти дека се подготвени да ја прифатат поканата на претседателот Доналд Трамп за директни разговори, изјави неименуван висок претставник во администрацијата на Трамп. „Сметаме дека тие треба да ги намалат тензиите и да влезат во преговори“, изјавил официјалниот претставник за помала

САД очекуваат порака од Иран дека сака преговори

САД очекуваат порака од Иран дека сака преговори

САД очекуваат, но досега се уште не добија порака од Иран дека е подготвен да го прифати повикот на американскиот претседател Доналд Трамп за директни разговори, изјави денеска неименуван висок претставник на Белата куќа. – Сметаме дека тие би требало да ги намалат тензиите и да пристапат на преговори, изјави претставникот, додавајќи дека во Белата

САД чекаат сигнали од иранските власти дека сакаат преговори

САД чекаат сигнали од иранските власти дека сакаат преговори

САД очекуваат, но сѐ уште не слушнале каква било порака до иранските власти дека се подготвени да ја прифатат поканата на претседателот Доналд Трамп за директни разговори, изјави неименуван висок претставник во администрацијата на Трамп. „Сметаме дека тие треба да ги намалат тензиите и да влезат во преговори“, изјавил официјалниот претставник за помала

САД чекаат сигнали од иранските власти дека сакаат преговори

САД чекаат сигнали од иранските власти дека сакаат преговори

САД очекуваат, но сѐ уште не слушнале каква било порака до иранските власти дека се подготвени да ја прифатат поканата на претседателот Доналд Трамп за директни разговори, изјави неименуван висок претставник во администрацијата на Трамп. „Сметаме дека тие треба да ги намалат тензиите и да влезат во преговори“, изјавил официјалниот претставник за помала

САД чекаат сигнали од иранските власти дека сакаат преговори

САД чекаат сигнали од иранските власти дека сакаат преговори

САД очекуваат, но сѐ уште не слушнале каква било порака од иранските власти дека се подготвени да ја прифатат поканата на претседателот Доналд Трамп за директни разговори, изјави неименуван висок претставник во администрацијата на Трамп. -Сметаме дека тие треба да ги намалат тензиите и да влезат во преговори, изјавил официјалниот претставник за помала

Зголемени тензии меѓу двете земји: САД очекуваат порака од Иран дека сака преговори

Зголемени тензии меѓу двете земји: САД очекуваат порака од Иран дека сака преговори

САД очекуваат, но досега се уште не добија порака од Иран дека е подготвен да го прифати повикот на американскиот претседател Доналд Трамп за директни разговори, изјави денеска неименуван висок претставник на Белата куќа. – Сметаме дека тие би требало да ги намалат тензиите и да пристапат на преговори, изјави претставникот, додавајќи дека во Белата

САД очекуваат порака од Иран дека сака преговори

САД очекуваат порака од Иран дека сака преговори

САД очекуваат, но досега се уште не добија порака од Иран дека е подготвен да го прифати повикот на американскиот претседател Доналд Трамп за директни разговори, изјави денеска неименуван висок претставник на Белата куќа. – Сметаме дека тие би требало да ги намалат тензиите и да пристапат на преговори – изјави претставникот, додавајќи дека во Белата

Алармантно! Американската флота е на нишан на иранските ракети: Кризата на Блискиот исток доведена до вриење, само еден погрешен чекор и сè ќе оди по ѓаволите

Алармантно! Американската флота е на нишан на иранските ракети: Кризата на Блискиот исток доведена до вриење, само еден погрешен чекор и сè ќе оди по ѓаволите

Заменик командантот на Револуционерната гарда на Иран изјавил дека американската флота во Заливот е веќе во дострелот на иранските ракети, додавајќи дека САД не можат да издржат нова војна во регионот. Тензиите меѓу Иран и Америка растат поради обновените санкции и политичкиот притисок од САД, и собирањето на американските сили во регионот. "Дури и

САД очекуваат порака од Иран дека сака преговори

САД очекуваат порака од Иран дека сака преговори

САД очекуваат, но досега се уште не добија порака од Иран дека е подготвен да го прифати повикот на американскиот претседател Доналд Трамп за директни разговори, изјави денеска неименуван висок претставник на Белата куќа. – Сметаме дека тие би требало да ги намалат тензиите и да пристапат на преговори, изјави претставникот, додавајќи дека во Белата

Трамп им рекол на помошниците дека не сака војна со Иран

Трамп им рекол на помошниците дека не сака војна со Иран

Американскиот претседател Доналд Трамп, наводно, го информирал секретарот за одбрана, Патрик Шанахан, дека не сака САД да почнат војна со Иран во период на зголемени тензии во регионот на Блискиот Исток, пренесува „Спутник“. Трамп во средата го покрена прашањето за војна со Исламската Република за време на брифингот за статусот на американските сили

Трамп им рекол на помошниците дека не сака војна со Иран

Трамп им рекол на помошниците дека не сака војна со Иран

Американскиот претседател Доналд Трамп, наводно, го информирал секретарот за одбрана, Патрик Шанахан, дека не сака САД да почнат војна со Иран во период на зголемени тензии во регионот на Блискиот Исток, пренесува „Спутник“. Трамп во средата го покрена прашањето за војна со Исламската Република за време на брифингот за статусот на американските сили

Подгответе се, им рекол Техеран на сојузничките милиции

Подгответе се, им рекол Техеран на сојузничките милиции

Иран ги предупредил вооружените групи што се под негово влијание во Ирак да „се подготват за индиректна војна“, дознал Гардијан . Обидите на Иран да ги мобилизира своите сојузници во Ирак и на други места во регионот предизвикале страв во Вашингтон дека нивните интереси на Блискиот Исток се соочуваат со огромна закана. Разузнавачки извори за Гардијан

Трамп им рекол на помошниците дека не сака војна со Иран

Трамп им рекол на помошниците дека не сака војна со Иран

Американскиот претседате Доналд Трамп, наводно, го информирал секретарот за одбрана, Патрик Шанахан, дека не сака САД да почнат војна со Иран во период на зголемени тензии во регионот на Блискиот Исток, пренесува „Спутник“. Трамп во средата го покрена прашањето за војна со Исламската Република за време на брифингот за статусот на американските сили

Иран ново-старо жариште за голем оружен конфликт

Иран ново-старо жариште за голем оружен конфликт

Помпео и Путин неделава во Сочи разговараа за многу спорни теми, меѓу кои и за Иран Помпео: САД не сакаат војна со Иран, ама… Вашингтон тврди дека има разузнавачки податоци што ја докажуваат зголемена закана од Иран во регионот, но со таквите процени не се согласуваат повеќе негови европски сојузници САД не сакаат војна со Иран, но јасно ставаат до

Трамп се премислува околу конфликтот со Иран?

Трамп се премислува околу конфликтот со Иран?

Американскиот претседател Доналд Трамп се обиде да ги сопре подготовките за судир со Иран во скоро време, порачувајќи му на актуелниот портпарол за одбрана, Патрик Шанахан, дека не сака да започне војна со Иран. Неговите високи функционери започнале да бараат начини за да ја намалат тензијата, изјавија претставници на администрацијата, пренесува „Њујорк

Додека американските воени бродови пристигнуваат во Персискиот залив, извори од Белата куќа откриваат: Трамп не сака војна со Иран

Додека американските воени бродови пристигнуваат во Персискиот залив, извори од Белата куќа откриваат: Трамп не сака војна со Иран

Два американски разурнувачи вооружени со Томахавк ракети минале низ Хормушкиот теснец и навлегле во Персискиот залив, а наскоро се очекува да пристигне и носач на авиони. Додека на Блискиот исток Американците распоредуваат свои воени сили, извори од Белата куќа откриваат дека американскиот претседател Доналд Трамп, наводно порачал дека не сака војна

Трамп им рекол на помошниците дека не сака војна со Иран

Трамп им рекол на помошниците дека не сака војна со Иран

Американскиот претседате Доналд Трамп, наводно, го информирал секретарот за одбрана, Патрик Шанахан, дека не сака САД да почнат војна со Иран во период на зголемени тензии во регионот на Блискиот Исток, пренесува „Спутник“. Трамп во средата го покрена прашањето за војна со Исламската Република за време на брифингот за статусот на американските сили

Трамп му рекол и на шефот на Пентагон дека не сака војна со Иран

Трамп му рекол и на шефот на Пентагон дека не сака војна со Иран

Претседателот Трамп последниве неколку дена се обидува да стисне кочница на зголемените тензии со Иран, при што му рекол на в.д. министерот за одбрана, Патрик Шанахан, дека не сака да влезе во војна со Иран, објавија официјалните претставници на администрацијата, додека неговите високи дипломати почнале да бараат начин да се смират тензиите. Ова барање

Трамп: Не сакам да започнам војна со Иран

Трамп: Не сакам да започнам војна со Иран

Американскиот претседател Доналд Трамп му порачал на вршителот на должноста секретар за одбрана на САД, Патрик Шанахан дека не сака да започне војна со Иран, тврди „Њујорк Тајмс“. Според весникот, ова Трамп му го рекол на Шанахан вчера за време на брифинг во Белата куќа, посветен на последниот развој на настаните во реонот на Персискиот Залив и зголемените