притисни ентер »

26 пожарникари гаснеа пожар во Карбинци, спасија две лица, а целосно изгоре куќа

26 пожарникари гаснеа пожар во Карбинци, спасија две лица, а целосно изгоре куќа

Две лица со посебни потреби и со влошено здравје се спасени од вчерашниот опасен пожар кој изби во Општина Карбинци, а во кој целосно е изгорена нивната куќа. Од Центарот за управување со кризи денеска информираат дека вчера на терен од 15 до 21 часот биле 26 пожарникари со 4 возила и 15-тина жители од месното население кои помагале во интервенцијата

Детали за опасниот пожар во Карбинци: Спасени две лица, пеплосана нивната куќа (ФОТО)

Детали за опасниот пожар во Карбинци: Спасени две лица, пеплосана нивната куќа (ФОТО)

Детали за опасниот пожар во Карбинци: Спасени две лица, пеплосана нивната куќа (ФОТО) Две лица со посебни потреби и со влошено здравје се спасени од вчерашниот опасен пожар кој изби во Општина Карбинци, а во кој целосно е изгорена нивната куќа. Од Центарот за управување со кризи денеска информираат дека вчера на терен од 15 до 21 часот биле 26 пожарникари

Детали за опасниот пожар во Карбинци: Спасени две лица, пеплосана нивната куќа

Детали за опасниот пожар во Карбинци: Спасени две лица, пеплосана нивната куќа

Две лица со посебни потреби и со влошено здравје се спасени од вчерашниот опасен пожар кој изби во Општина Карбинци, а во кој целосно е изгорена нивната куќа. Од Центарот за управување со кризи денеска информираат дека вчера на терен од 15 до 21 часот биле 26 пожарникари со 4 возила и 15-тина жители од месното население кои помагале во интервенцијата

(Фото) Детали за опacниот пожap во Карбинци: Спaceни две лица, пеплocана нивната куќа

(Фото) Детали за опacниот пожap во Карбинци: Спaceни две лица, пеплocана нивната куќа

Две лица со посебни потреби и со влошено здравје се спасени од вчерашниот опасен пожар кој изби во Општина Карбинци, а во кој целосно е изгорена нивната куќа. Од Центарот за управување со кризи денеска информираат дека вчера на терен од 15 до 21 часот биле 26 пожарникари со 4 возила и 15-тина жители од месното население кои помагале во интервенцијата

Детали за страшниот пожар во Карбинци – спасени три лица, пеплосана нивната куќа

Детали за страшниот пожар во Карбинци – спасени три лица, пеплосана нивната куќа

ИЗВОР Скопје24 | јули 22, 2021 Вкупно три лица од кои две со посебни потреби и со влошено здравје во последен момент се извлечени и спасени од вчерашниот страшен пожар кој изби во Општина Карбинци, а во кој целосно е пеплосана нивната куќа. Како што јавивме и вчера, пожарот почнал во попладневните часови и најпрво истиот го гаснеле жителите во месноста,

Пожар во атарот на општина Карбинци, опожарени две вили

Пожар во атарот на општина Карбинци, опожарени две вили

Две вили се опожарени од кои едната и целосно изгоре во големиот пожар во атарот на општина Карбинци. Пожарот е почнат пред околу еден час, но поради ветерот зафатена е голема површина на земјоделско земјиште и култури, а во опасност се доведени и објекти. Градоначалникот на Општина Карбинци Јордан Насев за МИА вели дека од едната вила евакуирано е

Голем пожар во Карбинци

Голем пожар во Карбинци

Embedded video for Голем пожар во Карбинци Две викенд куќи, објект на шумското стопанство, препумпна станица за водовод на неколку села, фотоволтаична централа  и значителна количина на дрвена маса изгореа во големиот пожар што попладнево избувна во атарот на општина Карбинци. Во една од вилите имало 3 лица, меѓу кои и 30 годишно момче со посебни потреби,

ПОЖАР ВО КАРБИНЦИ: Три лица од кои двајца инвалиди се спасени во последен момент

ПОЖАР ВО КАРБИНЦИ: Три лица од кои двајца инвалиди се спасени во последен момент

Три лица од кои двајца тешки инвалиди се спасени во последен момент од запалена куќа во Карбинци, објави ТВ Стар . Пожарот настанал во непосредна близина на првите куќи во селото. Опожарени се две вили, а зафатена е голема површина на земјоделско земјиште и култури. Мештаните велат дека пожарот избил од блиските електрични столбови. Претходно, градоначалникот

Три лица во последен момент спасени од запалена куќа во Карбинци

Три лица во последен момент спасени од запалена куќа во Карбинци

ИЗВОР Скопје24 | јули 21, 2021 Три лица од кои двајца тешки инвалиди во последен момент се спасени од запалена куќа, по големиот пожар кој доцна попладнево ја зафати општина Карбинци, објави ТВ Стар. Инаку, две вили беа опожарени од кои едната целосно изгоре во големиот пожар во атарот на општина Карбинци. Пожарот е почнат околу 16 часот, но поради

За влакно избегната несреќа- Три лица во последен момент спасени од запалена куќа во Карбинци

За влакно избегната несреќа- Три лица во последен момент спасени од запалена куќа во Карбинци

Три лица од кои двајца тешки инвалиди во последен момент се спасени од запалена куќа, по големиот пожар кој доцна попладнево ја зафати општина Карбинци, објави ТВ Стар . Инаку, две вили беа опожарени од кои едната целосно изгоре во големиот пожар во атарот на општина Карбинци. Пожарот е почнат пред околу еден час, но поради ветерот зафатена е голема

Пожар во атарот на општина Карбинци, опожарени две вили

Пожар во атарот на општина Карбинци, опожарени две вили

Две вили се опожарени од кои едната и целосно изгоре во големиот пожар во атарот на општина Карбинци. Пожарот е почнат пред околу еден час, но поради ветерот зафатена е голема површина на земјоделско земјиште и култури, а во опасност се доведени и објекти. Градоначалникот на Општина Карбинци Јордан Насев за МИА вели дека од едната вила евакуирано е

Три лица спасени во последен момент од запалена куќа во Карбинци

Три лица спасени во последен момент од запалена куќа во Карбинци

Три лица од кои двајца со тежок инвалидитет во последен момент се спасени од запалена куќа во Карбинци, по големиот пожар кој доцна попладнево ја зафати оваа општина, објави ТВ Стар. Пожарот настанал во непосредна близина на првите куќи во селото, а очевидци во изјави за телевизијата, вината ја лоцираат во блиските електрични столбови. Опожарени се

Голем пожар кај Карбинци, две вили се меѓу објектите зафатени од огнот

Голем пожар кај Карбинци, две вили се меѓу објектите зафатени од огнот

Две вили во атарот на општина Карбинци, од кои едната целосно изгоре, се меѓу објектите кои настрадаа во големиот пожар што изби попладнево и брзо се прошири поради силниот ветер. Зафатена е голема површина на земјоделско земјиште и култури, а во опасност се доведени и повеќе други објекти. Градоначалникот на Општина Карбинци, Јордан Насев, вели дека